[HM2] Eksport bazy danych

• Druneski
      Druneski
      Brąz
      na forum od: 13.02.2012 Posty: 1 532
      Hej,

czy ja przy eksporcie bazy danych robię coś źle? Ile to może potrwać? U mnie proces leci już 17tą godzinę i dalej mam takie okienko:

Jak sprawdzałem wczoraj to przy tych ustawieniach eksportuje jeden dzień w minutę jakąś. Tutaj mam całą swoją historię, ustawiłem sobie datę żeby może było łatwiej. I nic się nie chce wyeksportować, rąk jest sporo nie sporo, bo jakieś 600-700k pewnie. Ale i komp to nie jakiś antyk, 8gb, dysk SSD, chociaż eksportuję na normalny.

A nie chcę kompa zostawiać na tydzień włączonego, wierząc że może się uda :D Nie wiem trzeba pracę postgre zatrzymać na czas eksportu? Jest jakaś alternatywna metoda skopiowania bazy danych? Bo potrzebuję format zrobić, szczególnie właśnie bazy.
  • 5 odpowiedzi
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Cześć,

dziś wyszła aktualka Holdem Managera i może coś pomogła. Miałem ten sam problem jednak pozostał on u mnie nierozwiązany.
      Polecam opcję Backup w Menu Database, bądź zaimportowanie do nowej bazy rozdań z Hm2 Archive.

Pozdrawiam.
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Ja wczoraj akutalizowałem HMa. Czyli co cancelować mimo tylu godzin przelatanych (folder docelowy wciąż pusty O_o) i zrestartować HMa i ew. back up robić? Hm2 Archive zawiera całą moją historię?
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Hej,

no będzie trzeba anulować, bo tam nic się nie zapisuje na to wygląda. Miałem tak samo. Aby sprawdzić czy HM2 Archive zawiera całą bazę, można stworzyć nową bazę i zaimportować tam łapki na próbę. A jak nie Archiwum, to backup i Restore na nowej bazie.

Pozdrowionka.
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Ogarnąłem po części temat to zaktualizuję sprawę.
      Rocznikami udało mi się wyeksportować bazę, ale tylko starszymi 2012 i 2013. Zależało mi na tym, bo nie miałem tego w HMarchive raczej, bo bazę dostałem od Starsów po utracie swojej. Natomiast błąd pojawiał się przy eksporcie 2014 roku. Nie wiem tylko jak to zinterpretować dlaczego tak się stało. Ręce ze stycznia i lutego po prostu przekopiowałem. Aczkolwiek wydaje mi się, że 'paru' rozdań z 2014 bądź co bądź ciągle mi brakuje.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Siema,

z tego co mi wiadomo, to właśnie często brakuje rąk importując ręce z folderu HMarchive, dlatego zawsze zaleca się robienie backup'u albo exportu rąk, a HMarchive może służyć bardziej jako taki "awaryjny" folder.

Jeśli dobrze pamiętam to miałeś problem z backup'em i exportem i w takich właśnie sytuacjach pomaga hmarchive. Szkoda że nie robiłeś cześciej purge + vacuum bazy, bo prawdopodobnie nie miałbyś teraz problemów z purgem czy exportem.

Pozdrawiam