[PT4] Usunięcie części rąk i PT4 zwieszający całego kompa

• Woocash
      Woocash
      Brąz
      na forum od: 11.06.2010 Posty: 1 865
      Siemanko,

Już mi bardzo wiele razy pomogliście tak więc zgłaszam się po pomoc po raz kolejny.
      Otóż, jako że gram w chwili obecnej nl25, a mam ograniczoną ilość wolnych GB na dysku to chciałbym usunąć ręce z nl2, nl5 i nl10. Łącznie moja baza zajmuje 115 GB, tak więc chciałbym ją uszczuplić do tych rąk które są mi potrzebne.

Mógłby ktoś poinstruować jak wywalić te ręce ze stawek nl2-nl10?

Bo wbiłem do "purge hands" ale tam jest tylko opcja wywalić te w których jestem "hero", a nie moge tam znaleźć tych które importowałem z innych źródeł.

Tak w ogóle, wczoraj wieczorem miałem dziwną sytuacje. Gram sobie jak zawsze, odpalone P* + PT4 i nagle ni z tąd ni z owąd jeb... Strasznie mi zaczęło zacinać, scinało praktycznie całego kompa. Przez 15-20sekund nie mogłem nic zrobić. Potem na chwilkę się włączało ponownie i znów scinka i tak 20 sekund zawieszenia komputera, 10 działał i tak w kółko.

Jak się później okazało problem występuje tylko i wyłącznie wtedy kiedy mój PT4 jest odpalony na "get hands while playing". Normalnie moge grać na P* bez HUDA, ale jak włącze import rąk z PT4 to nie da się grać. Ścina tak jak wcześniej na 25sek.

Ktoś wie o co tutaj może chodzić? Jakoś baza się przepełniła, cokolwiek? Nie mam pojęcia co zrobić. Przychodzi mi do głowy reinstalacja PT4, ale czy wtedy nie będę musiał importować rąk raz jeszcze? (chciałbym tego uniknąć).

Pozdrawiam i z góry dziękuje
  • 17 odpowiedzi
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Btw, pogrzebalem troche i...

http://screenshooter.net/6294477/uhojvlf

Dziwna sprawa, mam ten katalog Postgres i tam są te trzy podkatalogi (na screenie) i kurde ten pierwszy (8.3) waży 130GB, a te kolejne po pare mb.

Czy to normalne?
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      http://screenshooter.net/6294477/aveddoi

Ustawiłem coś takiego aby usunąć observed hands z nl10 zoom, ale oczywiście natychmiast po naciśnięciu żeby zaczęło to usuwać pojawiło się "brak odpowiedzi" ze strony PT4.... To samo sie dzieje jak wybiore jakąś stawke na której rozegrałem 5 rąk łącznie. Insta "brak odpowiedzi" ze strony PT4.

Da się jakoś na ostro usunąć tą baze?
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Btw, czy to normalne że mam w użyciu 2.65 gb ramu (lacznie mam 4gb), gdy nic nie jest na kompie włączone?

Dzisiaj PT4 mi wyswietlil taki komunikat http://screenshooter.net/6294477/yvtdhct
    • Gratek
      Gratek
      Brąz
      na forum od: 09.10.2008 Posty: 585
      Normalne, system swoje bierze.

Usuwa się tak jak na jednym ze screen'ów.
      Musisz poczekać, bo trwa to dosyć długo i czasem wygląda to jakby PT4 się zwiesił.
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      @Gratek

Ok, postaram sie sprawdzic, ale kurcze cos mi sie nie nwydaje ze to faktycznie usuwa wtedy bo tam na gorze jest napisane "brak odpowiedzi" i tak jakby PT4 jest calkowicie zwieszony...
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 536
      Witaj Woocash,

100-130 GB to już bardzo duża baza danych. Otrzymujesz komunikat o małych zasobach systemowych... przy tak dużej bazie dysk SSD jest niemal wymogiem, a obawiam się, że takowego nie posiadasz. Do tego posiadasz starą wersję PostgreSQL. Dla systemów 64 bitowych, a jeśli masz 4GB to taki system musisz mieć zalecana jest wersja 9.0

PokerTracker, a raczej PostgreSQL w tym czasie prawdopodobnie pracuje. Polecam go zostawić na kilkanaście godzin, aby zakończył swoją pracę.

Alternatywą jest eksport rąk z limitu, na którym grasz -> utworzenie nowej bazy -> i import do niej rozdań. W ten sam sposób możesz exportować/importować notatki.

Zadbaj tylko o to aby wyłączyć funkcje oszczędzania energii (m.in. hibernację) podczas pracy PokerTrackera.

Pozdrawiam.
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Okej, dzięki Skibcio. Robie tak jak mówisz. Stworze nową baze, wypierdziele to czego nie trzeba i zaimportuje tylko potrzebne ręce.

Pocisne tez przy okazji format systemu bo bardzo dlugo nie robilem i zobaczymy co sie wtedy bedzie dzialo.
    • Gratek
      Gratek
      Brąz
      na forum od: 09.10.2008 Posty: 585
      Właśnie purguje handy, więc sprawdziłem.
      PT4 na początku wyglądał właśnie jakby się zwiesił i nie odpowiadał, jednak cały czas pracował. Widać to było po zmniejszaniu i zwiększaniu wolnej powierzchni dyskowej. Trwało to, nie wiem, może 20-30min, po tym czasie pojawiło się okienko z postępem.
    • Jarczyk
      Jarczyk
      Brąz
      na forum od: 27.05.2012 Posty: 216
      Jak zaimportowac rece do nowej bazy postrq ?
      Mam podobny problem moja baza przekroczyla 4GB trcker nie zlicza mi juz rak do starej bazy i zawiesza sie podczas wyboru "get hands" natomiast po zalozeniu nowej bazy wszystko chodzi jak nalezy z tym ze nie mam juz dostepu do starych rak.
      Jak je zimportowac do nowej bazy albo chociaz ich czesc ?
      Przekleilem na sztywno caly katalog ze starejbazy do nowej to przy sciaganiu rak z hand history mam przy kazdej rece error. Co z tym zrobic ?

Edit kiedy wybieram get hands from disk i wybieram docelowy katalog z postqr gdzie mam cala baze to po sekundzie pojawia sie napis Import complieted ale w bazie nie ma nic nowego...
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      z pamieci bo nie mam teraz dostepu

database -> eksport hands

Potem w nowej bazie importujesz rece ze skazanego folderu
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

Ja jeszcze wyjaśnię jedną kwestię.

Pliki zapisywane przez poker room, są najczęściej plikami txt. Pliki te są następnie konwertowane do bazy danych PostgreSQL.

Najprostszym rozwiązaniem jest sposób zaproponowany przez boxer82.

Pozdrawiam.
    • Jarczyk
      Jarczyk
      Brąz
      Skibcio a czy to nie ma wplywu na takie lagi ??

• Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tak. Nawet na naszym forum było zgłaszanych wiele problemów z wersjami PostgreSQL powyżej 9.0

Kiedyś dla systemów 32 bitowych zalecana była wersja 8.4, dla systemów 64 bitowych 9.0 teraz już tylko 9.0

Ja miałem już kilka różnych systemów 32 bit oraz 64 bit, zawsze jednak instalowałem wersję 9.0.

-> How to Uninstall/Manually Install PostgreSQL 9.0 (Windows)

Tylko wcześniej zrób backup rozdań :s_wink:
    • Jarczyk
      Jarczyk
      Brąz
      Przeinstalowalem postqr i dupa dalej jest to samo, wyczyscilem juz calego kompa programem OTL poprwilem przy pomocy fachowcow logi. Potem sciaglem program do wykrywania trojanow itp oraz oprogramowania szpiegujacego i znalazlo mi 2 pliki z Poker Trackera nie wiem cyz to blad czy moze tak go zalciza poniweaz wiaze sie z baza.

Tak czy inaczej mam juz postqr9.0 baza 0 MB i dalej wisi skurwiel ;p

Dziwna sprawa bo przeciez przez ostatnie 3 miechy chodzilo normalnie i sam juz nie wiem o co kamam
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tylko czy PokerTracker korzysta z bazy PostgreSQL 9.0? PokerTracker 4 -> Database w okienku, które się pojawi będzie używana wersja PostgreSQL.

Czy usunąłeś zgodnie z instrukcją nowszą wersję PostgreSQL?
    • Jarczyk
      Jarczyk
      Brąz
      No a jak ma nie korztsac z bazy 9.0 jak korzysta z niej wedlug informatora na ich glownej stronie czy moze masz cos innego na mysli ?
      Dotychczas usuwalem wszystko przez program do usuwanie "revo Uninstaler" lacznie z czyszczeniem rejestrow ale teraz zrobilem tak jak zalecaja na stronie Poker Trackera. Ustawilem nowa baze klikam get hands i znowu zamula z tyym ze teraz ma tylko 80%+ zuzycia procka a po wcisnieciu STOP GETTING HANDS sciagnal mi jeszcze 300 hands zanim zaprzestal czynnosci.
      Takze nie chodzi jak powinien ;/ Sciagne wszystkie rece jakie mam w hand history i zrobie probna sesje, wtedy napisze czy na stolach sie poprawila sytuacja ale watpie aby tak bylo.

Ps mam na oku taki sprzet:

- Obudowa MidiTower ATX + zasilacz 500W
      - Płyta główna Gigabyte iB85 s1150
      - Procesor Intel Core i3 4330 3,5GHz
      - Pamięć DDR3 8GB/1333
      - Dysk SSD Kingston 240GB
      - DVD-RW Samsung S-ATA
      - Czytnik kart pamięci
      - Karta grafiki zintegrowana
      - Karta dźwiękowa zintegrowana
      - Karta sieciowa zintegrowana
      - Klawiatura + mysz Logitech
      - Windows 7 Home Premium 64bit

Do tego grafike przeloze ze starego kompa bo mam kupiona 3 miechy temu.
      Jak oceniasz czy to wystarczy nawet do rozbudowanej bazy ??

EDIT:

Poki co na Starsach chodzi tak jak powinno i nawet po przerwaniu sciagania hands wylaczylo sie od razu, z tym ze nie mam zadnej bazy rak wgranej do trackera. Poki co scagam rece z hh na Titanie a pozniej zaladuje zapisane rece zobaczmy czy bedzie chodzilo.

BTW jest jakas roznica miedzy deinstalacja programem do tego sluzacym a tym co jest na stronie Trackera ?? Konretnie chodzi mi o to co wpisujemy w konsoli ?? Przeciez jak czyszcze rejestry ze wszystkich plikow ktore sa powiazane z usuwanym programem to chyba wychodzi na to samo ?

EDIT 2 Titan rowniez zaczal smigac jak nalezy ciekawe co bedzie jak zaimportuje jakies handy rzez noc takze rano dam znac czy dziala; )'

EDIT 3
      Niestety po zaimportowaniu 150k hands Tracker ponownie zaczal swirowac i sie wiesza wobec czego ratuje mnie tylko wymiana sprzetu albo granie bez bazy rak co raczej nie ma sensu przy uzywaniu Trackera :)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      No a jak ma nie korztsac z bazy 9.0 jak korzysta z niej wedlug informatora na ich glownej stronie czy moze masz cos innego na mysli ?

Wcześniej miałeś wersję PostgreSQL i to z niej korzystał PokerTracker:

Jeśli chodzi o wybór podzespołów do nowego komputera to warto założyć temat na forum, które odwiedzają osoby tym się zajmujące, np. pclab.pl. Niestety nie czuję się na tyle pewnie aby doradzić Ci w tej sprawie.

PostgreSQL nie jest zwykłym programem. Tworzone jest np. konto nowego użytkownika. Programy typu Revo Uninstaller nie wystarczy w tym przypadku do usunięcia PostgreSQL, trzeba zrobić to zgodnie z instrukcją do której link Ci wysłałem.

Sugeruję skontaktować się z supportem PokerTrackera. Mają oni narzędzia za pomocą których mogą sprawdzić co powoduje wspomniany przez Ciebie błąd.

-> PokerTracker 4 - Support

Do wiadomości dodaj logi PokerTrackera -> Configure -> Options -> Enable Logging