[HM2] Przeniesienie bazy

• PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      na forum od: 08.08.2011 Posty: 383
      Witam, niedługo będę miał nowego kompa oprócz dysku i teraz tak, chciałbym od razu zrobić formata żeby wejść na nową maszynkę z czystym dyskiem, a więc jak to najlepiej zrobić z tą bazą ? Na starym kompie czy może na nowym żeby było szybciej ? Rozumiem, że najlepiej to zrobić poprzez export baz z hema 2 tak ? Ile to w ogóle może potrwać na starym kompie ?
  • 6 odpowiedzi
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Hej Piripara,

osobiście radziłbym zrobić to przez Database->Backup. Możesz zapisać wtedy ustawienia, notki i bazę. Backupa zgraj na nowego kompa i tam zrób restore w Holdem Manager 2.
      Ile to będzie trwać? Musiałbym być magikiem, żeby mieć pojęcie jaki masz komputer ;) . Na pewno długo, wszystko zależy od rozmiaru bazy.

Pozdrawiam.
    • PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      Ok, dzięki. A mógłbyś mi napisać w miarę krok po kroku jak to zrobić ? Bo w sprawach dotyczących postgresql jestem mocno ograniczony :/
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      Hey,

jasne ;) . Obczaj screeny:
      1. Wchodzimy w Database.

2. Wybieramy 'Backup',a potem Start.

Wszystkie konfigi niech pozostaną zaznaczone.

3. Potem jedynie kopiujesz ten plik który się utworzył na nowego kompa. Na nowym kompie wchodzisz w 'Restore' i wybierasz tego backupa. Restore jest zakładką zaraz obok 'Backup' w Database.

Pozdrawiam.
    • PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      Serdeczne dzięki :)
    • PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      Hmm u mnie jednak cos jest nie tak. Robie wszystko tak jak napisales, jedynie zmieniam przyszla lokalizacje pliku backup, daje start - trwa to zadziwiajaco krotko (waga bazy 30gb), a potem w tym folderze nic nie ma, probowalem 2 razy i to samo czy to w najnowszej wersji hema czy starszej :/

A jak sprawa wygląda z opcja export ?
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      Hej,

spróbuj skonfigurować wszystko zgodnie z tym poradnikiem i powinno śmigać:
      -> Holdem Manager Forum

Pozdrawiam.