[inne] Nowy program typu poker tracker

• gisek
      gisek
      Brąz
      na forum od: 02.09.2011 Posty: 2
      Cześć,

Słowem wstępu, jestem programistą i entuzjastą pokera (Holdem, No-Limit). Gram od jakichś 2-3 lat. Nie gram zupełnie "książkowo" czasem lubię zagrać marginalną rękę. Raz, trochę dla hazardu/zabawy, żeby upolować czasem jakąś większą pulę. Dwa, żeby nie przyzwyczajać przeciwników do jednej strategii.

Widzę, że taka strategia ogólnie się sprawdza, ale czasem można popłynąć. Samemu ciężko oszacować jakiego typu zagrania (poza tymi oczywistymi) przynoszą zysk na dłuższą metę. Nie ma możliwości spamiętania tysięcy rozegranych rąk.

Wielokrotnie natknąłem się w internecie na pytania typu "jak zresetować trial Poker Trackera?", albo "dlaczego Poker Tracker jest taki drogi".

Wpadłem na pomysł, że może warto stworzyć jakąś alternatywę na polską kieszeń. Można by dodać funkcjonalności niedostępne w istniejącym oprogramowaniu.

Na początek chciałem się skupić na grze Holdem No-Limit w PokerStars (największe doświadczenie, z marszu widziałbym jak to ugryźć). Dodanie obsługi innych poker roomów nie powinno być szczególnie trudne, ale powiem szczerze, że nie zgłębiałem tematu - pomysł jest dość świeży.

Moja koncepcja polegała by na stworzeniu różnych kategorii:
      * układów przed flopem (niskie pary, wysokie karty, suited connectors, itp),
      * układów po flopie i reakcji przeciwników na nasze zagrania
      * zagrań naszych i przeciwnika (standardowe zagrania, niskie podbicie, wysokie podpicie, check-raise, itp)
      * zmiany siły układu w trakcie gry (np. set kontra możliwość strita) oraz reakcje przeciwników i nasze na te zmiany
      * i wielu innych - jeszcze nie analizowałem problemu na poważnie

W kolejnej fazie program pokazywałby błędy popełnione przez gracza i dobre zagrania. W skrócie kategorie rozdań, które w perspektywie czasu były skuteczne i te które przynosiły straty.

Wiadomo, że oprogramowanie początkowo nie będzie tak rozbudowane jak istniejące rozwiązania. Chciałbym skupić się na najistotniejszych funkcjach i zapewnić jak największą przejrzystość i łatwość obsługi.

Pytania do Was:
      1) Czy chcielibyście, żeby powstało tego typu oprogramowanie?
      2) Czy przychodzą Wam do głowy jakieś funkcjonalności, których brakuje w istniejących programach, albo są niepraktyczne/słabo rozwinięte?
      3) Jakie poker roomy oprócz PokerStars warto uwzględnić w pierwszej kolejności?
      4) Może macie jakieś inne uwagi?

Tak jak można wyczytać między wierszami, pomysł jest bardzo świeży, nie poczyniłem głębokiej analizy. Najpierw chciałem poznać Wasze opinie.

PS
      Oczywiście osoby które w większym stopniu przyczyniłyby się do powstania oprogramowania mogłyby liczyć na darmowe licencje oraz przede wszystkim zyskały by dostęp do oprogramowania "skrojonego" na miarę ich potrzeb. :)
  • 3 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 535
      Witaj gisek,

Ja jestem w trakcie studiów informatycznych (programowanie), dodatkowo uważam, że dość dobrze znam "pokerowy biznes".

Muszę Ciebie zmartwić, ale cena PokerTrackera/Hold'em Managera nie jest duża. Wiele osób tak uważa, jednak nie bierze pod uwagę jednej kwestii. To nie są pieniądze wydane np. na dobrą imprezę. To jest inwestycja.

Przed rozpoczęciem pracy zrób lepiej research w tej sprawie. Wspomniane programy są partnerami PokerStrategy.com ponieważ tak na prawdę nie posiadają konkurencji i są najlepszymi programami tego typu.

W przeciągu ~2 lat widziałem już kilka projektów, darmowych jak i komercyjnych, które upadły. Niektóre z nich były tworzone przez spore grupy programistów.

Zwróć chociażby uwagę na darmowy tracker FPDB, który był tworzony (o ile się nie mylę) przez kilkanaście osób i nie zbliżył się nawet z możliwościami do poprzednich wersji PokerTrackera czy Hold'em Managera.

W każdym razie życzę Ci powodzenia.

Pozdrawiam.
    • gisek
      gisek
      Brąz
      na forum od: 02.09.2011 Posty: 2
      Zgadzam się, że dobry research to podstawa. Poniekąd ten post jest jego częścią. Niestety widzę, że pomysł nie wzbudził wielkiego entuzjazmu :D

Wiem też, że konkurencja jest dobrze rozwinięta, ale zdaję sobie sprawę, że użytkownikom na ogół czegoś brakuje nawet w bardzo dojrzałych aplikacjach. Chętnie spróbowałbym temu zaradzić. Niestety bez wsparcia ze strony społeczności pokerowej będzie ciężko. Sam nie posiadam wystarczającej wiedzy z dziedziny pokera, żeby stworzyć coś konkurencyjnego. Dlatego piszę tutaj prosząc graczy o "listę wymagań".

Co do dużych zespołów, którym nie wyszło, to ich porażki wynikały raczej z braku dobrego pomysłu na program i działania na własną rękę, bez konsultacji ze społecznością graczy. Wątpię, żeby chodziło o brak możliwości. Żeby nie było, znam realia wytwarzania oprogramowania i wiem, że w pojedynkę ciężko stworzyć coś co ma ręce i nogi. Jeżeli projekt dojdzie do skutku, to oczywiście skompletuję zespół.

Panie i Panowie, liczę na Wasz odzew :)
    • pzareba
      pzareba
      Brąz
      na forum od: 24.02.2010 Posty: 186
      Ja mysle ze problem polega na tym ze wszelkie wcześniejsze próby zdemonopolizowania hm i pt nie powiodły się i chyba nikt już nie wierzy w podobny sukces. Nie wiem ,może jestem tym jednym z niewielu którzy popierają takie wyzwania, natomiast nie mam wiedzy o programowaniu