[HM] Zabezpieczenie bazy na przyszłość przed posypaniem się

• trymer
      trymer
      Brąz
      na forum od: 13.03.2012 Posty: 1 170
      Witam,

Mój HM "wgrywa" ręce z prędkością 24hands/s, przy wgrywaniu kilku mln rąk zajęłoby mu to ze 40 godzin, baza sypie mi się regularnie co 2-3 miesiące przez takie oto błędy:

Do tej pory moje rozwiązanie wyglądało tak:

"Dobra, gra
      zrobiłem backup ustawień, wywaliłem postgreSQL i HM, zainstalowałem od nowa, wgrałem ręce z HMArchive, zrobiłem restore ustawień, import notatek i śmiga."

Chciałbym się zabezpieczyć przed ponownym posypaniem bazy w inny, szybszy sposób.

Backup bazy już raz robiłem i skończyło się tak jak w tym wątku:
      Backup zeżarło miejsce

W tym momencie posiadam 1.5GB wolnego miejsca na C więc pewnie nie przejdzie.

Jakie polecacie sposoby jeszcze ? Optymalizacje ? Purge hands ( co to robi?) ?
  • 8 odpowiedzi
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Cześć trymer,

Kwestia nr. 1:
      Masz włączone NoteCaddy?
      HUD Settings -> Stat Apearance -> Show Caddy Notes.
      Odznaczenie tego przyspieszy bazę ale wyłączy notatki.

Kwestia nr. 2:
      Wejdź w Database -> Maintenance -> Optimize

Zoptymalizuj bazę i powinno nieco przyspieszyć. Możesz też wytuningować PostgreSQL :) .

Kwestia nr. 3:
      Ogarnicz wielkość bazy. To czynnik kluczowy, możesz to zrobić za pomocą opcji "Purge" lub trochę na około.
      Opcja Purge:

Pamiętaj o zaznaczeniu opcji "Save Hands Played By" i wybraniu swojego nicka.

Opcja 'na około':
      Eksportujesz ręce z ostatnich paru(nastu) dni i zwyczajnie usuwasz bazę.
      1.

2.

Potem tworzysz nową bazę i Importujesz wcześniej eksportowane łapki.

Kwestia nr. 4:
      Robisz defragmentację dysku.

Kwestia nr. 5: Rada Sebkrola
      Różnice daje zmiana ustawien pliku holdemmanager.config który znajduje sie u mnie na windows 7 w folderze
      C:\Users\Moja_nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\HoldemManager

MaxHandsCachedPerGBofRAM_Hybrid" Value="20000"

Kwestia nr. 5:
      Kupujesz SSD ;)
      Również procesor gra dużą rolę w imporcie rąk.

Pozdrawiam.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      C:\Program Files\PostgreSQL\8.4\data\pg_log

ile miejsca zajmuje Ci ten folder?

@Vestelth, nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie vacuum poprzez HM2 nic nie daje. Dopiero jak robie to przez pdgadmin widać efekty (płynniejsze działanie, więcej miejsca na dysku). Sprawdzałeś u siebie kiedyś?
    • trymer
      trymer
      Brąz
      mam HM 1

pg_log zajmuje 950MB

Tak, wiem, że SDD ale dopiero zbieram na nowy komp a póki co musi wytrzymać ten sprzęt.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Zadzwoń do mnie na skypie.
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Hey,

nie wiem czemu ale przeczytałem HM2 :s_ugly:
      Część z rzeczy o których pisałem da się zastosować również z HM1. Co do Vacuum jako funkcji PostgreSQL - nie miałem styczności i nie próbowałem. Dzięki za info, może kiedyś się bardzo przydać.

Pozdrowionka.
    • trymer
      trymer
      Brąz
      No i stało się, wywaliło mi błąd taki jak pierwszy spoiler tylko inne miejsce. PostgreSQL/data/base/16395/16451

Stało się to podczas importu rąk, nie mogłem nic zrobić na kompie, musiałem go zresetować. Teraz nie uruchamiałem jeszcze nic, mogę coś zrobić ? Np. da coś jeśli ręcznie wywale pliki które wgrywałem dziś w nocy z tego folderu base ? Czy już po wszystkim i baza do wymiany :rage: ?
    • trymer
      trymer
      Brąz
      Panowie pomóżcie, bo nie chce uruchamiać HM dopóki nie dostane tu jakiejś odpowiedzi a grać mi się chce.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj trymer,

Wybacz za brak odpowiedzi.

Ręczne usuwanie plików z bazy danych nie jest dobrym pomysłem. Bardzo łatwo uszkodzić bazę. Zastanowiłbym się jednak nad wymianą dysku. Niekoniecznie musi to być dysk SSD, jednak w Twoim przypadku wygląda na to, że Twój dysk gubi dane... Tak częste crashe bazy danych nie powinny mieć miejsca.

Do tego napisałeś, że masz mało miejsca na dysku. System Windows potrzebuje także wolnego miejsca na dysku podczas pracy. Dlatego zawsze warto mieć kilka GB wolnego miejsca.

Nie wiem czy kontaktowałeś się z innocent2102, zawartość folderu log możesz usunąć, 10 punkt poniższego poradnika:

-> FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale

Pozdrawiam.