[HM2] Problem z rozmiarem bazy danych

• Druneski
      Druneski
      Brąz
      na forum od: 13.02.2012 Posty: 1 532
      Hej,

Mam poważny problem z rozmiarem bazy danych w HM2. Program oryginalny zainstalowany po formacie kompa jakiś miesiąc, może dwa temu, także żadne wariacje przez resetowanie triala czy coś. Bazę mam sporą, ale ostatnio zaczęły dziać się dziwne rzeczy z dyskiem (dysk SSD 120gb pod system - windows7 -, jakieś pomniejsze programy i pokera). Zaczęło mi uciekać miejsce z dysku w trybie ekspresowym, przedstawię może sytuację na skanach z windirstata:

Tak to wyglądało dziś rano przed czyszczeniem, a tak wygląda to po czyszczeniu (purge baza tylko od połowy grudnia do teraz i vacuum w HM2 oraz w postgres porządkowanie HM2)

Niby spoko uporządkował sobie dysk, ale robię to już 2 raz w przeciągu 3-4 dni O_o po pierwszym razie wolnego miejsca była podobna ilość, ale systematyczne spadało i tak w przeciągu doby z 40gb bez żadnych importów spadło mi miejsce poniżej 1gb, dzisiaj podobna sytuacja. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem swój problem. Czym to może być spowodowane. Na dysku nie mam żadnych gier, filmów, śmieci. Tylko system, postgre, w userze mam pliki HM2 i jakieś 2 duże pliki systemowe w <pliki>. Nie powinno to chyba zajmować tyle miejsca? Może bazę powinienem eksportować na drugi dysk, ale ten jest SSD, więc powinno na nim płynniej śmigać niż mieć rozbite - C HM2, D baza.
      Jakieś pomysły, jak pogmatwałem coś to pytać, spróbuję w miarę możliwości swoich doprecyzować.
  • 3 odpowiedzi