[PT4] Sposoby na przyśpieszenie PT4

• Woocash
      Woocash
      Brąz
      na forum od: 11.06.2010 Posty: 1 865
      Siemanko,

Niedawno zakupiłem program PT4, ale mam z nim straszne problemy jeśli chodzi o jego szybkość działania. Nie wiem czy to wina tego że mam nienajnowszy laptop (4gb ramu, dwurdzeniowy procesor 2.4 Ghz itd.

Pytanie - czy to wina tego że mam słabego kompa, czy ten program tak po prostu powoli dziala? I jesli tak to czy jest jakas opcja aby go przypsieszyć?
  • 16 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Słaby komp, chociaż wymiana dysku na SSD powinna znacznie zwiększyć wydajność
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      A ile kosztuje taki dysk ssd do lapka? :> i co to znaczy ze znacznie pzryspieszy? :) teraz wczytuje mi 60h/s.
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 307
      60h/s to nie jest zle ;) jak na HDD
      na dobrym SSD i dobrym kompie bedziesz mial 150-200 - wiecej z tego co czytalem ciezko bo sam PT4 nie jest pod tym katem za szybki

podaj dokladnie jaki to procesor bo same gigahertze nic nie mowia o jego wydajnosci
      pamietaj ze przeinstalowany swiezy system bez zbednych dodatkow moze dzialac 20% szybciej od takiego ktory ma rok / dwa lata
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Napisane przez Woocash
      A ile kosztuje taki dysk ssd do lapka? :> i co to znaczy ze znacznie pzryspieszy? :) teraz wczytuje mi 60h/s.
      128gb 350 w górę.
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Napisane przez innocent2102
      Napisane przez Woocash
      128gb 350 w górę.
      Przy podobnym komputerze i RAM? I masz PT4, tak? Ile kosztuje takie cudo wraz z montazem do lapka :P Btw, nie wiem czy moj przestarzaly komp ma w ogole jakis slot na tego typu pamiec :D

No szczerze mowiac to nie przeinstalowywalem tego kompa od 3.5 roku :D Dzialal zawsze bez zarzutu ale jak mi sie wyniki z sesji laduja 2 minuty to mam ochote pierd'''ac lapkiem o ziemie :D
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Nie zaszkodzi Ci zrobić format skoro tak dawno tego nie robiłeś. Jeśli dalej będzie problem to pomyślimy.
    • gtfan
      gtfan
      Złoto
      na forum od: 18.09.2008 Posty: 57
      Cudów bym się nie spodziewał po wymianie dysku na ssd. U mnie z 59h/s import skoczył do zawrotnych 66h/s. Dysk Crucial M4 i lapek na Intelu P8700 2x2,56Ghz, 8GB RAM.

Na problemy z zamulaniem wyświetlania sesji robię housekeeping bazy, ale nie przez PT4 tylko przez pgAdmin. Zawsze na jakiś czas pomaga ;-)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Hej,

Komputer raczej nie jest za słaby... Ja mam PokerTrackera 4, 2GB ramu i do niedawna procesor 1.5Ghz i jakoś nie zauważyłem, żeby program działał wolno.

Tak w ogóle czym objawia się wolne działanie PokerTrackera? Importem rozdań z dysku? 60 h/s to ponad 200 000 rozdań na godzinę. Przy normalnej grze raczej trudno jest zbliżyć się do 2 000 rozdań na godzinę :pcuser:

Jeśli chodzi o import zewnętrznej bazy to przecież można to zrobić nie będąc przy komputerze.

Dysk SSD to po prostu inny typ dysku. W większości laptopów wiąże się to z wymianą dysku HDD. Tak jak innocent2102 napisał taki dysk kosztuje od 350zł w górę za 128 GB. Kingstona v300 można kupić za 300zł (128 GB).

@gtfan nie korystam co prawda z dysku SSD, ale: szybkosc importu rąk.. Nie jestem tylko przekonany do ostaniego zdania plushacka :s_rolleyes:

Pozdrawiam.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      W sumie to przyznam rację, że z tym słabym kompem trochę przesadziłem, bo schody zaczynają się kiedy importujemy spore bazy. Tak jak napsałem wcześniej, spróbuj zrobić format i być może to wystarczy. Faktem jest też, że PT4 ogólnie wolniej importuje łapy niż HM2.
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      W sumie to może olejmy te ręce, bo to faktycznie była jednorazowa operacja. No ale nawet jak chce wczytać wyniki sesji, graf, czy cokolwiek innego i nie klikne że to ma być z ostatniego dnia/tygodnia to MULI TAK ŻE JA.....

Mialem HM1 to dzialalo bardzo ok, 3-4 sek zamulal program i mialem wszystko jak na tacy, a tutaj to po prostu jakbym sie cofnal epoke wstecz.
    • gtfan
      gtfan
      Złoto
      Jak pisałem wcześniej, u mnie pomaga na to housekeeping bazy ;-) Próbowałeś tego?
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Housekeeping? Moge sprobowac ale musisz mi powiedziec co to :P
    • gtfan
      gtfan
      Złoto
      W najprostszych słowach jest to porządkowanie bazy danych. Jak nigdy nie robiłeś, to ma prawo zamulać ;-)

Możesz zrobić to z poziomu PT4:
      1. Menu "Database"
      2. "Database Management"
      3. Zaznaczasz bazę którą chcesz uporządkować i klikasz "Housekeeping"
      4. Klikasz "Vacuum & Analize"
      5. Czekasz aż skończy

Lub poprzez pgAdmin (w moim odczuciu szybciej idzie):
      1. Start
      2. Programy
      3. PostgreSQL
      4. pgAdmin
      5. W "oknie obiektów" klikasz 2 razy na PostgreSQL 8.x (localhost: 5432)
      6. Hasło, jak nie zmieniałeś przy instalacji bazy to domyślnie "dbpass" lub "svcpass"
      7. Rozwijasz "Bazy danych"
      8. Klikasz prawym przyciskiem na bazę, którą chcesz uporządkować i wybierasz "porządkowanie" ("maintenance" jeśli masz angielską wersję)
      9. Zaznaczasz "Vacuum" i w opcjach vacuum "full", "freeze", "analize"
      10. Klikasz OK i czekasz aż się zrobi
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Ok, dzieki za rady. A ile cos takiego trwa? :P
    • gtfan
      gtfan
      Złoto
      Zależy od wielkości bazy. U mnie przy ok. 5kk rak poniżej 10minut.
      Oprócz "vacuum" i "analize" możesz jeszcze wykonać pełny zestaw tj. w PT4 "cluster", "reindex" i "rebuild cache", ale wtedy to już czas w godzinach trzeba liczyć ;-)
    • Woocash
      Woocash
      Brąz
      Przy robieniu tego house keepingu wyskakuje mi taki error:

http://screenshooter.net/6294477/gwvbcvq

Ktoś wie co z tym zrobić?