[HM2] Szukam tematu z poradami jak przyspieszyć działanie HM2

• sergii1984
      sergii1984
      Srebro
      na forum od: 23.04.2011 Posty: 1 799
      Witam
      Kiedyś widziałem na ps temat gdzie było kilka (3-4) porad jak przyspieszyć mulący HM2 m.in kasowanie rąk do konretnej daty itd. pomógłby ktoś znależć ? :)

a może ktoś po prostu zna jakieś inne, proste metody oprócz tego kasowania rąk ?
  • 6 odpowiedzi
    • Mateuszz89
      Mateuszz89
      Brąz
      na forum od: 18.12.2007 Posty: 304
      Też jestem ciekawy ! Moj komp nie jest jakoś mocno stary a to gowno HM2 tnie. Niewiem jak mozna sprzedawac ten shit nie wywalajac na glownej stronie kup sobie 1000000GB ramu. Sory za ton ,ale juz mnie szlak trafia i gra meczy jak te pop upy przeskakuja wolno.
    • socosoco
      socosoco
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 943
      zrobcie tak

8. Co zrobić, aby HM2 zużywał mniej zasobów?

Poprzez kilka drobnych zmian w ustawieniach możemy sprawić, aby HoldemManager2 zużywał mniej ramu. Nawet 3 lub 4 razy mniej - zależne od liczby naszych rąk.

1. Wchodzimy w Settings i odznaczamy Automatically refresh

2. HM2 w celu sprawniejszego działania wczytuje sobie do pamięci podręcznej ręce użytkownika. Jeśli posiadamy na siebie bardzo wiele rąk, warto w oknie głównym programu zmienić nasz nick na inny. Najlepiej wybrać losową osobę, której już przy stolikach nie spotkamy i na którą mamy zaledwie kilka/kilkanaście rąk. Nick zmieniamy w oknie głównym programu (nad settings). Pamiętajcie tylko, że jeśli chcecie zrobić analizę swojej gry lub zobaczyć swoje wyniki, musicie ponownie przestawić na swój nick.

Szczególnie polecamy te 2 kroki osobom ze słabszym sprzętem lub mającym problemy z płynnym funkcjonowaniem programu.

a z tematu
      jak przyspieszyć holdem manager 2 ?

zrobcie to co pisza, blahblah12
      Vestelth

wiem ze jeszcze byla jedna metoda, ktora polegala na edytowaniu pliku i zmianie jednej linijki, szukalem teraz tego na forum i nie moge znalezc :/
    • sergii1984
      sergii1984
      Srebro
      na forum od: 23.04.2011 Posty: 1 799
      dzięki, ogólnie temat z tymi radami + jak przenieść bazę na inny dysk powinien być przyklejony

tu też są przydatne informacje:
      Wolne wczytywanie huda
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Wyszukaj gracza na którego masz mało rąk, i wybierz go jako hero. Regularnie czyść bazę + vacuum (ale nie poprzez holdema, tylko postgresql). Wyłacz notatki, ogarnij kompa. Jeśli w replayerze ręce wolno Ci się przełączają odhacz opcję "current action highlight"

Często to nie musi być wina tylko holdema, problemy mogą również wynikać z ograniczeń narzuconych na konta itd.

Najlepszym jednak sposobem jest kupienie dysku SSD.
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Czołem panowie,

wklejam mój niezawodny gotowiec na zamulającą bazę:
      PROBLEM Z SZYBKOŚCIĄ BAZY
      ==================================================================

Cześć,

Kwestia nr. 1:
      Masz włączone NoteCaddy?
      HUD Settings -> Stat Apearance -> Show Caddy Notes.
      Odznaczenie tego przyspieszy bazę ale wyłączy notatki.

Kwestia nr. 2:
      Wejdź w Database -> Maintenance -> Optimize

Zoptymalizuj bazę i powinno nieco przyspieszyć.

Kwestia nr. 3:
      Ogarnicz wielkość bazy. To czynnik kluczowy, możesz to zrobić za pomocą opcji "Purge" lub trochę na około.
      Opcja Purge:

Pamiętaj o zaznaczeniu opcji "Save Hands Played By" i wybraniu swojego nicka.

Opcja 'na około':
      Eksportujesz ręce z ostatnich paru(nastu) dni i zwyczajnie usuwasz bazę.
      1.

2.

Potem tworzysz nową bazę i Importujesz wcześniej eksportowane łapki.

Kwestia nr. 4:
      Robisz defragmentację dysku.

Kwestia nr. 5:
      Kupujesz SSD ;)

Pozdrawiam.
    • Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      na forum od: 13.02.2011 Posty: 1 615
      To ja podam moją rądę:

Różnice daje zmiana ustawien pliku holdemmanager.config który znajduje sie u mnie na windows 7 w folderze
      C:\Users\Moja_nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\HoldemManager

MaxHandsCachedPerGBofRAM_Hybrid" Value="20000"

Nie wiem ile domyślnie jest ustawione, ale ja mając 8GB ramu ustawiłem na 20k i widzę różnicę działania , Hm2 działa prawie jak zwykły program ;D