[PT4] Wszystko na nowy dysk

• Xys66
      Xys66
      Brąz
      na forum od: 11.03.2012 Posty: 149
      Witam,

Mam obecnie standardowy dysk talerzowy podzielony na 2 partycje. Na partycji systemowej (C) jest tylko system, natomiast wszystkie programy do pokera: PT4, HRC, baze PostgreSQL mam zainstalowane na drugiej partycji (D)

Chciałbym przyspieszyć działanie PT4, w szczególności podczas analizy rozdań, gdyż czasami wyszukiwanie rozdań pod żądane zapytania trwa kilka minut. Podobnie HUD w replayerze dla Hero z lifestatsami pokazuje się po upływie kilku minut.

Chciałbym kupić dysk SSD i podpiąć go jako kolejny dysk (E) i przerzucić co konieczne na ten dysk.

I teraz pytanie czy wystarczy przerzucić tylko katalog 'data' bazy PostgreSQL na dysk SSD jako jest opisane tutaj?

Czy to wystarczy aby przyspieszyć działanie PT4?, czy należy odinstalować całą bazę i zainstalować na nowo na dysku SSD no i czy konieczne jest odinstalowywanie i instalowanie PT4 na dysku SSD?

proszę o radę jak najlepiej to zrobić
  • 2 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj Xys66,

Nie napisałeś w jaki sposób podłączysz ten nowy dysk? Czy masz laptopa z miejscem na dwa dyski, czy np. jest to stacjonarka.

Jeśli już kupujesz dysk SSD to chyba najlepiej wybrać taki który ma 120GB+. Niedawno przeglądałem ceny dysków twardych i różnica w cenie między 60GB, a 120GB nie była duża.

Piszę o tym, ponieważ warto pomyśleć o zainstalowaniu całego systemu na takim dysku. 120GB w takim przypadku powinno wystarczyć. Stary dysk możesz przeznaczyć np. do przechowywania dużych plików, filmy, muzyka itp. Wszystko co nie wymaga małego czasu dostępu.

Wtedy poczujesz różnicę nie tylko w działaniu PokerTrackera, ale także pracy całego systemu. Szybkość uruchamiania systemu, okien w windowsie, obsługa przeglądarki itp.

Jeśli jednak nie chcesz tego robić to wystarczy przenieść bazę danych na drugi dysk. Instrukcja ze strony Hold'em Managera jest uniwersalna i zadziała także w przypadku PokerTrackera.

Pozdrawiam.
    • Xys66
      Xys66
      Brąz
      na forum od: 11.03.2012 Posty: 149
      dzieki, przeniosłem tylko folder "data" bazy postgreSQL na nowy dysk SSD. Nie przeinstalowywałem niczego innego, PT4 pozostał na zwykłym dysku.

Dla zainteresowanych: różnica w szybkości działania bazy i PT4 znaczna