[HM2] Kupno HM2, a korzystanie z niego przez dwie osoby.

• c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      na forum od: 10.12.2013 Posty: 12
      Witam,

Zastanawiam się nad kupnem HM2, ale mam pytanie. Czy mogą z niego korzystać dwie osoby? Tzn. program będzie zainstalowany na jednym komputerze (moim), ale czy druga osoba będzie mogą dokonać analizy swojej gry?

Tzn wgrać swoją historię rąk, analizować zagrania itp? Czy też program jest cały czas przypisany do jednej osoby i korzystać będę mógł tylko ja?

Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 17 odpowiedzi
    • evaver
      evaver
      Brąz
      na forum od: 08.01.2013 Posty: 105
      technicznie mozna zainstalowac na 2 kompach i uzywac jednoczesnie
      przez 2 rozne osoby.

LIcencyjnie juz pewnie mniej ;)
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Dzięki za odpowiedź. A no właśnie technicznie... Nie chcę, aby coś później było nie tak. Ktoś używa HM2 wspólnie z drugą osobą?
    • pitekosk
      pitekosk
      Brąz
      na forum od: 04.06.2011 Posty: 65
      Ta ja kupiłem razem z bratem i mamy na 2 lapkach, a później jak będziesz chciał zmienić kompa to tylko na stronie hm2 wystarczy zrobić reset i wpisać klucz na nowy komputer :sdrink
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Dzięki pitekosk.

Czyli chyba można tak zrobić nie łamiąc licencji programu. Zresztą widzę jakieś oferty sprzedaży jednej licencji lub dwóch. Mam nadzieję, że nie będzie problemu.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 840
      Dzielenie się licencją na hm z drugą osobą jest nielegalne - masz prawo do instalacji na dwóch komputerach, ale tylko swoich.
    • xaspectx
      xaspectx
      Brąz
      na forum od: 13.06.2011 Posty: 433
      Napisane przez EmiyaKiritsugu
      Dzielenie się licencją na hm z drugą osobą jest nielegalne - masz prawo do instalacji na dwóch komputerach, ale tylko swoich.
      myślisz, że ktoś sprawdza czy oba kompy są twoje?
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Oczywiście, że nie i tu jest sprawa jasna - można tak zrobić.

Pytanie co jeśli korzysta z programu druga osoba. Jak rozumiem te wszystkie oferty sprzedaży pełnych dwóch licencji lub tylko jednej to ewidentne złamanie regulaminu programu.

A co z osobami, które przestają grać całkowicie. Nie mogą taniej odsprzedać HM2 komuś innemu, skoro im nie jest już potrzebny?
    • xaspectx
      xaspectx
      Brąz
      na forum od: 13.06.2011 Posty: 433
      można śmiało korzystać w dwie osoby
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 529
      Witam,

Napisane przez c4w6w1p7
      Oczywiście, że nie i tu jest sprawa jasna - można tak zrobić.

Czy jeśli kogoś pobijesz i nikt Ciebie na tym nie przyłapie, to oznacza, że możesz to robić?

Nielegalne... Raczej niezgodne z regulaminem licencji, którą kupujesz. Jednak jest to tylko licencja na użytkowanie programu, nie stajesz się właścicielem Hold'em Managera więc jeśli skończyłeś grę w pokera to nie możesz odsprzedać tej licencji ponieważ jest ona imienna.

c4w6w1p7 gdzie widziałeś oferty sprzedaży licencji Hold'em Managera?

Pozdrawiam.
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Źle mnie zrozumiałeś :) Ja mówiłem o sytuacji, gdy instaluję na dwóch kompach (stacjonarka i laptop) tylko dla własnego użytku.

Widziałem jakieś oferty na konkurencyjnym portalu.

Wychodzi na to, że chyba nie warto. A co z używaniem programu, jeśli mam przykładowo konta na kilku poker roomach?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Coś kombinujesz :thinking:

Licencja na Hold'em Manager nie ma związku z poker roomami, na których grasz.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 840
      Napisane przez xaspectx
      Napisane przez EmiyaKiritsugu
      myślisz, że ktoś sprawdza czy oba kompy są twoje?
      To, że rzadko się zdarzy by taka kontrola nastąpiła nie oznacza, że jest to legalne. Napisałem jedynie zgodnie z prawdą, że takie postępowanie jest złamaniem umowy licencyjnej HM2. Oczywiście problem autor tematu miałby jedynie podczas kontroli panów w niebieskich mundarach.
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Napisane przez Skibcio
      Coś kombinujesz :thinking:

Licencja na Hold'em Manager nie ma związku z poker roomami, na których grasz.
      Nic nie kombinuje.

Dobra, to raz jeszcze. Wiem już, że HM2 mogę bez problemu zainstalować na swoich dwóch komputerach i używać nie łamiąc żadnej licencji.

Wiem też, że korzystać we dwie osoby na jednym programie nie można (no dobra, niby teoretycznie można, ale jest to złamanie licencji, więc bez sensu).

O tych poker roomach to w sensie ciekawostki, bo mnie to ciekawi. Skąd HM2 wie czy te moje konto na innym poker roomie, które będę analizował w programie jest naprawdę moje? Równie dobrze może być to konto drugiej osoby. Chyba, że czegoś nie wiem... Stąd takie pytanie.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tak jak wcześniej napisałem, licencja Hold'em Managera nie ma nic wspólnego z kontami na poker roomach, na których grasz.

Pobierz wersję trialową to będziesz wiedział jak działa ten program.

Skąd HM2 wie czy te moje konto na innym poker roomie, które będę analizował w programie jest naprawdę moje? Równie dobrze może być to konto drugiej osoby.

Po co Hold'em Manager ma wiedzieć, że dane konto na poker roomie jest Twoje? Jest to raczej niepożądane, np. w sytuacji gdy chciałbyś analizować grę innego gracza.
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Tak zrobię, bo najwidoczniej nie wiem jak jest tworzona baza danych i jak konkretnie funkcjonuje ten program.

Mi nie chodziło o to, aby dwie osoby jednocześnie korzystały z HUDa i grały na stole z jednego HM2. Ja mówiłem o takiej sytuacji, gdzie znajomy przychodzi do mnie, wgrywa swoją historię rąk (bo chyba HM2 analizuje naszą grę na podstawie tego co zapisuje na dysku np. P*) siada, analizuje ręce, przeciwników, bety i co tylko chce. Sam nie mając żadnego trackera u siebie.
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Czołem chłopaki,

niezły bałagan tu się zrobił - a w końcu pytanie autora tematu było jasne i precyzyjne.

Pozwólcie, że odpowiem po swojemu:
      1. Można jak najbardziej zgodnie z regulaminem korzystać z Holdem Managera i w 10 osób jeśli robicie to na jednym z Twoich komputerów z Twoją licencją, na zasadach jakie podałeś (kumpel przychodzi, wgrywa swoje rozdania i sobie analizujecie).
      2. Licencja Holdem Managera nie jest przypisana do Hero, tylko do właściciela licencji. Herosów może być zatem wielu i bardzo łatwo można ich 'zmieniać' w menu głównym:

3. Kwestia użycia licencji jednego użytkownika na dwóch komputerach przez osobę postronną, na którą pogram nie był kupiony jest już wyczerpana w postach powyżej.

Pozdro :)
    • c4w6w1p7
      c4w6w1p7
      Brąz
      Dziękuję bardzo.

O to właśnie chodziło, licencja jedna, zarejestrowanie jedno, a Hero nie ma znaczenia.

Wszystko jasne :)