[inne] Rozmiar notek z Note Caddy

• SnikerS89
      SnikerS89
      Brąz
      na forum od: 19.08.2008 Posty: 968
      Witam,

Pytanko o note caddy, bo notki zajmują u mnie w ch... miejsca. Moja baza rąk zajmowała ~12GB przed włączeniem note caddy. Miejsca na dysku zostało ~55GB. Nie zdążyło się utworzyć połowy notek, a już zaczyna brakować miejsca...

1. Ile u was zajmuje note caddy i ile macie ~włączonych definicji?
      2. Czy własne tworzone definicje zajmują jakoś więcej miejsca niż standardowe? Stworzyłem dużo swoich, standardowych może z maks 5 zostawiłem. Po prostu zbyt dużo ich zrobiłem, czy może niezbyt dokładnie i precyzyjnie je tworzyłem i stąd się niepotrzebnie rozrosły?
      3. Macie jakieś porady czy pomysły jak zmniejszyć rozmiar tych notek? :P Wypadałoby, żeby zajmowały z przynajmniej maks tyle ile zajmuje baza rąk do której te notki tworze.
      4. Które opcje najwięcej miejsca zajmują? Caddy scatter? Notki z graphem włączonym?
      5. Jak to wygląda ze standardowymi notkami lub z NC advatage/edge? Np. dla bazy 10GB, ile miej więcej powinny zajmować miejsca standardowe ustawienia w NC advantage?

Z góry wielkie dzęki za pomoc! :fdrink
  • 2 odpowiedzi
    • elbudowiec
      elbudowiec
      Brąz
      na forum od: 10.02.2011 Posty: 886
      sam niedawno kupiłem NC. Cały czas próbuję go ogarnąć zanim zacznę się nim posiłkować w czasie gry.

Ze swoją dość sporą bazą miałem podobny problem. U mnie pomogło zrobienie vacuum z poziomu HM2 + uruchomienie ponowne kompa oraz vacuum z poziomu NC + uruchomienie ponowne. Z wolnego 45 GB uzyskałem 160GB (miesięczna baza ze stołów szybkich P*). NC zajmuje zbędnie dużo miejsca na dysku podczas tworzenia notek, które później należny uwolnić.

Definicji nie tworzyłem. Z racji tego, że dość mało gram, kupię jakąś paczkę zamiast ją tworzyć (pewnie wybiorę edge ultimate). Poza tym uważam, że mam zbyt małe zrozumienie gry, no i programu by samemu się za to zabierać.

U siebie ustawiłem uruchamianie tworzenia notek ręcznie. Najczęściej robię to po sesji lub po innym imporcie. Ale nie jestem przekonany co do słuszności wprowadzenia tej zmiany. Wprowadziłem ją w momencie gdy dysk zapychał się niemiłosiernie i od tamtej pory tego nie zmieniałem.

Na forum NC lub HM2 (nie pamiętam którym) są wyliczenia jednego z modów ile zajmuje 1Mh w HM2 a ile w HM2+NC.

Mam prośbę, jeślibyś zdecydował się na kupno jakiejś paczki, to daj znać co wybrałeś.
    • SnikerS89
      SnikerS89
      Brąz
      na forum od: 19.08.2008 Posty: 968
      Usunąłem z połowę definicji, zrobiłem notki, ledwo się udało, bo zostało 4GB na koniec. Ale faktycznie potem trzeba zrobić Vaccum w note caddy, przywróciło mi z powrotem prawie 50GB. Dzięki :f_thumbsup: Teraz widać sens w tym dodatku ;)