[NL2-NL16] AA, NL10, sss

• yaqbpl
      yaqbpl
      Brąz
      na forum od: 15.01.2008 Posty: 421
      Seat 7 is the button
      Total number of players : 9
      Seat 2: bugdroj ( $2.32 USD )
      Seat 3: Vinquette ( $2.65 USD )
      Seat 4: Nolimit_111 ( $5.60 USD )
      Seat 5: Knifkator ( $8.96 USD )
      Seat 6: intentione ( $4.99 USD )
      Seat 10: Jaackima ( $6.71 USD )
      Seat 9: yaqb_pl ( $1.90 USD )
      Seat 7: p4ndor ( $4.30 USD )
      Seat 1: tatze_jo ( $10 USD )

yaqb_pl posts small blind [$0.05 USD].
      Jaackima posts big blind [$0.10 USD].
      ** Dealing down cards **
      Dealt to yaqb_pl [ Ah Ad ]
      bugdroj calls [$0.10 USD]
      Vinquette folds
      Nolimit_111 folds
      Knifkator calls [$0.10 USD]
      intentione calls [$0.10 USD]
      p4ndor calls [$0.10 USD]
      yaqb_pl raises [$0.45 USD]
      Jaackima folds
      bugdroj folds
      Knifkator folds
      intentione calls [$0.40 USD]
      p4ndor calls [$0.40 USD]

** Dealing Flop ** [ 9s, Kd, Tc ]
      yaqb_pl bets [$1.30 USD]
      intentione raises [$3.40 USD]
      p4ndor folds
      yaqb_pl is all-In [$0.10 USD]
      ** Dealing Turn ** [ 4d ]
      ** Dealing River ** [ 7s ]

intentione shows [ Ks, Th ]two pairs, Kings and Tens.
      yaqb_pl doesn't show [ Ah, Ad ]a pair of Aces.
      intentione wins $2 USD from side pot #1 with two pairs, Kings and Tens.
      intentione wins $4.37 USD from the main pot with two pairs, Kings and Tens.

w zasadzie proste sprawa. czy ewidetnie jest to moja wina (za niskie podbicie pre flop) czy moge to zrzucic na niefart?

ale jako iz jest to moja pierwsza reka zamieszczona na forum mam pare innych pytan.
      nie ma nigdzie odpowiedniego miejsca dla pytan natury ogolnej strategii sss, wiec pytam tutaj.

przegralem juz praktycznie caly kapital startowy 50$. chcialbym sie dowiedziec co robie zle i jak to poprawic. prawdopodobnie popelniam jakies ogolne bledy, wiec chce zaczac od tego a nie od analizy poszczegolnych rak. moze moge wrzucic jakies statystyki z PT 3 abyscie mogli cos powiedziec o mojej grze ? podpowiedzcie prosze
  • 11 odpowiedzi
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      na forum od: 10.01.2008 Posty: 3 137
      Może nie mnie to oceniać bo jestem początkującym, ale spróbuję.
      Na pre-flopie raise powinien wynosić 0.80$ (4 BB + 1 za każdego sprawdzającego), jeżeli ktoś by sprawdził to po flopie all-in, bo twój stack byłby co najmniej dwa razy mniejszy od puli, a do tego miałeś overpair.
      Nie wiem natomiast czemu po flopie zostawiłeś sobie to 0.10$ :)

Gdybyś zagrał to wysokie podbicie na pre-flopie to ten koleś z KT pewnie by odpuścił. Według mnie tylko ścisłe trzymanie się zasad sss przynosi efekty.
    • yaqbpl
      yaqbpl
      Brąz
      dzieki
      znam zasady sss i startam sie ich trzymac scisle
      zarowno za niskie podbicie przed flopem jak i nie pelny all in wynikly z problemow technicznych

a cos odnosnienie oceny ogolnej, calosciowej gry?
    • toony122
      toony122
      Brąz
      na forum od: 21.11.2007 Posty: 2 911
      Original od yaqbpl
      ale jako iz jest to moja pierwsza reka zamieszczona na forum mam pare innych pytan.
      nie ma nigdzie odpowiedniego miejsca dla pytan natury ogolnej strategii sss, wiec pytam tutaj.

przegralem juz praktycznie caly kapital startowy 50$. chcialbym sie dowiedziec co robie zle i jak to poprawic. prawdopodobnie popelniam jakies ogolne bledy, wiec chce zaczac od tego a nie od analizy poszczegolnych rak. moze moge wrzucic jakies statystyki z PT 3 abyscie mogli cos powiedziec o mojej grze ? podpowiedzcie prosze
      http://www.pokerstrategy.com/pl/forum/board.php?boardid=99
      tutaj mozesz dyskutowac o strategii
      szczegolnie polecam przejzec temat "sss"

co do poprawy gry to wpadnij na trening sss magic'ka i przede wszystkim przeczytaj jeszcze raz, a jak trzeba bedzie to i wiecej artykuly na ten temat, tutaj ewidentnie za niskie podbcie, a to jest jeden z podstawowych bledow

analiza statystyk wiele ci na razie nie pomoze
    • PudzeHaf
      PudzeHaf
      Brąz
      na forum od: 05.02.2008 Posty: 43
      kolega napisał >>"mam pare innych pytan.

przegralem juz praktycznie caly kapital startowy 50$. chcialbym sie dowiedziec co robie zle i jak to poprawic. prawdopodobnie popelniam jakies ogolne bledy, wiec chce zaczac od tego a nie od analizy poszczegolnych rak. moze moge wrzucic jakies statystyki z PT 3 abyscie mogli cos powiedziec o mojej grze ? podpowiedzcie prosze"
      ( nie wiem jak wkleic czesc jego wypowiedzi wiec kopiuje)

w twoim przypadku jesli nie chcesz sie skupiac na analizie rak OK
      powiem wiec tak moze pora zmienic strategie (moze nie do konca masz predyzpozycje aby grac SSS) moze w ogole nie nadajesz sie do gry stolikowej i pora spróbować np sitngo (powolne zyski ale i powolne "ewentualne" wtopienia

ja kiedys miałem tak samo i znalazłem rozwiazanie >> cash table na 10 osób to nie dla mnie
      co bys powiedział na krótszy stolik >> tam trudno przegrac z AA
    • toony122
      toony122
      Brąz
      PudzeHaf pozwole sobie nie zgodzic sie z tym co piszesz
      oczywiscie nie kazdemu sss musi odpowiadac, ale stoliki SH na poczatku pokerowej kariery nie sa dobrym pomyslem

z AA moze i latwiej wygrac (chociaz po dobrym podbiciu pf nie ma to wiekszego znacznia bo i tak wejda tylko ludzie z mocnymi rekami, nie wazne czy to fr czy sh)
      ale znacznie czesciej musisz grac duzo slabsze uklady i tam juz potrzeba sporej wprawy, ktora po czesci mozesz zdobyc grajac sss (wiem, ze sss full ring, a bss sh to dwa inne swiaty, ale na pewno ta strategia moze cie sporo nauczyc o no limit holdem)

poza tym na granie big stackiem szczegolnie na stolach SH potrzebujesz znacznie wiekszego BR niz na sss

nie mowie ze sss to jedyna sluszna strategia (sam nia pogralem 2 tygodnie i zrezygnowalem), ale rzucanie sie na BSS SH to jak pojscie na egzamin na prawo jazdy bez kursu :D

sng na mikro limitach tez nie sa latwe bo zyski sa bardzo powolne (a i spore spadki sie zdarzaja)
    • PudzeHaf
      PudzeHaf
      Brąz
      na forum od: 05.02.2008 Posty: 43
      masz racje ale darmowa kasa az tak bardzo nie boli ;)

a utkwienie przy jednej strategii to czasem poprostu męka
      trzeba byc otwartym i szukac swojego miejsca
      swojego stolika stylu itp.
      szukac = zrobic krok na inne "pokerowe wody"
      nikokgop przeciez do samobójstwa nie namiawiam
      proponuje odnalesc przyjemnosc w grze
      a ta wiaze z przede wszystkim z wygrywaniem

jeszcze jedno sam mam pokeoje gdzie mi poprostu nie idzie: ale w takim przypadku wyrabiam albo trace bonus i do widzenia
      a gram tam gdzie potrafie pływać
      pokeroom to tylko potr w wirtualnym swiecie
      nie kazdy musi byc przyjazny ;)
    • toony122
      toony122
      Brąz
      masz racje, z tym ze trzymanie sie jednej strategii jezeli nam nie idzie, czy sie nie podoba taka gra to glupota, moj post odnosil sie przede wszystkim do tego ze bss sh uwazam za zbyt ciezkie na pocztek ;)

ja sam po dostniu kapitalu skakalem po wszystkich strategiach (wiekszoscia pewnie nie grajac tak jak trzeba) przerobilem sss, krotka przygode z bss, sng, fl full ring i sh, w koncu zostalem na tym ostatnim czyli fl sh i tutaj staram sie pracowac nad moja gra
    • yaqbpl
      yaqbpl
      Brąz
      heh no troche to smieszne bo nie bardzo trafiliscie
      w sh gralem juz 2 miesiace (od tego zaczalem grac cash tables wczeniej z rok czasu gralem od czasu do czasu freerolle i zdazalo mi sie wygrywac) - i suma sumarum bylem troche na + ale nie zbyt dobrze sie czulem na tym - chcialem zaczac od podstaw i sprobowac z pokerstrategy - grajac SSS przegralem caly kapital poczatkowy. no i bardzo bylbym rad sie dowiedzic co zle robilem. mam wyslac wszystkie rece zeby sie dowiedziec ???
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      na forum od: 10.01.2008 Posty: 3 137
      Moim zdaniem powinieneś pokazywać na forum wszystkie ręce co do których masz jakiekolwiek wątpliwości czy dobrze zagrałeś.
    • yaqbpl
      yaqbpl
      Brąz
      sek w tym ze ja nie uzbieram tyle watpliwych rak zeby wyjasnic przegranie 50$ w ktortkim czasie. popelniam bledy ogolne przez ktore moja gra jest -EV.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Przegranie 50$ na NL10 grajac sss jest NIEMOZLIWE!!!!!!!

Przyczyn jakie spowodowaly ze prregrales kapital startowy moze byc wiele!!Poczawszy od tego ze zel zrozumiales jakies zasady poprzez to ze nie trzymasz sie ich do konca a skonczywszy np. na tym ze grasz np na zbyt duzej liczbie stolow. Jak im zaradzic:

1. Zamieszczac rece na forum (wszystkie, czesto zdarzalo sie ze jedne zawodnik wrzucal dziennie po 10 rak, czest nawet te ktore wydawaly sie rozegrane dobrze. T u tkwi problem WYDAWALO sie widzialem zawodnikow ktorzy zle stosowali CB czy wiele podobnych bledow. Warto wrzucac wiec nie tylko te rece ktorych nie jestes pewien ale rowniez wyrywkowo te "pewne")

2.Brac czynny udzial w treningach ( kiedy gram mozesz odniesc swoja gre do mojej i zobaczyc czy na pewno grasz tak samo!!Jak ja to robie ze zamykam prawie kazdy trening na +, minusy jak sa to niewielkie. Ja nigdy nie ukrywam swojego wyniku finansowego na treningu isystematcznie kazdemu udowadniam ze MOZNA!!!!)

Odnosnie reki to oczywiscie nalezalo podbic wiecej!!Nie oznacza to ze to podbicie zapewnilo by tobie 100% zwyciestwo, ta gra polega na maksymalizowaniu szans na zwyciestwo a minimalizowaniu szans na porazke. Gdyby ktos zawoloa do twojego podbicia 8BB a potem by nie trafi to zrekompensowal bys sobie straty wynikajace z faktu ze AsAS raz na jakis czas sie przegrywa.

Glowa w gore MOZNA wielu z nas to udowadnia!!