[inne] postawienie HM i poker room'u na dysku zewnętrznym

• Prezydent1
      Prezydent1
      Brąz
      na forum od: 05.09.2009 Posty: 211
      zacznę od krótkiego wstępu,

niedawno zmieniłem pracę: dostałem nowe zabawki w tym nowego laptopa. aby coś zainstalować muszę znać hasło administratora(polityka firmy). jestem nowy więc nie znam jeszcze nikogo z help desku mojej firmy, więc nikt nie zainstaluje mi HM i poker clinent'a tak jak w poprzedniej firmie. Na ten moment taszczę ze sobą dwa laptopy: służbowy i prywatny, a że przez cały tydzień roboczy przenoszę się z hotelu do hotelu, to trochę męczące.

mój pomysł to zakup dysku zewnętrznego i zainstalowanie tam holdem managera 2(dotychczas miałem 1) i poker roomu i podłączanie tego dysku do służbowego komputera jak chcę pograć.

pytanie do Was: czy to zadziała?

jeśli tak, to od razu pytanie dodatkowe:
      jak instaluje HM1, to aplikacja instaluje mi się tam gdzie wskażę, ale baza SQL instaluje się zawsze na dysku C: Czy w HM2 jest podobnie i dam radę to obejść, aby zainstalować to na dysku zewnętrznym?

pozdrawiam
      lukasz
  • 1 odpowiedź
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 420
      Witam

Jest możliwość uruchomienia wersji portable postgresql bez instalacji.

1. Pobierasz wersję .bin z http://www.enterprisedb.com/products-services-training/pgbindownload (sam sprawdzałem 9.0 i wiem, że działa)

2. Wypakowujesz i masz folder pgsql

3. Wklejasz do notatnika to:

kod:
      @ECHO ON
      REM The script sets environment variables helpful for PostgreSQL
      @SET PATH="%~dp0\bin";%PATH%
      @SET PGDATA=%~dp0\data
      @SET PGDATABASE=postgres
      @SET PGUSER=postgres
      @SET PGPORT=5432
      @SET PGPASS=TWOJE_HASLO
      @SET PGLOCALEDIR=%~dp0\share\locale
      "%~dp0\bin\initdb" -U postgres -A trust -E 'UTF-8' --lc-collate='en_US.UTF-8' --lc-ctype='en_US.UTF-8'
      "%~dp0\bin\pg_ctl" -D "%~dp0/data" -l logfile start
      ECHO "Click enter to stop"
      pause
      "%~dp0\bin\pg_ctl" -D "%~dp0/data" stop

...i zapisujesz z rozszerzeniem .bat (np run_postgres.bat)

Oczywiście TWOJE_HASLO zmieniasz odpowiednio :pokerface:

edit:

Jeśli masz starą bazę danych to zainstaluj w sposób jak wyżej taką samą wersję na usb. Potem przekopiuj tam stary folder data...powinno działać.

4. plik umieszczasz w katalogu pgsql, uruchamiasz (zostaw to okno wiersza poleceń otwarte) i masz działający serwer postgresql bez instalacji.

Jednak musisz się liczyć z tym, że może będzie mulić...nawet HM1...predkość odczytu z USB na pewno będzie mniejsza niż z "normalnego" dysku".

edit2:
      Poprawiłem ten skrypt, bo był problem z kodowaniem bazy