[PT4] Check/raise 3bet Pot i Raise cbet Flop OOP in 3Bet Pot

• Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 735
      Wita, podam dwa przykłady z PT4:

1.

UTG raises to $0.15, MP raises to $0.50, fold, fold, fold, fold, UTG calls $0.35

Flop: ($1.07, 2 players) J:club: A:club: 9:diamond:
      UTG checks, MP bets $0.85, UTG calls $0.85

Turn: ($2.77, 2 players) T:heart:
      UTG checks, MP checks

River: ($2.77, 2 players) 4:diamond:
      UTG checks, MP checks

2.

fold, CO raises to $0.15, fold, fold, BB raises to $0.50, CO raises to $1.00, BB calls $0.50

Flop: ($2.02, 2 players) K:heart: T:heart: 8:heart:
      BB checks, CO bets $1.95, fold

W obydwu chodzi tylko o akcje na flopie.

W pierwszej sytuacji w 3Bet puli, UTG na Flopie miał możliwość wykonać Raise cbet F OOP - i w rzeczy samej statystyka ta w PT4 to uwzględniła - z czym się zgadzam.

W drugiej sytuacji w 3Bet puli, BB na Flopie miał możliwość również wykonać Raise cbet F OOP - i tutaj też ta statystyka tą możliwość uwzględniła - z czym się zgadzam, ale dodatkowo statystyka "Check/raise Flop 3b Pot" zliczyła możliwość wykonania check/raise - z czym się nie zgadzam.

Czy ja jestem jakiś inny, czy to jakiś kolejny babol statystyk w PT4 ?? :f_confused:

EDIT:Zakręciłem się trochę jako że fisz ze mnie dalej , już tłumaczę :f_o:

Ściągnąłem z Werhouse staty check/raise do 3bet i non 3bet pul i wygląda na to żę są złe.

W pierwszym przykłdzie stata check/raise in non 3bet Pot policzyła zdarzenie 3bet puli.
      W drugim, kiedy pula już była 4betowana, stata check/raise in 3bet Pot policzyła zdarzenie.
      W obu przypadkach "check/raise Total" policzył zdarzenia.

Więc wygląda na to, że staty check/raise do 3bet i non 3bet pul są źle napisane...
  • 2 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 529
      Witaj Garggamel,

Jesteś bardzo dokładny jeśli chodzi o statystyki :s_thumbsup:

W pierwszym przykłdzie stata check/raise in non 3bet Pot policzyła zdarzenie 3bet puli.

To jest trochę dziwne, będę musiał to sprawdzić u siebie.

W drugim, kiedy pula już była 4betowana, stata check/raise in 3bet Pot policzyła zdarzenie.

Większość ze statystyk w PokerTrackerze uwzględnia akcjie "no 3bet+" lub "3bet+". Zwróć uwagę na ten +. Są to akcje bardzo rzadkie. x/r in 4bet pot...

W obu przypadkach "check/raise Total" policzył zdarzenia.

Dlaczego miał zdarzenia nie policzyć? W obu przypadkach UTG(1) i BB(2) miał możliwość wykonać check raise.

Nie dałeś linka do statystyk, ale te które znalazłem nie zostały napisane przez pracownika PokerTrackera... Nie wiem tylko dlaczego dokładasz raise f cb oop?

Pozdrawiam.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 735
      Witaj Skibcio.

Większość ze statystyk w PokerTrackerze uwzględnia akcjie "no 3bet+" lub "3bet+". Zwróć uwagę na ten +. Są to akcje bardzo rzadkie. x/r in 4bet pot...

Tak wiem,tylko że ta stata ma liczyć od 3betu a ona liczy od 4 betu, 3 betowanych pul nie liczy.Piszę odnośnie staty z Flopa, być może ta na T dobrze działa, ale co nam z tego jak Flopy są zwalone.

Dlaczego miał zdarzenia nie policzyć? W obu przypadkach UTG(1) i BB(2) miał możliwość wykonać check raise.

Tu się zakręciłem delikatnie,ale oczywiście jest tak jak piszesz :] .

Dokładnie,te staty na stronce PT 4 napisał niejaki BiilGateSIII i chyba mu coś nie wyszło, jak już zamieszczać staty na oficjalnej stronie to pasowałoby przed sprawdzić dokładnie ich działanie... "XR Flop and XR Turn in 3Bet and Non-3Bet Pot" i "XR Flop (3B) , XR Flop (non-3B)" to ich nazwy , innych nie znalazłem.

Dokładam Raise cbet F OOP/IP (T i R to samo z pozycji i w rozdzielonych pulach :D ) , bo liczy tylko to co zachodzi w danej sytuacji, a np ogólna stata x/r F zlicza wszystko co dotyczy czekania na "stricie" :fdrink