[PT4] Stara baza do nowego PT4

• Faust00
      Faust00
      Brąz
      na forum od: 26.08.2009 Posty: 1 513
      Witam.

Przyznaje się, że jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o bazy danych i stąd szukam pomocy na tym forum. I przedstawiam mój problem:

Ostatnimi czasy siadł mi komputer (wyrzucał artefakty) i została wymieniona karta graficzna oraz kolega informatyk wsadził mi drugi dysk, gdzie zainstalował system od nowa (Windows też się krzaczył). I teraz mam taką sytuacje, że na nowym dysku zainstalowałem PT4, a baza danych jest cała na starym dysku i teraz moje pytania:

-> Jak wczytać tą bazę danych do PT4?
      -> Ile czasu to może potrwać, mam koło 10mln rozdań, stąd zastanawiam się czy nie szybciej byłoby:
      a) wyciągnąć z tej bazy same notki (jest to możliwe?)
      b) wyciągnąć notki i rozdania np. z ostatniego pół roku (też nie wiem jak to zrobić?)

Generalnie jeżeli baza podłączyłaby się do PT4 w instant sposób to a) i b) są zbędne.
  • 9 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 527
      Witaj Faust00,

Masz dostęp do starego systemu. Możesz się na nim zalogować? Jeśli tak to wykonaj backup, a na nowym systemie import bazy:

-> Backup and Restore

Pozdrawiam.
    • Faust00
      Faust00
      Brąz
      Zadzwoniłem do informatyka i okazuje się, że mogę to zrobić.

I tu pojawia się moje kolejne pytanie:
      ->Czy prędkość robienia się backupów jest podobna do importu zwykłych rąk tekstowych (innymi słowy do wprowadzania kupionej bazy)? Jeżeli tak to czuje, że to może potrwać tydzień+.

->Czy jest gdzieś opcja robienia backupu z samych notek? to szczególnie ważne, bo narobiłem ich bardzo dużo

z góry dziękuję.
      Faust00
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      PokerTracker 4 -> Database -> Notes (masz import i export)

Eksport i import całej bazy będzie zdecydowanie szybszy niż tworzenie jej od nowa z historii rozdań (txt).
    • Faust00
      Faust00
      Brąz
      Ok. Wygląda na to, że notki są uratowane.

Co do reszty bazy to rzeczywiście szło to zdecydowanie szybciej niż zabawa z plikami txt... ale po około 800mb dostaje komunikat - backup error (który powtarza się w tym samym miejscu)

Jest jakaś rada na to? Ewentualnie może jakiś pomysł na zrobienie tego bez funkcji Backup and Restore?

Swoją drogą bardzo rzetelna pomoc z Twojej strony i wsparcie. Powiem uczciwie, że szybkość i precyzja odpowiedzi przerosły moje oczekiwania.

Pozdrawiam
      Faust00
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Jak otrzymujesz komunikat o błędzie to zawsze podawaj go całego lub zrób screena, nie wiem jaki błąd otrzymałeś. Jeśli w tym samym miejscu się powtarza to może miejsca brakuje?

Jeśli to nie to, to zawsze możesz przeprowadzić backup za pomocą pgAdmin III. Jednak w tym przypadku, będziesz musiał przenieść HUD'y, popupy i inne ustawienia PokerTrackera:

-> Backup and Restore in pgAdmin III

Dziękuję :f_cool:
    • Faust00
      Faust00
      Brąz
      Z tej metody otrzymuje coś takiego:

Uploaded with ImageShack.us
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Wygląda na to, że baza jest uszkodzona. Wspominałeś o problemach z kartą graficzną i dyskiem.

PokerTrackera 4 -> Database -> Database Management -> Housekeeping -> Reindex

Dopiero później wykonaj backup.
    • Faust00
      Faust00
      Brąz

Uploaded with ImageShack.us

A z tej funkcji dostaje taki oto error. Chyba się mocno sypnęło... powoli tracę nadzieje na odzyskanie bazy.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

Obawiam się, że bazy już nie odzyskasz.... Czy eksport samych notatek zadziałał? Jeśli tak to przenieś je na nowy dysk. Będziesz musiał także od nowa postawić bazę. Stare rozdania są w folderze Processed:

PokerTracker 4 -> File -> Open User Data Folder

Pozdrawiam.