[HM2] Filtry

• adi937
      adi937
      Brąz
      na forum od: 16.03.2009 Posty: 100
      Od niedawna korzystam z HM2 i przyznam, że jeszcze go do końca nie ogarnąłem, choć się bardzo staram :P Nie potrafię ustawić filtrów tak, aby dla wybranego typu SnG pokazała mi się:
      a) ilość rąk rozegranych z showdownem i bez
      b) % wygranych rąk rozegranych z showdownem i bez

Z przefiltrowaniem rodzaju SnG nie mam problemu, gorzej z resztą. Pomoże ktoś?
  • 7 odpowiedzi
    • venatici
      venatici
      Brąz
      na forum od: 15.03.2010 Posty: 3 014
      Cześć,

Nie gram SnG, więc nie wiem do czego Ci to potrzebne, ale postaram się pomóc, jeżeli to nie o to chodzi, to daj znać, będziemy dalej kombinowali :)

Do każdego z przypadków będziesz musiał wejść w zakładkę Reports > Tournament, a następnie ustawić odpowiednie filtry. W tym celu kliknij "More Filters"

Później jak będziesz chciał wyłączyć filtry, po prostu kliknij w "Clear Filters"

A teraz konkrety :D
      Odp A

Żeby wyfiltrować sobie rozdania, w których doszedłeś do SD i wygrałeś kliknij w "Other Advanced Filters", u góry w "Available Filters" odznacz: Preflop, Flop, Turn, River.
      Następnie kliknij na "Saw Showdown" i wybierz "Value" = "True" i kliknij w zielony +.

Zrób to samo dla Filtra "Won hand". Z prawej strony jest okienko "Applied Filters", gdzie możesz zobaczyć jakie zmienne masz ustawione w tym filtrze. Jeżeli już wszystko jest ustawione tak jak opisałem, to kliknij "Ok"

Jeszcze wrzucam obrazek co by było łatwiej :s_thumbsup: :s_thumbsup:

Analogicznie, żeby wyfiltrować rozdania, w których wygrałeś bez SD użyj tych samych zmiennych, tylko wartość dla "Saw Showdown" wybierz "False"

Odp B

Niestety muszę zgłosić nieprzygotowanie, wydaje mi się, że nie da się tego ustawić. Jeszcze poszukam, jak coś znajdę to dam znać.

W ramach rekompensaty pokaże Ci jeszcze jak zapisać sobie filtry na przyszłość, żeby nie trzeba było robić ciągle tych samych filtrów.

1 = zapisz
      2 = otwórz

W celu zapisania klikasz w symbol dyskietki, wybierasz lokalizację i nazwę pliku i zapisujesz, potem tylko klikasz w otwórz i wybierasz interesujący Cię filtr i klikasz "Ok"

Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie pomocne
      Pozdrawiam
    • adi937
      adi937
      Brąz
      Wow :O super, dzięki za dobrą robotę. Widzę, że dobrze ogarniasz te rzeczy, to może znasz jeszcze filtry na, mi to zajmie pewnie wieki:
      a). % wygranych rąk po sprawdzeniu jednego pushera i jestem tylko z nim w rozdaniu
      b). % wygranych rąk po moim pushu i sprawdzeniu tylko przez jednego przeciwnika

PS. Czy zdarzył Ci się kiedyś przypadek błędu typu "HM2 nie może połączyć się z bazą danych PostgreSQL" ? Niestety żadne rozwiązania z pomocy ze strony programu nie pomagają.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Ok, no więc najpierw wrzuciłbym do statystyk statystykę W$SD%. Aby to zrobić kliknij w Stats, w search wpisz sobie "won %" i wybierz dokładnie tą statystykę, która pokazałem

Ostatni punkt (strzałeczki w górę i w dół), możesz sobie przenieść tą statystykę na liście, żeby była lepiej widoczna, to taka zmiana kosmetyczna :)

U mnie to wygląda tak:

Statystyka ta, pokazuje % wygranych rozdań na SD, gdy widziałeś flopa.

Możesz też wrzucić sobie statystykę WWSF%, która pokazuje ile razy wygrałeś rozdanie, gdy widziałeś flopa. Może się przydać do pkt b z pierwszego posta :D

W spoilerze opisuję jak to zrobić.
      W tym celu w tym samym miejscu co wtedy, czyli tutaj:

Wybierz po prostu filtr "Saw Showdown" i wartość "False" i pod tą statystyką pokaże Ci % wygranych rozdań bez SD, gdy widziałeś flopa (niestety nie ma statystyki dla % wygranych rozdań bez pokazania flopa)

Natomiast % wygranych rozdań z SD to już sama statystyka W$SD%, bez żadnych filtrów :)

Ok, wracając do % wygranych rozdań, gdy pushujecie :)

Wchodzisz w More Filters, Other Advanced Filters i odznaczasz u góry Preflop, Flop, Turn i River - Dokładnie tak jak poprzednio.

I teraz dla spełnienia odpowiednio:
      a)
      Facing All-In Bet = True
      Players Saw Showdown is Equal to 2
      Saw Showdown = True

Klikasz "Ok" i Pod statystyką W$SD% masz %, który Cię interesuje :s_thumbsup:

b)
      Made All-In Bet = True
      Players Saw Showdown is Equal to 2

I znowu klikasz "Ok" i pod W$SD% masz %, który Cię interesuje :s_thumbsup:

Pamiętaj o wyłączeniu poprzednich filtrów, zanim włączysz następne, żeby ze sobą nie kolidowały.

Co do problemów z połączeniem z PostgreSQL. Mi zawsze pomoc ze strony producenta Holdem Managera 2 pomagała. Jakiego windowsa używasz? Jak 7 to może będę w stanie pomóc, jak innego to coś wykombinujemy.

Pozdrawiam

P.S. Polecam się zagłębić w te filtry i samemu się z nimi pobawić, bo drzemie w nich ogromna moc! :s_thumbsup: :s_thumbsup:
    • adi937
      adi937
      Brąz
      Dzięki kolejny raz za super robotę :nh Dzięki Twoim poradnikom coraz bardziej odnajduję się w tych wszystkich filtrach i zaczynam dostrzegać drzemiącą w nich moc :D (pewnie głównie to zawiera się w cenie programu).

Dla sprawdzenia pusha wyszło mi na poziomie 58%, a przy moim pushu 53%. Kiedy filtry zmieniłem tak, że może być jeszcze więcej pusherów i callerów to oba współczynniki oscylowały w granicach 53%. Jeśli są ponad 50% to wydaje mi się, że są dobre :P ale jakie powinny być na przyzwoitym poziomie? Jeszcze próbkę turniejów mam niewielką, bo tylko 400 dla 45tek, a to one są dla mnie najbardziej dochodowe i przyjemne do grania.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Hej,

Ciężko mi na te pytania odpowiedzieć bo nie gram SnG, ale wszelkie pytania natury strategicznej możesz zadawać na forum poświęconym Strategii SnG. Na pewno bardziej doświadczeni gracze chętnie Ci pomogą :)

Pozdrawiam
    • adi937
      adi937
      Brąz
      Zrobiłem jak poleciłeś, przeniosłem się do działu Sng, ale tam twierdzą, że ten % wygranych rąk po moim pushu lub sprawdzeniu pushera nie obliczę dla turniejów SnG i MTT...
      Dokładnie tutaj .
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Hej,

no cóż, tak jak mówiłem nie gram SnG, więc oni pewnie lepiej się znają. Po prostu ta opcja wydała mi się być logiczna.

Wziąłbym sobie ich rade do serca dotyczącą analizy poszczególnych spotów, w końcu są bardziej doświadczeni :s_thumbsup:

Przepraszam jeżeli wprowadziłem w błąd, ale chciałem dobrze.

Pozdrawiam