[PT4] Popup się nie ładuje

• aldoraine
      aldoraine
      Brąz
      na forum od: 16.02.2012 Posty: 295
      Witam, mam problem polegający na tym, że przy wielu rękach na przeciwnika (np 2-3k) w popupie nie wyświetlają się wszystkie statystyki (m.in 3bet pozycyjny). Da się jakoś to naprawić? Gram zooma.
      dzięki za góry za odpowiedź
  • 9 odpowiedzi
    • aldoraine
      aldoraine
      Brąz
      any ideas?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj aldoraine,

Popup raczej się ładuje, tylko trwa to tak długo, że szybciej zbraknie Ci czasu niż się otworzy. Sprawdź w replayerze jak długo to zajmie.

Jaki dysk twardy posiadasz? To on najczęściej jest winowajcą. W większości komputerów montowane są duże, energooszczędne i przez to wolne dyski twarde. Nie nadają się do baz danych...

Czu korzystasz ze statystyk niestandardowych? Zawsze będą one wolniej działać niż te standardowe.

Pozdrawiam.
    • aldoraine
      aldoraine
      Brąz
      Witam,
      Dzięki za odpowiedź. Masz rację, one się ładują tylko bardzo powoli. W replayerze trwa to ok. 40 sekund (5k rąk na przeciwnika). Najdłużej ładuje się 3bet pozycyjny a to raczej standardowa statystyka. Dysk 500gb - nie wiem skąd wziąć więcej szczegółów (lapek hp probook4545s). Wychodzi na to, że jedyne rozwiązanie jak na teraz to zrobić bardzo rozbudowanego huda bo trochę tiltujace jest to czekanie na statystyki.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Mój komputer -> Właściwości -> Menadżer urządzeń -> Stacje dysków -> google.pl. W ten sposób dowiesz się jaki masz dysk, ale najprawdopodobniej będzie to dysk 5400 rpm... Tak jak wcześniej napisałem: duży, energooszczędny i powolny. Dlatego w wątku o wyborze laptopa tak często występuje dysk ssd: Polecane laptopy oraz dyski ssd do pokera.

PokerTracker 4 -> Database -> Database Managment -> wybierz swoją bazę i przeprowadź Rebuild Cache. Ten proces może potrwać bardzo długo i nie możesz wtedy korzystać z PokerTrackera. Jednak baza powinna wtedy szybciej działać.
    • aldoraine
      aldoraine
      Brąz
      Niestety tak ja mówisz - jest to dysk 5400 rpm. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże Rebuild Cache (24gb pewnie troche potrwa). Lapek firmowy więc z dyskiem na razie nic nie zrobię. Czas pomyśleć o swoim własnym lapku.
      Dzięki za rady!
    • aldoraine
      aldoraine
      Brąz
      Robiąc Rebuild cache nigdy nie dotrwałem do końca. (przeważnie musiałem wcześniej zresetować kompa bo się zawiesił pokertracker). Teraz po kilku dniach siadam do sesji i zero rozdań na przeciwników...

Da sie to jakoś uratować? HELP!
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Nie powinieneś resetować komputera podczas pracy nad bazą. Ta operacja miała długo trwać, nawet kilka/kilkanaście godzin...

Widzisz w ogóle bazę? PokerTracker 4 -> Database -> Database Managment

PokerTracker 4 -> Play Poker -> View Import Status powinny pojawiać się czerwone komunikaty z błędem. Jeśli tak jest to w dalszym ciągu jedynym sposobem jaki przychodzi mi do głowy jest przeprowadzenie Rebuild Cache.
    • aldoraine
      aldoraine
      Brąz
      Dziękuje za odpowiedź. Znów miałeś rację. Kompletny Rebouild Cache pomógł. Co prawda baza dużo szybciej się nie ładuję ale przynajmniej jest :)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Dobrze, że udało Ci się odzyskać bazę :s_thumbsup:

Teraz trzeba poszukać jakiegoś szybszego dysku :s_frown: Ja też muszę...