[PT4] nie można uruchomić programu, postgresql

• hakirim
      hakirim
      Brąz
      na forum od: 23.07.2013 Posty: 324
      Witam.
      Ściągnąłem triala PT4 i napotkałem na starcie duży problem z postgressql.

Uploaded with ImageShack.us

a po chwili coś takiego:

Już nie mam sił. Kombinowałem jak się da: Reinstalacje, usuwanie rejestrów, bawiłem się w usługach, przekopałem masę tematów i ciągle nie mogę tego dziadostwa zrobić. Usuwałem jakieś pliki w folderze instalacajnym postmaster i ciągle nic.
      Jedynie co udało mi się uzyskać to inne okienko przy logowaniu, bo wcześniej było takie aby stworzyć bazę albo wyszukać istniejące lub połączyć się z domyślną. I wyskakiwał błąd jakiś z connected. Sądzę, że to dzięki radzie którą gdzieś tu przeczytałem, żeby zainstalować posta w folderze niesystemowym. A teraz jest właśnie to.

Zauważyłem, że ma problem z uruchomieniem się w usługach. Już nawet nie wiem co tu napisać aby pomóc rozwiązać problem, bo tyle tego było, że mi się pomieszało.

Wersja 9.0. Windows 7, 32 bit.

Proszę o pomoc. OD czego zacząć? Zadawajcie pytania jeżeli coś niejasne.

Pozdrawiam.
  • 29 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 543
      Witaj hakirim,

Zacznijmy od początku.

Obawiam się, że trochę za bardzo namieszałeś z ustawieniami. Najszybciej i najprościej będzie przeinstalować Postgesa:
      How to Uninstall/Manually Install PostgreSQL 9.0 (Windows)

Następnie pobierz wersję 9.0 dla systemu 64 bitowego i zainstaluj ją w folderze do którego ścieżka nie będzie zawierać spacji np.C:\PostgreSQL.

Pozdrawiam.
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      No to po kolei:

Usunąłem wedle instrukcji, najpierw zwykł uninstall, potem usunięcie konta i folderów pozostałych a na koniec jeszcze wyczyściłem rejestr CCleanerem.

Pobrałem wersję 9.0 dla 64 bit, ale nie otworzyła się gdyż mam system 32 bit. Chyba się więc pomyliłeś się z tym.
      Ściągnąłem dalej 32 bit 9.0, zainstalowałem wedle instrukcji i najpierw takie coś:

a po wciśnięciu ok takie coś:

Oczywiście patrzyłęm też w usługi. Przez chwile usługa postgressql9.0 miała status uruchamianie a za moment już zatrzymano. Próbując ją uruchomić w usuługach uruchomiony jak admin pokazało mi się coś takiego:

Piszą też w tym FAQ aby uruchomić ją przez start programy i run services natomiast ja w pasku mam tylko coś takiego:

I oczywiście każdą z tych pozycji próbowałem uruchomić poprzez admina. Żadnych efektów.

A PT4 śpiewa coś takiego:

W procesach oczywiście też nie widziałem tej usługi ani nic z nią związanego.

Bardzo proszę o pomoc. Tak bardzo się cieszyłem na niego sprawdzenie a potem pewnie zakup a tu nawet okna startowego nie zobaczyłem. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś pomógł mi się uporać się z tym problem.

Pozdrawiam.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Przepraszam. Nie wiem jak mogłem tak się pomylić :s_mad:
      Napisałeś, że masz system 32 bitowy, nie wiem dlaczego napisałem Ci, żebyś pobrał wersję 64 bitową.

Na pierwszym linku i drugim masz dwa inne miejsca w którym jest instalowany PostgreSQL. Dobrze jak ścieżka do folderu w którym ma zostać zainstalowany PostgreSQL nie zawiera spacji. W którym miejscu zainstalowałeś PostgreSQL?

Podczas uruchamiania PostgreSQL wyłącz zaporę sieciową/program antywirusowy. Zaktualizuj także system jeśli tego do tej pory nie zrobiłeś.
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Instalowałem na C: i D: partycjach i jest to samo. Aktualnie mam na D:. Folder nazywał się PostgresSQL więc nie ma w nim spacji.

Aktualizacja systemu Windows masz na myśli? Czy czego?
      Wyłączyć antyvira i zaporę w windows? To taką standardową servicepackową?
      Uruchamiania masz na myśli uruchamiania tej usługi? Czy musi być to wyłączone podczas instalacji czy podczas uruchamiania? A może podczas tych dwóch operacji. Jeżeli można prosić to szczegóły, po prostu nie chcę niedomówień. :]
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Systemu Widnows generalnie całego. Są osoby które wyłączają automatyczne aktualizacje, a tego nie powinno się robić.

Teraz przypomniał mi się inny temat: problem z bazą. Zastosuj się do rad spinka.
    • ostrypiotrus
      ostrypiotrus
      Brąz
      na forum od: 10.09.2009 Posty: 164
      Spróbuj postgresspass zamiast postgres, u mnie pomogło :)
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Więc tak:

Update Win zrobiony. Całkowita ochrona AVG wyłączona. Zapora systemowa wyłączona. Wszystko w trakcie instalacji oprogramowania a także podczas próby uruchomienia usługi.

Podczas instalacji - ten sam błąd co wcześniej. Zmieniło się natomiast to, że w usługach jest ciągle status uruchamianie a nie zatrzymano. Próby uruchomienia - ten sam błąd 1503. Usunięcie pliku pidmaster.pid - bez zmian. Usługa ma ciągle status "uruchamianie".
      Za każdym razem prawidłowo zainstalowane oprogramowanie i odinstalowane z wszystkim ważnymi podpunktami a także wszystko uruchamiane spod admina. Instalowane w partycji d w folderze który w nazwie nie ma spacji.

Komunikat PT4 także bez zmian.

:facepalm: :( :(
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Nieciekawie to wygląda :s_rolleyes:

Tu jest trochę informacji o tym błędzie oraz proponowane rozwiązanie od Microsoftu (nie wiem tylko czy to rozwiązanie pomoże, najczęstszą przyczyną był właśnie wspomniany plik postmaster.pid):
      POPRAWKA: Komunikat o błędzie „Błąd 1053: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie”
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      @hakirim

Mała uwaga z mojej strony, choć nie wiem czy pomoże, ponieważ przyczyny problemów z instalacją mogą być rożne. Twoja nazwa użytkownika w Windowsie zawiera w sobie spacje. To może powodować problemy.
      Stwórz nowego użytkownika w Windowsie (bez spacji i bez polskich znaków) i pod nim spróbuj jeszcze raz zainstalować postgreSQL (oczywiście wszystko jako administrator).
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Tylko właśnie w dzisiejszej update Windowsa pobrał mi się Framework 4.5.1 a tutaj jest mowa o 1.1. Sądzę, że problem jest w instalacji. (Ten błąd podczas instalowania). Kurde google też wiele nie mówi na ten temat. Je pi88888, czego akurat mi musi wy888888c takji błąd którego nie da się rozwiązać.

@piotrus, próbowałem to wszystko nie pomaga.
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Spinek, spróbuję...
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Zrobiłem tak i:

Przy instalacji wywala to samo z tym datamodules.

Próba uruchomienia usługi przed i po usunięci pliku postmaster: Komunikat :

Reszta bez zmian chyba. Kurde nie mogę znaleźć nic na temat tego błędu instalycyjnego datamodules w googlach. :facepalm: :( :(
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      Ciężka sprawa :(

Tutaj jest jeszcze post z instrukcją instalacji od supportu PokerTrackera. Jeżeli też nie pomoże, to niestety nie mam więcej pomysłów :(
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Będę próbował z tego tematu co dałeś. A was tylko proszę abyście odpowiedzieli jakbym czegoś nie rozumiał / nie wiedział. Z angielskim na 6 nie jestem. Pozdrawiam i dzięki za zaangażowanie wszystkim.
    • SugaReal
      SugaReal
      Brąz
      na forum od: 14.06.2013 Posty: 182
      siemka, miałem ten sam probkem w HM2 i wiem, że pomogła zmiana daty do przodu ;) tylko pamietam, że nie od razu, tylko po paru resteach systemu ;)
      popróbuj ;) gl!
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Próbuję, ale tym razem taki komunikat:

Wg mnie tutaj jest jakiś problem ewidentnie z uprawnieniami. Czy mógłby ktoś mi pomóc to rozszyfrować? Co tu jest dokładnie napisane.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Start -> Usługi -> Logowanie pomocnicze.

Masz uruchomioną tą usługę. Instalkę uruchamiasz z prawami administratora?
    • hakirim
      hakirim
      Brąz
      Teraz już mam jak próbuję zainstalować tą 8.3 z isntrukcji. Jak próbowałem 9.0 to nic o tym nie wiedziałem. Napisałęm wczoraj maila do supportu. Na razie nie widać odpowiedzi. Jak sądzicie mogą być pomocni?
      Wg mnie problem leży gdzieś w prawaach autorskich. Windows zawsze miał z tym problem. Mimo, że od zawsze byłem jednym użytkownikiem i adminem SWOJEGO lapka.

Jeszcze jedne pytanko czy ew. foirmat part. systemowej mógł by pomóc? Bo jak pamięam pierwsze konto jakie założyłem na tym win miało w naziwe dwie sapcjie i jeden "!". Teraz niby mogę tworzyć nowe konto, zmien iać nazwy itd. ale ciąle w dokumentach mam te pierwsze i co bym nie zrobił ta nazwa tam będzie. CO o tym myślicie?

Pozdrawiam.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Support PokerTrackera na pewno zna się lepiej na swoim oprogramowaniu niż my. Jeśli już napisałeś do supportu PokerTrackera to poczekaj na ich odpowiedź. Jak ją dostaniesz to byłbym wdzięczy gdybyś napisał jakie jest rozwiązanie Twojego problemu. Będę wiedział w jaki sposób pomóc przyszłym osobą z takim problemem.

Format raczej nie będzie potrzebny, to jest ostateczność. Poczekaj na odpowiedź supportu PokerTrackera, bo wątpię aby winą było jakieś stare konto Windowsa.
    • 1
    • 2