[HM2] PostgrSQL

• Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      na forum od: 28.12.2010 Posty: 1 014
      Standardowy problem -> postgreSQL zajmuje za dużo miejsca, teraz już 79,2 GB. Folder "base" to 79,1 GB.

Zaznaczę, że jestem informatycznym debilem - kompletnie nie rozumię po co w ogóle postgreSQL musi być zainstalowany :D Niby zarządza bazami danych... no i co?

W HM2 mam bazę utworzoną w maju i purgowana w październiku. W sumie nie wykorzystuje starych rąk, wszystkie są w "HM2Archive". Czy w związku z tym można po prostu usunąć część zasobów z folderu "base" ?

Próbowałem też wykonać insytrukcję ze strony HM2, poległem na próbie uruchomienia pgAdmin III:

Przeinstalowałem postgreSQL i pdAdmin III przez chwilę się uruchamiał, niby wykonałem wszystko z instrukcji, ale trwało to chwilę ( a nie tak jak pisało - jakiś długi czas) i rozmiar bazy wcale się nie zmniejszył. Teraz ponownie pojawia się powyższy komunikat.

Jak zmniejszyć rozmiar postgreSQL?
      Proszę o pomoc.
  • 5 odpowiedzi
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      Może ktoś pomóc?
    • kelldezim
      kelldezim
      Brąz
      na forum od: 11.03.2011 Posty: 69
      Mam podobny problem, tylko mi wyświetla że nie może zainstalować PostgrSQL. Dodaje, że informatyka to nie moja mocna strona : )
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Hej panowie,

wg. mnie najprostsze rozwiązanie to wywalenie wszystkiego i stworzenie nowej bazy.
      ZANIM jednak to zrobicie, wyeksportujcie sobie te dane które chcecie mieć w nowej bazie.
      Database -> Backup -> Wybieracie wszystko co chcecie skopiować.

Potem wywalacie starą bazę, Holdem Managera 2 najlepiej z pomocą programu Revo Uninstaller (upewnijcie się, że zrobiony backup jest w bezpiecznym miejscu) i instalujecie wszystko na nowo.
      Następnie:
      Database -> Restore i przywracamy sobie do nowo założonej bazy niezbędne dane.

To chyba najprostszy sposób, żeby zmniejszyć bazę i umożliwić jej płynne działanie.

Pozdrawiam.
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      joł
      Ale czy działania w HM2 zmienią rozmiar plików postgreSQL-a?
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Cześć,

działania te znacznie zmniejszą ilość tych plików, ponieważ ja redukujesz robiąc backup tylko tego co Cię interesuje, usuwając bazę i tworząc nową by to importować.

pozdrawiam.