[HM2] Wykresy jeszcze. Poprawność i znaczenie

• royalmarcin
      royalmarcin
      Brąz
      na forum od: 01.03.2008 Posty: 35
      Cześć,

Grywam SNG 6-max hyper turbo 3,5$, po wczorajszej sesji zacząłem się zastanawiać czy poprawnie interpretuje wykresy.

Zawsze myślałem, że All-in EV to oczekiwana moja wygrana wyrażona w żetonach, która jest naliczana tylko wtedy gdy dochodzi do showdownu - jednak analizująć pojedyńczą reke w replayerze i porównójąc ją do wykresu widać, że all-in EV zmienie się równierz w innych przypadkach. Natomiast Non SD to po prostu to co nie dochodzi do showdownu.
      Co ciekawe na tych wykresach widać jakąś zależność, pomiędzy All-in EV i Non SD, a ja nie mam pojęcia z czego to wynika.

Problemem jest również ten niebieski wykres zawsze myślałem, że w przybliżeniu powinien pokrywać się za All-in EV, jednak od kiedy pamiętam to zawsze jest poniżej All-in EV, mało tego utrzymuje się tendencja spadkowa. Nie mam pojęcia, czy to zasługa swinga, czy to problem natury technicznej związany z tym, że grywam SNG 6-max hyper turbo.

Zastanawia mnie również fakt dlaczego wczorajsza sesje zakończyłem w przybliżeniu na "0", pomimo tego, że z wykresów wynika ewidentnie, że powinienem być na "-".

Prosiłbym o jakieś wskazówki jak poustawiać te wykresy poprawnie pod SNG, bo sam nie wiem czy brak wygranych wynika ze słabej gry czy może swinga.

Co sądzicie o statystykach VPIP 31 PFR 26 (28/24 bez HU ) na SNG 6-max hyper turbo?

Wykres wczorajszej sesji
  • 1 odpowiedź
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Hej royalmarcin,

nie orientuję się jakie statystyki na SnG HT 6-max są odpowiednie. Wejdź do działu SnG i załóż temat lub poszukaj odpowiedzi:
      -> Dział Strategii Sit and Go

Co do wykresu, to raczej jest prawidłowy i sesja była bardzo wariancyjna, przy czym masz tam wyniki wszystkich rozdań - nie zaś wykres pojedynczych wygranych w turniejach.
      Czerwona linia: pokazuje wyniki non-showdown.
      Niebieska linia: pokazuje wyniki z showdownem.
      Zielona linia: obrazuje Twoje wygrane w żetonach. Non-sd i sd.
      Pomarańczowa linia: pokazuje ile w longrunie powinieneś zarobić po wejściu allin.
      Przykład: masz AA, przeciwnik ma 76s. Masz 80%. Jak macie po 10$ i wejdziecie all-in, i wygrasz - linia all-in EV zawędruje ok. 8$ wyżej, nie 10$. Poza tą funkcją, obrazuje to samo co zielona tylko zielona pokaże +10$.

Mam nadzieję, że to nieco rozjaśniło obraz sytuacji.

Pozdrawiam.