[PT4] i [HM2] Instalacja postgreSQL

• przemasso
      przemasso
      Brąz
      na forum od: 13.10.2013 Posty: 821
      Mam problem z zainstalowaniem obu tych programów (PT4 i HM2). Zarówno w przypadku instalacji jednego jak i drugiego wyskakują błędy związane z postgreSQL. Próbowałem instalować kilka różnych pobranych wersji postgreSQL, ale za każym razem wywala błędy:

"there has been an error. an error occurred executing the microsoft vc++ runtime installer"

lub

"Unable to write inside TEMP environment variable path"

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
  • 5 odpowiedzi
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 420
      Witam

Znalazłem takie coś dotyczące drugiego błędu - http://igordcard.blogspot.dk/2012/03/unable-to-write-inside-temp-environment.html

..czyli:
      1. Uruchom regedit
      2. znajdź klucz HKEY_CLASSES_ROOT\.vbs i we wpisie domyślna zmień wartość na VBSFile

Na screenach masz pokazane co i jak.
    • przemasso
      przemasso
      Brąz
      Niestety w tym wpisie mam już taką wartość, a mimo to błąd dalej występuje.
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Zrób sobie w razie czego kopię rejestru (plik -> eksport) i jeszcze sprawdź to - klucz HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE->Classes->CLSID->B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8} -> InprocServer32

wartość domyślna powinna być C:\WINDOWS\system32\vbscript.dll

Patrz dokładnie, bo może być więcej niż jeden taki wpis.
    • przemasso
      przemasso
      Brąz
      Chyba tutaj tkwi problem! :fdrink
      Mam tu ścieżkę do oprogramowania Mcafee, tyle, że nie mogę tego edytować. :f_cry:

Dokładnie wyskakuje mi komunikat:

"Nie można edytować: błąd przy zapisie nowej zawartości wartości"

Dzięki za pomoc. Zapomniałem, że mcafee kiedyś usunąłem, ale w rejestrze został wpis do nieistniejącego pliku. Nie mogłem zeedytować ścieżki w rejestrze to wstawiłem do ścieżki ten plik z vbscript.dll i zmieniłem mu nazwę na taką jaka była w rejestrze i poszło!. Dzięki za pomoc. Moje rozwiązanie to raczej prowizorka, więc zapytam tylko co trzeba zrobić, żeby móc edytować tą ścieżkę w rejestrze? :fdrink
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Pewnie uruchomić regedit jako administrator. Możesz też wyczyścić rejestr i zobaczyć czy to usunie ten wpis.