[PT4] Zmiana z PT3 na PT4

• kylo6666
      kylo6666
      Srebro
      na forum od: 31.07.2010 Posty: 948
      Witam

Jak w temacie zakupilem pt4 i chce zaimportowac wszystkie rece itd z pt3. Jak to zrobic? nie chce nic usuwac ani odinstalowywac by nie bylo potem problemu.

Nawet nie instalowalem jeszcze pt4 by nie bylo problemu.

Czekam na odpowiedz kogos zyczliwego

Pozdrawiam!
  • 9 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj kylo6666,

Trackery pokerowe (PokerTracker oraz Hold'em Manager) korzystają z zewnętrznego oprogramowania PostgreSQL, zarządza on bazami danych i jest wykorzystywany w wielu innych programach. To jego nie powinieneś usuwać. Przy czym raz zainstalowany PostgreSQL będzie współpracować z PT3 oraz PT4 (w zależności od wersji PostgreSQL).

Jak zainstalujesz PokerTrackera to po jego włączeniu pojawi się wprowadzenie do tego programu, w którym kilka rzeczy będziesz musiał/powinien ustawić. Nie jest to nic trudnego. Jednym z kroków będzie zaimportowanie bazy z PokerTrackera 3. Możesz to zrobić lub możesz utworzyć czystą bazę i zaimportować do niej rozdania z archiwum PokerTrackera 3, folder Processed.

Jeśli będziesz miał jakieś pytania to daj znać.

Pozdrawiam.
    • kylo6666
      kylo6666
      Srebro
      Dziekuje za odpowiedz.

Utworzylem nowa baze danych nie moglem przeniesc odrazu bazy. Teraz jak mam zrobic by zaimportowac baze danych z pt3?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tools -> Setup Assistant -> Convert PokerTracker 3 Database.
    • kylo6666
      kylo6666
      Srebro
      poraz kolejny dzieki

Jeszcze pytanie czy huda itd musze zmieniac czy to tez da sie pobrac? ogolem wszystko?

Czy jak juz wszystko bedzie cacy to moge wywalic pt3 i jego folder? czy tam sa jakies pliki ktore beda mi potem niezbedne?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      W PokerTrackerze 3 eksportuj swojego HUD'a.
      W PokerTrackerze 4 -> File -> Import Statistic -> w okienku które się pojawi zmień profil z PT4 na PT3 ("Plik typu:").

W zasadzie to wszystko co powinieneś zrobić. Możesz usunąć PokerTrackera 3 oraz bazę danych przez niego założoną, bo i tak nie będziesz z niej korzystać.
    • kylo6666
      kylo6666
      Srebro
      Napisane przez Skibcio
      W PokerTrackerze 3 eksportuj swojego HUD'a.
      W PokerTrackerze 4 -> File -> Import Statistic -> w okienku które się pojawi zmień profil z PT4 na PT3 ("Plik typu:").

W zasadzie to wszystko co powinieneś zrobić. Możesz usunąć PokerTrackera 3 oraz bazę danych przez niego założoną, bo i tak nie będziesz z niej korzystać.
      OK jak mi sie zaimportuje baza to zrobie jak piszesz. A trakera normalnie odinstalowac? baze jak wywalic ta z pt3 by nie popelnic bledu i wywalic pt4? pytam bo nigdy tego nie robilem.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Trackera możesz normalnie odinstalować. Z poziomu PokerTrackera zarządzasz bazami danych. Nie mam niestety teraz 3 i nie wiem czy w 4 będzie widoczna stara baza. Najprawdopodobniej będziesz musiał usunąć starą bazę z poziomu PokerTrackera 3.

Najlepiej przed usuwaniem sprawdź czy w 4 wszystko działa :s_wink:
    • kylo6666
      kylo6666
      Srebro
      Dzieki Skibcio, Hud dziala pobiera rece tylko wlasnie....gdzie? Bo nie wiem gdzie zapisuje mi turnieje ktore gram w pt3 byl to folder processed i tam zapisywalo w folderach z danym dniem a tu tego nie ma. Bylem na pliku c gdzie niby to zapisuje (a pt4 mam na d) i tam nie widze zadnych plikow z turniejami. Jak to ogarnac? moze powinienem cos zmienic bo nic nie zmienialem poza zainstalowaniem itp.

Prosba o pomoc ;)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Niezupełnie. PokerTracker 3 oraz 4, a także Hold'em Manager zapisują rozdania w bazie danych. Folder Processed (przetworzone) to są rozdania przeniesione przez trackera z poker roomu, jeśli je usuniesz to nic się nie stanie. Lepiej jednak tego nie robić, w przypadku problemów z bazą danych można ją odtworzyć z tych plików.

W PokerTrackerze 4 folder Processed także występuje. Najszybciej go otworzyć za pomocą PokerTrackera -> File -> Open User Data Folder lub Configure -> Sites & Import Options -> Preferences.