[PT4] statystyka My C All-In Adj

• KozaczenkoO
      KozaczenkoO
      Brąz
      na forum od: 05.02.2011 Posty: 101
      Witam

Mam małe pytanko, jak jest liczona statystyka My C All-In Adj?
      Pograłem dziś trochę i po sesji zerknąłem do PT4, wyskoczyło mi że w jednej sesji powinienem być na -70$ a byłem na -10, no ok.. Zacząłem szukać przyczyny i znalazłem tylko jedno rozdanie gdzie faktycznie byłem z tyłu z moimi Top2 vs strit i river zrobił mi fulla (ale to tylko 25$ więc gdzie kolejne 35?), zacząłem szukać dalej gdzie jeszcze były takie rozdania gdzie byłem z tyłu a jednak wygrałem i nie znalazłem, nagle w oczy rzuciło mi się rozdanie gdzie PF zagrałem AI z AA vs QQ i w tym rozdaniu wygrałem 11$ a wg statystyki My C All-In Adj powinienem wygrać 7$ czyli jestem 4$ nad ev ? Albo rozdanie gdzie na flopie trafiłem seta, zagrałem AI przeciwnik pokazał overpair i w tym rozdaniu wygrałem 32$ a wg statystyki jest 24$ czyli znowu 8$ nad ev ?

Dziękuje z góry za odpowiedź
  • 2 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 844
      Ta stata pokazuje Ci ile powinnieneś wygrać gdyby nie istniał czynnik szczęścia a pula była rozdzielana pomiędzy Ciebie i villaina proporcjonalnie do tego jakie macie equity, krótko mówiąc wynik rozdania nie jest istotny tutaj. Jeśli stakujesz się mając 50%+ equity to ta stata będzie iść do góry, natomiast każdy stackoff jako underdog będzie skutkował zjazdem w dół. To, że stakujesz się jako faworyt nie ma nic do rzeczy bo villain jednak prawie zawsze ma outy i można powiedzieć, że szczęście Ci sprzyjało, że on nie trafił ich. Jest dokładnie tak jak piszesz - wygrywając AA vs QQ będziesz nad EV(bo powinieneś wygrać 81bb a nie 100). I tak wygrywając zawsze różnica pomiędzy wygranymi a C all-in adj będzie się powiększać, natomiast gdy przegrywasz to będzie się zmniejszać, to w jakich rozmiarach to się zmieni zalezy już od equity i wyniku rozdania.
    • KozaczenkoO
      KozaczenkoO
      Brąz
      na forum od: 05.02.2011 Posty: 101
      Więc od dziś koniec zerkania na tą statystykę ;P

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :)