[HM] Staty, które się przydają

• tirey93
      tirey93
      Brąz
      na forum od: 04.10.2013 Posty: 105
      Cześć, ostatnio zacząłem się bawić Holdem Menagerem. Zanim zacząłem z nim współpracę pooglądałem większość udostępnionych przez was filmików i przeczytałem najważniejsze artykuły, w których omawiany był tenże program.
      Ogólnie zauważyłem mnóstwo rzeczy, które tam opisujecie i które w ogóle nie wydają mi się praktyczne. Na przykład CBet albo 3Bet. Wiem, co znaczą te pojęcia, ale nie widzę w nich zastosowania podczas gry. Pewnie zastanawiacie się, jakim prawem ktoś tak młody i niedoświadczony jak ja wysnuwa takie wnioski. Zacznę od początku.
      Gram teraz tylko na freerollach. Wciąż pragnę zdobyć bankroll, który zapewni mi spokojną grę na mikrostawkach. Kiedy przeczytałem gdzieś o HM, od razu wiedziałem, że może mi się przydać. Znam zasady matematyki i statystyki i wiem, że taki program może bardzo wiele podpowiedzieć o przeciwnikach. Dlatego też z niego korzystam. Po obejrzeniu paru filmików ustawiłem HUDa na takie same ustawienia, jak pokazują trenerzy w video.
      SS: http://puu.sh/4Zfe2
      Nauczyłem się, która statystyka co dla mnie oznacza, oswoiłem się z HUDem i na najbliższej sesji uruchomiłem go. Trochę bez sensu wyszło. Podczas freerolla większość statystyk w ogólnie się nie pokazała. Niektóre miały zwykłe kreski oznaczające brak danych(--), na innych było nic nie znaczące 0 a na innych równie mocno znaczące 100. Zrozumiałem, że najwięcej informacji mogę wyciągnąć z VPIP, PFR, HANDS i WTSD. Reszta to dno. Zupełnie nic dla mnie nie znaczyła. Na logikę więc postanowiłem trochę edytować mojego HUDa aby lepiej mi służył. Zrobiłem takie cuś:
      SS: http://puu.sh/4ZfCQ
      Na następnej sesji od razu poczułem się lepiej. Poczułem się pewniej a informacje, które były wyświetlane były dla mnie czytelne i przydatne.
      Co uważacie o moim sposobie myślenia? Czy potraficie wyjaśnić, dlaczego na freerollach zupełnie nie widzę zastosowania preferencji HUDa, który umieściłem na pierwszym screenie? A może to ja się mylę i za mało wiem? Może źle wysnuwam wnioski albo mam źle ustawiony HM?
      Czekam na komentarze.
  • 10 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Bardzo dobrze że wyrzuciłeś statystykę 3bet na rzecz statystyki EP limp, widzę mega value.

A tak na poważnie to IMHO freerolle zupełnie odbiegają od gry na pieniądze, tym bardziej nie widzę zastosowania trackera, bo raz że rzadko będziesz trafiał na tych samych graczy, to 2 te statystyki i tak nie będą miarodajne bo tam gracze po prostu grają jak im się podoba.
      3bet to bardzo ważna statystyka, i dla większości graczy jest obowiązkowa żeby z niej właściwie korzystać to musisz mieć na gracza trochę rozdań - zresztą podobnie jak z innymi statystykami.
    • szoker22
      szoker22
      Brąz
      na forum od: 26.10.2009 Posty: 1 475
      #up :s_thumbsup:
    • tirey93
      tirey93
      Brąz
      Z mojego doświadczenia wynika, ze staty we freerollach rzeczywiście pomagają. Oczywiście ważny jest sposób interpretacji i inteligentna ocena zawodników. Jednym słowem, zdrowy rozsądek. Zdarzyło mi się już co najmniej parę sytuacji, w których dzięki liczbom pokazanym przez HUDa rzetelnie oceniłem sytuacje i zgarnąłem całkiem sporo żetonów.
      To są moje doświadczenia. Jeżeli masz inne, to chętnie je usłyszę. Im więcej dostanę wiedzy, tym będę lepszy.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Z moich doświadczeń wynika że lepiej wpłacić jakieś talary, i rozwijać się grając na prawdziwe pieniądze.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 841
      widzę Innocent, że cięty humor dzisiaj dopisuje. Niewątpliwie jest spore value w stacie limp z ep - zawsze lepiej wiedzieć czy overlimpujemy for value vs 80% range czy też jesteśmy crushed kontra 0,2% TAGa.

Tym niemniej tirey93 jest dokładnie tak jak pisze innocent - gra w freerolach nie rozwija, to zupełnie inny poker niż grany na prawdziwe pieniądze a słabych graczy jest tyle, że spokojnie można obejść się bez trackera grając proste tight abc, ba - szkoda trochę triala na takie gierki.
    • tirey93
      tirey93
      Brąz
      Ja wiem, ale jaki mam inny wybór? Nie mam pieniędzy na pokera. Nie mam jak wpłacić nawet tych 20$. Jedyną opcja, jaka mi pozostała, to próba zgarnięcia paru centów na freerolls bo potem przejść na mikrostawki. W tej chwili mam trochę ponad 1 dolara.
      Jeżeli uzbieram jakieś 15$ to już spokojnie mogę przejść na cash games.
      Źle myślę?
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      A pokerstrategy nie daje gdzieś darmowej gotówki? Oczywiście jeśli nie masz innej możliwości to pozostaj grać freerolle.
    • tirey93
      tirey93
      Brąz
      Daje. Dostałem 7 dolców. Oczywiście z takim bankrollem szybko większość przegrałem. Gdybym dostał od PS z 15$ to myślę, że zdążyłbym się odkuć.
    • szoker22
      szoker22
      Brąz
      na forum od: 26.10.2009 Posty: 1 475
      Napisane przez tirey93
      Daje. Dostałem 7 dolców. Oczywiście z takim bankrollem szybko większość przegrałem. Gdybym dostał od PS z 15$ to myślę, że zdążyłbym się odkuć.
      Na freerolach sie nie nabudujesz jest to zbyt żmudne i nie oplacalne. Proponuje sie wstrzymac i odlozyc sobie jakąś 100 zł to bedziesz mial około 30$ plus bpnusy od pierwszej wplaty 20$ na starsie
    • tirey93
      tirey93
      Brąz
      Przemyślę to.