Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

challenge - lepsze życie

• Martinique13
      Martinique13
      Srebro
      na forum od: 23.11.2010 Posty: 201
      Witam,

Dzisiaj wypalę z grubej rury. Dotychczas jeśli wygrywałem, to bez większego celu. 3K $ tu, 1K $ tam etc. Łącznie mam odłożone 3K $ poza pokerromem z wygranych oraz około 2K $ z innych źródeł. Cel jaki sobie stawiam, jest niebagatelny - uzbierać kwotę która pozwoli mi spłacić kredyt mieszkaniowy w nieszczęsnych CHF (w przeliczeniu na USD - ok. 35K dolarów), pozbyć się problemu raz na zawsze, bo kurs frania wk...wia nieprzerwanie od kilku lat.

Challenge zaczynam od dzisiaj, przy każdorazowym uzbieraniu bankrolla na poziomie wyższym niż 2K USD wypłacam część nadwyżki i gromadzę na potrzebę spłaty kredytu. Nie wyznaczam sobie daty końcowej, aby nie wywierać dodatkowej presji. W tym roku jestem 10K USD na plusie, więc mogę ostrożnie założyć że przy utrzymaniu dobrej formy mogę starać się uzbierać wymaganą kwotę w trakcie najbliższych 2 lat (oby szybciej). Zastrzegam możliwość zakończenia challenge przed terminem w przypadku uzupełnienia wkładu z innych źródeł.

Jeśli ktoś z Was ma podobny plan, zapraszam do wspólnego przedsięwzięcia. Ja swój challenge biorę bardzo mocno do serca. Wszelkie sugestie i wsparcie mile widziane. Będę informował Was na bieżąco o postępach.

stan początkowy: 5K $/35K $
  • 11 odpowiedzi
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Jesteś chyba pierwszą osobą, która postawiła sobie challenge "mieszkaniowy", a przynajmniej to oficjalnie opisała na forum.

Powodzenia.
    • Rafo03333
      Rafo03333
      Brąz
      na forum od: 18.05.2011 Posty: 79
      Na czym zamierzasz budować swój bankroll? Cash, SNG? I jakie stawki :)
    • elmin1337
      elmin1337
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 595
      Mieszkaniowego challenge chyba naprawdę nigdy nie było.
      Powodzenia :fdrink
    • Martinique13
      Martinique13
      Srebro
      Podobnie jak Mikson i Claudios, gram głównie satelitki do Sunday Million 3x turbo (mam około 70 wygranych na koncie), zdarza mi się grać też satelitki 3x turbo do Super Tuesday i Wednesday Hundred Grand, okazjonalnie gram w turniejach z mikrostawek, oraz w ... Sunday Million, przy kwalifikacjach z ostatnich niedzielnych satelitek - zresztą z dobrymi wynikami (4 razy skończyłem w kasie na ok. 8 turków, raz zaliczyłem semi-deep na 88 miejscu).

Najszybciej będę chyba grindował na satelitkach do Sunday Million - 6 wygranych satelitek "na czysto" (po odliczeniu kosztów) miesięcznie powinno dać ok. 1,3K $. Może taki sobie ustalę plan miesięczny na kolejne 24 miesiące. Wariancja czasem daje po tyłku, zdarzało mi się zjeżdżać z rolla po kilkaset dolców, ale najważniejszy będzie długoterminowy plan i tego trzeba się trzymać.

edit: dzięki za wsparcie!
    • Mikson92
      Mikson92
      Diament
      na forum od: 13.12.2011 Posty: 1 068
      Będę śledził.
      GL! :)
    • Martinique13
      Martinique13
      Srebro
      Czas na pierwsze miesięczne podsumowanie:

Zgodnie z wcześniejszym planem przez ostatni miesiąc rozgrywałem głównie satelitki do Sunday Million, przeplatane MTT z mikro-buinami.

Rozegrałem około 116 satelitek do Sunday Million (głównie 1,65 $ + R oraz kilkanaście 2,22 $ + R, mogłem pomylić się w obliczeniach o kilka satelitek, tracker mógł wszystkich nie wyłapać).

Wyniki szczegółowe:

Wygrałem 15 ze 116 satelitek (4 można od razu odliczyć - grałem bezpośrednio w SM - niestety bez miejsc w kasie).

Mój bankroll w okresie pierwszych 20 dni challengu przedstawiał obraz nędzy i rozpaczy. Zaczynałem od niebezpiecznie niskiego stanu (około 400 $), przez długi czas nic nie wygrywałem w satelitkach i byłem zmuszony do uzupełnienia rolla o około 300 $. Zadanie na ten miesiąc polegało więc na ponownym zbudowaniu bankrolla, przywróceniu wiary w siebie i wejściu na właściwe tory.

Dziś miałem "dzień konia", wygrałem 4 wejściówki bezpośrednio przed SM (jedna "z automatu" została wykorzystana do turnieju).

Stan bankrolla: 935,73 $

Cel "mieszkaniowy": 5K $/35K $ (bez zmian)

To już jest solidny bankroll do kontynuowania challengu. Nic tak nie irytuje jak niski stan konta w ogniu rebuyi.

Plan na przyszły miesiąc:

- konsekwentnie "tłuc" satelitki do Sunday Million.
      - przy przekroczeniu rolla o 1500$ zacznę regularnie dorzucać satelitki do Super Tuesday
      - okazjonalnie będę grał turnieje na mikrostawkach
      - podtrzymam "shotowanie" SM (lubię grać ostatnie satelitki przed tym turkiem)

Pozdrawiam i do zobaczenia przy stołach.
    • pelbonek
      pelbonek
      Brąz
      na forum od: 16.02.2011 Posty: 241
      polecam ci również grywanie satelitek 3x turbo do turniejów live tj. EPT, UKIPT etc. mniejszy field, niski poziom = mniejsza wariancja

Pozdrawiam
    • Martinique13
      Martinique13
      Srebro
      dzięki, skorzystam :) Możesz mi podpowiedzieć jak odszukać te turnieje? Nie mogę ich znaleźć przez filtry w lobby P*
    • ts1947
      ts1947
      Brąz
      na forum od: 26.03.2012 Posty: 803
      powodzenia

ambitny cel to jest to :sdrink

@up

ja po prostu pisze w filtrze tekstowym X- i filtruje ci wszystkie satelity 2x i 3x. A co do live eventow to mozliwe ze nie masz zaznaczonych funtow i euro, bo one nie sa rozgrywane w USD
    • pelbonek
      pelbonek
      Brąz
      na forum od: 16.02.2011 Posty: 241
      Ja je znajduję w zakładce EVENTS
    • Martinique13
      Martinique13
      Srebro
      Po dłuższej przerwie drobna aktualizacja z mojej strony. Zaliczyłem kilkumiesięczny, a właściwie ponadpółroczny okres ostrego downswingu. Zjechałem o ok. 4K $, co nie było łatwe do zniesienia. Lipiec przyniósł przełom w postaci 2 miejsca w big 162$ z nagrodą w wysokości 12K $ oraz serii wygranych satelitek. Umożliwiło mi to zmniejszenie hipotecznego zadłużenia do poziomu ok. 23,5 K $. Jest moc!
      Mój obecny bankroll wynosi około 1700 $, po 4 lipca wracam do regularnego grindu.