Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Staking i ochrona inwestorów

• MrJuskux
      MrJuskux
      Brąz
      na forum od: 10.01.2009 Posty: 1 003
      Nigdy nie inwestowałem w zawodników ani nie wystawiałem stakingu. Co parę dni zaglądam jednak do działu poświęconego temu zagadnieniu i jestem przerażony ilością oszustw i bezradnością inwestorów. Pokerstrategy umywa ręce i może słusznie. Nie wiele mogą pomóc. Ale pokerroomy, a przynajmniej pokerstars mogłyby coś zrobić.
      Np utworzyć jakieś nowe funkcjonalności w swoim sofcie związane ze stakingiem, które uniemożliwiłyby oszustwa.
      O co dokładnie mi chodzi.

1. Na czas stakingu inwestorzy mają wgląd do konta gracza.
      2. Akceptacja dostępu odbywa się przed wpłatą kasy przez samego zainteresowanego i daje możliwość wglądu w historię gier
      3. Na jakąkolwiek wypłatę z konta muszą zgodzić się wszyscy inwestorzy( oczywiście do kwoty stakingu. Jeśli zawodnik miał więcej kasy to z nadwyżką może robić co chce)

Takie 3 podstawowe punkty które przyszły mi do głowy. Można jeszcze kilka dodać .
      Np takie jak możliwość odzyskania kasy w przypadku nie dotrzymania warunków umowy przez gracza.
      Przecież to nie normalne że inwestuje się sporą kasę w gościa, tak na prawdę na słowo honoru.
      Jaki to problem dla tak dużej firmy napisać program służący do ochrony interesów zarówno inwestorów jak i gracza?

Byc może zawiąże sie tutaj jakaś dyskusja na ten temat i znajdzie się ktoś z ekipy pokerstrategy która popchnie temat dalej.
  • 9 odpowiedzi
    • doxdoxdox0
      doxdoxdox0
      Brąz
      na forum od: 18.07.2011 Posty: 585
      prosta sprawa, nie inwestuj tam gdzie nie chcesz. nie widzę problemu, jeżeli pomimo licznych oszustw wciaż się znajdują inwestorzy.
    • MrJuskux
      MrJuskux
      Brąz
      Nie chcesz to nie inwestuj myśle że jest nieodpowiednim podejściem. Bank jak komuś pożycza jakąś kase to żąda wielu zabezpieczeń. Inwestorzy są skazani na uczciwośc gracza. Przecież tak nie powinno być.
      No chyba że komuś zalezy na tym aby staking umarł. Nie wiem jednak czy byłoby to korzystne dla pokerroomów. Im więcej kasy wpłynie do tego całego poker biznesu tym chyba wyższe są zyski pokerroomów.

Gdyby pokerstars zainwestowało w stworzenie takiego systemu wspierającego staking to nie tylko ukróciłoby oszusta, ale także pomogłoby rozliczać się z inwestorami.
    • MikeWrclv
      MikeWrclv
      Brąz
      na forum od: 23.09.2010 Posty: 1 444
      Żadna instytucja niefinansowa nie weźmie odpowiedzialności za ewentualne oszustwa. Jaki sensowny powód miałby mieć Pokerstars, żeby inwestować tysiące k$ w stworzenie takiego, nota bene skomplikowanego jak na moje laickie informatyczne oko systemu? Umiejętne inwestowanie (a w szczególności już wybieranie stakee's) wymaga jakiejkolwiek wiedzy. A to, że ludzie dalej inwestują w unków bez wyników, a pózniej narzekają, że ich ktoś oszukał to już czysta głupota.
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Srebro
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 952
      1) Staking nie jest korzystny dla pokerroomów, ponieważ inwestuje się w wygrywających graczy, czyli takich co wyciągają kasę, a nie powodują jej dopływ
      2) Na jakiej podstawie pokerroom ma nie mieć prawo podejmować decyzje co jest oszustwem a co nie? Bo będzie to słowo przeciwko słowu. Równie dobrze w podanych przez Ciebie rozwiązaniach inwestor mógł by niesłusznie zablokować stakowanemu środki
      3) Kto Ci się broni indywidualnie zabezpieczyć jako inwestor czy jako stakowany?
    • OzzyM
      OzzyM
      Brąz
      na forum od: 18.07.2010 Posty: 3 950
      Napisane przez johnybravo80
      1) Staking nie jest korzystny dla pokerroomów, ponieważ inwestuje się w wygrywających graczy, czyli takich co wyciągają kasę, a nie powodują jej dopływ
      2) Na jakiej podstawie pokerroom ma nie mieć prawo podejmować decyzje co jest oszustwem a co nie? Bo będzie to słowo przeciwko słowu. Równie dobrze w podanych przez Ciebie rozwiązaniach inwestor mógł by niesłusznie zablokować stakowanemu środki
      1) Jako inwestor powiem - chciałbym :f_biggrin: :f_biggrin: Niestety w przegrywających też się zdarza inwestować... Moim zdaniem staking jest korzystny dla pokerroomu, bo zwiększa obrót generowany przez inwestorów. Przez stakingi tygodniowo na naszym forum przelewa się kilkadziesiąt tysięcy dolarów - pieniędzy, które leżałyby odłogiem na kontach inwestorów, gdyby stakingi nie miały miejsca. Część z tych pieniędzy byłaby zastąpiona kasą graczy, którzy wchodziliby za swoje na wyższe stawki, ale większość nie.

2) Za to ten punkt jest już prawdziwy - pokerrroom nie ma tego jak obiektywnie ocenić, a stworzenie systemu informatycznego, który obsługiwałby to automatycznie jest bardzo ciężkie...
    • MrJuskux
      MrJuskux
      Brąz

Nie zgodzę sie z tym punktem. Właśnie po to miałby być napisany taki program aby nie było problemu ze stwierdzeniem czy dane działanie jest oszczustwem a inne nie.

No wyobraźcie sobie. Przed rozpoczęciem stakingu określane są warunki umowy takie jak. Czas trwania stakingu czy ilość rozegranych rąk czy turniejów w tym czasie . Jesli czas stakingu będzie przekroczony program traktuje staking np jako zakończony izwraca kase inwestorom. Albo Istniałby taki punkt w warunkach umowy że po iluś tak dniach inwestor może zrezygnowac ze stakingu i program zadba o to aby kasa do inwestora wróciła. Gdyby jeszcze uniemożliwić graczowi wypłatę kasy z roomu bez zgody inwestorów?

Wszystko to tylko kwestia trzeźwego spojrzenia na problem przez osoby tworzące taki program.

Można napisać taką aplikacje w której nie będzie miejsca na oszustwo. Tylko kwestia dobrej woli i chęci pokerroomu.

Co do tego czy pokerroomom opłaca sie cos takiego robić czy nie.
      Nie wiem. Są różne opinie. Po party poker i segregacji graczy możnaby wnioskować że roomy nie chcą wygrywających graczy zbyt wielu u siebie. Ale czy to ma znaczenie dla największego roomu na świecie? Może w jakiejś dłuższej perspektywie czasu tak. Nie znam prognoz.

edit1.
      I nie piszcie że się czegoś nie da zrobic. Wszystko można zrobić tylko kwestia chęci, zaangażowania i zainteresowania tematem odpowiednich ludzi:)
    • doxdoxdox0
      doxdoxdox0
      Brąz
      na forum od: 18.07.2011 Posty: 585
      ale wiesz, ze każde przesięwzięcie (a już zwłaszcza tak wielkie jak system do obsługi stakingu, co obejmuje wiele plaszczyzn, nie tylko softową, ale i finansową, ubezpieczeniową, prawną) MUSI z załozenia wiązać się z zyskami (w tym przypadku dużymi). robic za darmo "by żyło sie lepiej" nikt nie bedzie. więc jezeli nie przestawisz teorii/badań, ze ubezpieczony staking przynioslby zysk pokerroomowi, nikt sie w to nie bedzie bawil.
    • MrJuskux
      MrJuskux
      Brąz
      No ok. Ale ja nie jestem ekonomistą. Nie mam też pojęcia ile cos takiego mogłoby kosztować i jak pokerroom miałby na tym zarobić. Na pewno można to zrobic tak aby wszystkie strony miały z tego korzyść. Np wprowadzic jakąś opłatę za obsługę stakingu, albo jakiś abonament dla gracza chcącego korzystać z takiego rozwiązania. Być może są jakieś inne możliwości aby taka inwestycja była opłacalna.
    • nommine
      nommine
      Brąz
      na forum od: 07.04.2011 Posty: 943
      to ja zaproponuje lepiej "prywatną" agencję ścigającą nieuczciwych stackingowców... A nie, przecież to nielegalne :facepalm: tak jak poker zresztą... Więc jeżeli robisz coś wbrew prawu - tj. grasz, musisz się liczyć z tym, że zadając się z przestępcami takie są konsekwencje - tzn. nieuczciwość :fdrink