[HM] Wolny import

• PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      na forum od: 08.08.2011 Posty: 383
      Od czego zalezy szybkosc importu w HM1 ? Jak uruchomie kompa i wlacze odrrazu import to leci bardzo ladnie, wzrasta caly czas, ale po chwili staje import i stoi caly czas w jednym miejscu. Jak przerwe i odpale potem to juz leci zaledwie na 10rak/s ale wtedy juz sie nie zatrzymuje. Co to moze byc ? Dodam, ze mam cala baze, hema, postgre i hh na jednej partycji.
  • 7 odpowiedzi
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      na forum od: 28.11.2012 Posty: 1 464
      1. Defragmentacja dysku twardego.
      2. Usunięcie starych rąk.
      3. Vacuum bazy.
      4. Wyłączenie kompresji danych.

Im większa baza, tym wolniejszy transfer. Dlatego jeśli grasz kilka limitów i nie miksujesz ich, warto zrobić osobne bazy dla każdego z limitów.
    • PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      Ale mowisz o usunieciu starych rak z dysku ? I tutaj banalne pytanie jesli mam je zaimportowane do HM i usune z dysku to nie strace ich w Hemie tak ? Bo dysk to ja mam nowy w sumie.
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      Prościej napisać jaki masz ten transfer to powiem ci czy jest normalny.

Moja 40-60gb baza z trudem wyciąga 90 rąk na sekundę. Nowa baza osiąga około 150 rąk na sekundę.
    • PiriPara
      PiriPara
      Brąz
      No przeciez napisalem w pierwszym poscie, ze jak wlacze kompa i na swiezo zaraz odpale import to ladnie idzie ale staje za chwile i stoi caly czas :/ a jak wlacze po jakims czasie to leci do 15-20 rak/s.
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      To że na początku jest szybko, a potem staje i zwalnia jest normalne - przynajmniej ja tak zawsze mam.

Zrób wszystkie punkty od 1. do 4.
    • bandi999
      bandi999
      Brąz
      na forum od: 18.03.2011 Posty: 119
      Gdzie wyłączyć kompresje?
    • jeneral86
      jeneral86
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.11.2009 Posty: 4 666
      Witaj bandi999,

Z tego co pamiętam, chodzi o nastawy dysku, na którym znajduje się Twoja baza danych.

Wchodzisz we właściwości dysku, i masz opcje "wyłącz indeksowanie..." i właśnie "Kompresuj...". (tak jest w XP i Win7).

Pozdrawiam,
      jeneral86