[HM2] purge hands - jak działa i jakie są konsekwencje?

• babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Witam!

Zakładam temat, bo przejrzałem większość topiców a propos purge hands i opinie są podzielone w kilku kwestiach. Z tego powodu zakładam kolejny, żeby to jakoś usystematyzować.

Generalnie rozchodzi się o kilka kwestii:
      1. Jaką mamy pewność, że purge nie usunie rąk hero (jako PlayerAlias)? To ważne, bo nie zamierzam po raz kolejny się tłumaczyć straconą bazą danych w wątku coachingowym, bo potem nikt w to nie wierzy ;)

2. Czy statystyki nadal będą zawierały usunięte ręce? Tzn: jeśli miałem na kogoś w bazie dajmy na to od stycznia do czerwca 100k rąk i obecnie usunę połowę bazy to czy będę miał na niego 50k, czy też statystki "zostaną" z całego półrocza? Z tego co wiem w HM1 statystyki zostawały, także proszę o potwierdzone info dotyczące HM2.

3. Jeśli usunę rozdania poprzez purge to czy notatki w NoteCaddy ulegną zmianie? Mam tu na myśli m.in. graph ilustrujący stosunek siły betu do siły ręki. Czy będą uwzględnione także ręce, których nie ma już w bazie (ale na których podstawie notatka została utworzona)?

Na razie tyle, jak coś jeszcze sobie przypomnę to dodam ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :s_thumbsup:
  • 11 odpowiedzi
    • ktosik
      ktosik
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 2 458
      Najłatwiej i najszybciej:

1. Nowa baza, import swoich rąk z C:\HMArchive2, import rąk na przeciwników (sub) ,import notek na graczy.

Purge działa długo i efekt nie jest zadowalający ( nie zwalnia się dużo miejsca ).

Statystyki od stycznia są nadmiarowe, wystarczy ostatni miesiąc/dwa.
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      na forum od: 28.11.2012 Posty: 1 464
      Dokładnie, szybciej jest usunąć całą bazę i zaimportować ręce.

Po purge musisz zrobić vacuum, co trwa jeszcze dłużej.

Z tego co wiem w HM1 statystyki zostawały, także proszę o potwierdzone info dotyczące HM2.

W HM2 są usuwane.

To ważne, bo nie zamierzam po raz kolejny się tłumaczyć straconą bazą danych w wątku coachingowym, bo potem nikt w to nie wierzy

Można zamówić swoje ręce w supporcie poker roomu.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Wiekie dzieki za rady, ale 3 kwestie:
      - wcale nie trzymam rąk ze stycznia, to był przykład
      - moja baza jest naprawdę ogromna + mam mnóstwo notek NoteCaddy, także nowa baza nie wchodzi w grę
      - na ilości miejsca mi nie zależy, raczej chodzi o to by baza działała szybciej

Także podtrzymuje wszystkie pytania :D
    • Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      na forum od: 13.02.2011 Posty: 1 615
      W purge masz opcje save hands played by (wybierzesz tu swoj nick na danym roomie), a potem nizej jest opcja z jakiego roomu chcesz usunac rozdania
      A ponizej sobie wybierzesz zakres dat z jakich chcesz usunac rece

W ten sposob dla kazdego roomu mozesz zostawic swoje wlasne rozdania

Mozesz tez w razie czego dla bezpieczenstwa zrobic sobie wczesniej eksport własnych rąk

Co do note caddy to wydaje mi sie ze straci sie informacje zawsze mozna zrobic test dla jakiegos gracza co ma malo rozdan i malo kropek na grafie a potem usunac czesc jego rak ;)
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      co do note caddy:

yes they remain but if you ever need to reset notes or add a new note definition then you can't create the notes for the deleted hands again

http://forums.holdemmanager.com/notecaddy/197651-delete-hands-without-loosing-stats.html
    • Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      A odnosnie szybkosci działania bazy to nie wiem czy chodzi ci o jej działanie podczas gry, czy przy przeglądaniu różnych zakładek/raportów

Bo jeśli to drugie to u mnie widoczną rożnice daje zmiana ustawien pliku holdemmanager.config który znajduje sie u mnie na windows 7 w folderze
      C:\Users\Moja_nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\HoldemManager

MaxHandsCachedPerGBofRAM_Hybrid" Value="20000"

Nie wiem ile domyślnie jest ustawione, ale ja mając 8GB ramu ustawiłem na 20k i widzę różnicę działania , Hm2 działa prawie jak zwykły program ;D

Możesz pobawic sie tez ustawieniami postgresa, bo wiele domyslnych wartosci jest ustawiona dosc nisko

http://wiki.postgresql.org/wiki/Tuning_Your_PostgreSQL_Server
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      MaxHandsCachedPerGBofRAM_Hybrid" Value="20000"

Nie wiem ile domyślnie jest ustawione, ale ja mając 8GB ramu ustawiłem na 20k i widzę różnicę działania , Hm2 działa prawie jak zwykły program ;D

Ja nic nie zmieniałem i mam:

<Key Name="MaxHandsCachedPerGBofRAM_Hybrid" Value="5000000" />

:ayfkm:

Czyli zmniejszenie przyśpieszyło działanie HMa?
    • Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      Tak zakładki szybciej się przełączają wykresy szybciej rysują itd

Hud na 10-12 stołach nie sprawiał mi problemów wiec nie wiem czy tez pomaga na niego to ustawienie
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Wielkie dzięki za wszelkie rady! :s_thumbsup:

Chodzi mi o czas działania w czasie obsługiwania - mając kilka milionów rozdań niekiedy staty w czasie pierwszej ręki mi się nie załadują i to niekiedy sporo kosztuje ;)
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      na forum od: 05.01.2012 Posty: 1 206
      Sebkrol swietny patent z configiem, w koncu hm dziala jak powinien

a zna ktos sposob na to zeby pop-up szybciej sie pojawial po nacisnieciu na huda? u mnie trwa to z pol sekundy do sekundy
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      Zmniejsz wartość "popup hover time (ms)" w "general settings" (jeśli naciskasz myszką, żeby zobaczyć popup to nie pomoże).