Nawyki, czyli jak dojść do NL25 SH.

• claher
      claher
      Global
      na forum od: 05.07.2011 Posty: 256
      Siemanko!

W pokera gram już 3lata, pełna amatorka głównie HU & ZOOM. Ostatni rok to porzucenie gry HU na rzecz SH ZOOM i tak z NL2 dostałem się na NL10. Utknąłem z kilku powodów, które podaje poniżej wraz z rozwinięciem myśli:

:spade: brak konsekwencji w nauce, czyli 5h jednego dnia a później miesiąc nic.
      :heart: brak planowania czasu na grę względem czasu na naukę, mógłem grać 5h dziennie ale nie mogłem przemóc się do nauki.
      :diamond: mnóstwo leaków i ogromna ilość popełnionych błędów.
      :club: granie pod wpływem alkoholu, tiltu.
      :spade: odpalanie stolików późną nocą gdy niemalże usypiałem przy laptopie, oraz zaraz po przebudzeniu.
      :heart: uzależnienie od wyników, które są ważne, ale rozwój jest ważniejszy.
      :diamond: brak cierpliwości, przez co shootowałem wyższe stawki bez odpowiedniego bankrolla.
      :club: wewnętrza pustka, odcięcie się od kontaktów z ludźmi.
      :spade: brak innych pasji, zajęć -> porzuciłem siłownię, czytanie książek, nawet nie chciałem i nie grałem w nic innego.
      :heart: błędne koło -> sen->praca->poker,
      :diamond: zatracenie się dla gry, uzależnienie własnych humorów od tego jaki był wynik sesji.
      :club: zaniedbanie relacji miedzyludzkich, dziewczyny, siebie i całego swojego życia.

Najwyższa pora to zmienić :sdrink. Żeby nie było bez żadnego konkretnego celu -> planuje kupić auto na które będę potrzebował około 15k, konkretnie VW Bora. Co muszę zrobić? Ano zmienić swoje nawyki, w czym pomoże mi ten challenge i wasze wsparcie. Wpisów na forum nie będę robił codziennie, ze względu na ich czasochłonność. Chcę kompletnie o 180% zmienić moje życie a bez konkretnego planowania czasu wdrożenie nowych nawyków NIGDY się nie uda.

Poker ma być częścią, nie całym moim życiem. To ma być dodatek który pomoże mi zdobyć pewne umiejętności a nie ściągnie na dno. Takie są realia, i jeśli ktoś myśli, że dzięki samej grze w pokera będzie spełniony to jest w ogromnym błędzie. Życie nie polega tylko na myśleniu o sobie, na byciu EGOISTYCZNYM GÓWNEM, trzeba tworzyć więzi. Poker online kiedyś umrze, a jeśli będzie on całym moim życiem lub kogokolwiek z was to każdy będzie uzależniony od czegoś na co kompletnie nie ma wpływu.

Nadszedł czas zmiany MOJEGO ŻYCIA. Nie pisałbym tutaj gdybym potrzebował wsparcia tylko mojej wspaniałej narzeczonej z którą planuje ślub za dwa lata, ale najwidoczniej nie wystarczy mi tylko ono. Do usłyszenia :s_cool: !

EDIT. 03-11-2013 Zmiana celu w tytule na bardziej osiągalny z NL100 SH na NL25 SH. :fdrink
  • 19 odpowiedzi
    • Artur8902
      Artur8902
      Brąz
      na forum od: 19.12.2010 Posty: 668
      GL będę śledził, osobiście lubię takie challenge.
    • ChildInTime91
      ChildInTime91
      Brąz
      na forum od: 10.09.2012 Posty: 167
      Będę zaglądał, zwłaszcza że w paru aspektach mamy podobne przemyślenia. Powodzenia :)
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Powodzenia!

Będę regularnie zaglądał i dopingował.
    • claher
      claher
      Global
      Czas na jakiś wpis :f_cool: .

Cieszę się, że ktoś śledzi moje poczynania. Gdzieś tam w środku wiem, że uda się to co sobie zaplanowałem. Myślę też, że lepiej będzie dzielić się z wami tym co udało mi się osiągnąć niż drugą stroną medalu. Zajmie mi to mniej czasu i pozwoli skupić się na pozytywach, rozwoju i osiągnięciu celu. Ostatnie dni lekko pomogły mi poprawić moje więzi z najbliższymi. W pokera nie grałem aż do dziś, kompletnie ograniczyłem grę ze złym nastawieniem. Do końca tygodnia pokerowo planuję 1h gry i 1h nauki dziennie. Ma być to pełne skupienie i koncentracja i w razie jakichkolwiek czynników negatywnych przestaje. Poza pokerowo to jest przede wszystkim spędzanie czasu z narzeczoną, poprawa relacji z najbliższymi i zadbanie o własne zdrowie, gdyż właśnie złapałem jakieś cholerstwo.

:club: Potrzebuje waszej pomocy, gdyż wiem że gdzieś na forum jest wątek z opisywaniem emocji podczas gry tylko niezbyt mam czas by przegrzebać multum tematów, a wydaje mi się że jest to dobry sposób na poprawę jakości gry. Będzie to taka mała cegiełka do ukończenia "budowy".

Do usłyszenia! :f_thumbsup:
    • claher
      claher
      Global
      Siemka!

Witam po miesiącu przerwy. Co się zmieniło? Praktycznie nic, poza chęcią zmiany swojego życia. Dużo się czyta o ludziach sukcesu i o tym jaka była ich droga. Prawda jest taka, że bez pracy nikt nie osiągnie wiele. Czas na zrobienie a nie gdybanie.

Cel -> zbytnio wygórowany jest niestety zły dla mindsetu a za mały też nie motywuje.

Zadania na ten tydzień, które mam wykonać (celowo piszę w formie przeszłej, gdyż podświadomie będę myśleć że już mam to za sobą):
      :spade: nauczyłem się notowania i pracy poza sesją, analizy regów,
      :club: wiem jak uczyć się z filmików
      :heart: konkretnie określiłem cel pokerowy, dokładny czas i płaszczyzna jest mi już znana,
      :diamond: zwiększyłem częstotliwość wpisów w wątku challengu
      :spade: systematycznie wklejam poczynania oraz własne przemyślenia.

Pozdrawiam!
    • nommine
      nommine
      Brąz
      na forum od: 07.04.2011 Posty: 943
      siemka ! :) jak uczysz sie z filmików ? :) ja mam fajny sposób tzn. przed każdą akcja jaka ma wykonać trener robie pauze i sam sie zastawnawiam co i jak bym zrobił - zazwyczaj myśle podobnie :f_cool: ale w praktyce to różnie bywa... masz jakiś ciekawszy i bardziej efektywny sposób ?
    • claher
      claher
      Global
      Napisane przez nommine
      siemka ! :) jak uczysz sie z filmików ? :) ja mam fajny sposób tzn. przed każdą akcja jaka ma wykonać trener robie pauze i sam sie zastawnawiam co i jak bym zrobił - zazwyczaj myśle podobnie :f_cool: ale w praktyce to różnie bywa... masz jakiś ciekawszy i bardziej efektywny sposób ?
      Hej nommine! :) Dobre pytanie. Otóż moja rzetelna nauka z filmików jest dopiero w fazie pre (czytaj. przed). Stąd też napiszę jak oglądałem:
      -> starałem się maksymalnie koncentrować na tym co mówi trener i nie stopowałem - było nijak, bez efektu..
      -> stopowałem i zastanawiałem się co mam zrobić - lepiej ale też nie jakoś super.

A jak chcę żeby moja nauka wyglądała.
      :spade: lista filmików do oglądnięcia, taka ogólna
      :heart: planowanie filmów, które oglądam (oczywiście lista może być zmieniana i poprawiana)
      Jak już to zrobię to będę wybierać film, który tu i teraz oglądnę. Przed muszę sobie zadać pytanie co chcę z danego wideo wyciągnąć a w trakcie będę robić notatki(jeszcze nie wiem jakie) + stopowanie i myślenie nad sytuacjami jako hero.

Pozdrawiam :nh
    • lorpio
      lorpio
      Brąz
      na forum od: 14.02.2009 Posty: 554
      Powodzenia, będę śledził :f_thumbsup:

Dzięki za wpis, dał mi do myślenia :fdrink
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Z tego co wyczytałem to grasz 10SH zoom, jak Ci idzie?

@nommine - co sądzisz o książcę którą masz w syngaturze? Zacząłem czytać pierwszą część, i myślę że ma więcej wartości w sobie niż "The Poker Mindset". Fakt że obie książki czytam w wersji angielskiej i w "The Mental Game Of Poker" słownictwo jest dużo trudniejsze.
    • nommine
      nommine
      Brąz
      na forum od: 07.04.2011 Posty: 943
      @nommine - co sądzisz o książcę którą masz w syngaturze? Zacząłem czytać pierwszą część, i myślę że ma więcej wartości w sobie niż "The Poker Mindset". Fakt że obie książki czytam w wersji angielskiej i w "The Mental Game Of Poker" słownictwo jest dużo trudniejsze.

słownictwo jest rzeczywiście "inne" - bardziej fachowe ale nie jest to az tak duzy proble załóżmy że czytasz 5-8 stron dziennie, analizując je możesz w miedzy czasie sobie przetłumaczyć to co nie zawsze jest jasne i oczywiste, w ten sposob ja przeczytałem ja w niecały miesiac.

Bardzo spodobał mi sie ten pomysł ze "strefą" dzieki czemu przechodzisz do wielu rzeczy praktycznie z automatu i pozwala Ci to skupić sie na innych ważniejszych sprawach jak np okreslanie pozycji i zasięgów w tym czasie kiedy myślałbyc o tym czy jest sens cbetowac "ten" board ;p :fdrink
    • claher
      claher
      Global
      Napisane przez lorpio
      Powodzenia, będę śledził :f_thumbsup:

Dzięki za wpis, dał mi do myślenia :fdrink
      Dzięki. Nie ma za co :-).

Napisane przez innocent2102
      Z tego co wyczytałem to grasz 10SH zoom, jak Ci idzie?
      Generalnie w longrunie biorąc pod uwagę wszystkie ręcę z limitu a jest ich jakieś 200k nie przegrywam, ale też nie wygrywam jestem w okolicach 0,5bb/100. Mój wykres wygląda mniej więcej jak sinusoida, raz lekko do góry później w dół i dlatego też chcę to zmienić bo wiem że się da, i że winrate 9bb/100 jest możliwy na tym limicie.

Dziś mam chwilę wolnego czasu, więc zrobię listę filmów do oglądnięcia i jeśli zostanie mi czasu to popracuje z bazą danych lub też oglądnę jakieś wideo.

Pozdrawiam :s_cool:
    • VonBucek2
      VonBucek2
      Brąz
      na forum od: 04.08.2011 Posty: 1 487
      .
    • claher
      claher
      Global
      Wybrałem 4 filmy do oglądnięcia, dwa z nich nie dotyczą gry SH Texas Holdem ale zajmują się tematem notatek. Jak tylko obejrzę to dam relację czy warto zobaczyć czy nie.

:spade: Zaawansowana analiza gry w programie Hold'em Manager
      :heart: Zaawansowana analiza gry w programie Hold'em Manager - część 2
      :diamond: Akademia PLO: Tworzenie notatek - część 1
      :club: Akademia PLO: Tworzenie notatek - część 2

Pozwolę sobie zacytować:

#1 saitou, 29.07.12 01:28 Masz/macie jakis dobry system wybierania przeciwnikow do analizy( ilosc rak, specyficzne statystyki, wygrane/przegrane...). Pytam szczegolnie pod katem micro-stawek gdzie dziennie mozna spotkac kilkuset graczy i jest spora rotacja - wiec ciezko przeanalizowac wszystkich.
      #2 lechrumski, 29.07.12 09:20 #1 Moim zdaniem na micro ma to niewielki sens wlasnie ze wzgledu na duza rotacje graczy i ich niski poziom i cala mase bledow.Na micro powinienes wg mnie skupic sie glownie na tym zeby wybierac jak najlepsze linie, trzymac dobry mindset i robic duzy volume zeby jak najszybciej wejsc na wyzsze stawki gdzie proporcjonalnie placisz mniej raku a poziom przeciwnikow jest podobny. Dosc dokladna analiza 1go gracza zajmuje mi ok 1 godziny wiec jesli nie grasz z kims mega czesto to wiekszej value bedziesz mial z gry pozdr

Także, wnioski jeszcze bez oglądania -> warto analizować regów ale nie przesadnie. I mam już gotowy kolejny temat do przerobienia czyli "Wybieranie najlepszych linii zagrań".
    • claher
      claher
      Global
      Nie wystarczy tylko chcieć, trzeba coś robić.

Chcę zostać profesjonalistą, więc biorę się za cieżką ale mądrą i ukierunkowaną pracę nad pokerem. Nie ma lipy :sdrink

Roll: 240.55$ Gram NL10 ZOOM SH. Przy 150$ schodzę na NL5 Przy 650$ wchodzę na NL25. Do dzieła!

Motywacji i źródła wiedzy będę szukał u jednego z członków naszego forum:
      Beat The Game by G1wave [NL500SH]+ MTT

Da się? Da się!

:fuckyeah
    • claher
      claher
      Global
      Na dziś koniec zmagań:
      Rozegrałem jakieś 1,5k rąk ale 6BI wpadło, najwidoczniej zmiana nastawienia pomogła :s_cool: :s_cool: :s_cool: .

Bankroll: 304,38$
    • claher
      claher
      Global
      Siemka! Dziś będzie kilka przemyśleń odnośnie gry, oraz na końcu mały challenge dla forumowiczów, może ktos będzie chciał razem ze mną wziąć udział w wyzwaniu :) ?

Takie moje sesyjne notki:

Shipowanie AKs na NL10zoom sh jest słabe vs 4bet od wygrywajacego rega z EP
      Przeciwnicy rzadziej blefują niż nam się to wydaje.
      3betowanie Ax, Kx, Qx z wyłączeniem monster handow z LP jest slabe, lepiej bronic je pasywnie.
      Zbyt szerokie callowanie 3betow to palenie kasy. Trafienie monster handa na flopie z np. AJo jest naprawde rzadkoscia i cieżko jest by ktoś na spłacił.

Sprawdzenie betow z AK na turn i river za 1/2 do 2/3pota w 3betowanej puli po missCB flop przez przeciwnika jestli tak naprawde mamy tylko opcje splita jest gorsze niz fold.

3betowanie niskich siuted connectorow z poznych pozycji jest lepsze niż callowanie ich vs PFR. Izolujemy się na lepsze ręce i wywalmy trash. W momencie trafienia monstera na flopie jestesmy splacani przez przeciwnika.

Dostosowywanie sizingu podczas blefowania do range'u na jaki może nas oceniać przeciwnik, np. nie betuję za wysko bo będzie wiedział że z AK na tym boardzie gram niżej.

Zaprzestanie zaglądania do cashiera sprawia, że jestem bardziej odprony na suck outy, wiem że to się zdarza i jest to naturalną koleją rzeczy. Podczas sesji mam otwartą jedną karteczkę "Sticky notes", gdzie zapisuję sobie Godzinę w której miałem chęć zaglądnąć do cashiera. Wraz z wzrostem ilości "wypisanych godzin" wzrastała moja siła, naprawdę bardzo fajne uczucie. Zauwazyłem, że z czasem coraz mniej myślałem o cashierze. Miałem z tym bardzo duży problem, gdyż po każdej większej ręce sprawdzałem swój wykres lub wynik finansowy w sofcie... ufff cóż za diabelski nawyk.

Ostatecznie mogę powiedzieć 1-0 dla clahera vs złe nawyki.

Bankrol na początku sesji wynosil w okolicach 252$. Od dziś będę kontrolował swoją osobę i sprawdzanie stanu konta będzie odbywać się tylko w wyznaczonym czasie, tzn, nie będę tego robić w trakcie sesji/po sesji/przed sesją tylko np. raz w tygodniu.

Może jest ktoś chętny na mały challenge niezaglądania do cashiera, taki na początek tygodniowy? :)

Pozdrawiam!
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      To ma być challenge?:D Po prostu nie zaglądaj.

Ja robię tak, że od czasu do czasu analizuję bazę, sprawdzam staty, filtruje itp. I wtedy po prostu patrze jak wyglądały poszczególne sesje.

BTW: widziałem że pisałeś coś o 9bb100. Co do tej pory zrobiłeś w tym kierunku, żeby to osiągnąć?
    • erefkey
      erefkey
      Brąz
      na forum od: 23.09.2011 Posty: 2 864
      imo przy takim rollu musisz i tak to monitorować, by wiedzieć kiedy zejść i nie obudzić się z ręką na torbie

btw, też spotykasz się na zoomie z open shipem na 100bb od regów i fishów ? co to zazwyczaj oznacza z praktycznego punktu widzenia ? też gram dyszki
    • claher
      claher
      Global
      Siemka;) !

Napisane przez innocent2102

BTW: widziałem że pisałeś coś o 9bb100. Co do tej pory zrobiłeś w tym kierunku, żeby to osiągnąć?
      Jakoś nie mogę się zabrać do nauki by osiągnąć 9bb/100, więc powiem tak, należy mi się mocny klaps w dupsko i do roboty. A jak już zrobię coś dającego wymierne efekty to dam znać.

Napisane przez erefkey

btw, też spotykasz się na zoomie z open shipem na 100bb od regów i fishów ? co to zazwyczaj oznacza z praktycznego punktu widzenia ? też gram dyszki
      Hah, pytanie jakbyś nigdy nie sprawdzał bazy. Open ship za 100bb od regów to rozgrywane nutsy podczas spazów czyli AA,KK rzadziej AK i gorsze ręce ale zdarza się że ktoś wrzuca np. JJ, więc sam sobie odpowiedz czy warto callować open shipa za 100bb z czymś gorszym niż AA,KK vs reg.

Fish natomiast to inna bajka, oni potrafią open shipować i nutsy i 27o. Po prostu musisz wiedzieć czy ktoś jest overagro, czy ma masakrycznie duży 3bet i inne statystyki wskazujące na skłonności do wrzucanie shitu (bo innej opcji nie ma według nich :f_ugly: ). Czyli ja na Openraise od fishka dorzucam do callingrangeu QQ i AK. JJ to ręka która raczej będzie dla ciebie na minus ze względu na to że jest dużo fishków wrzucających właśnie max do JJ openshipem. Tyle ode mnie. Sam muszę naprawdę wziąć się do nauki.

Mam jeszcze niewykorzystane 2h coachingu u rushera. Pasowałoby przygotować jakieś pytania do niego i w końcu dograć ten trening. Do poprawy tak według mnie jest kupa rzeczy. Sam muszę się zabrać za poprawę mindsetu i gry poprzez naukę z wideo i czas najwyższy zacząć coś robić. Analiza rozdań też jest czymś co odłożyłem a uważam że potrafi dodać wiele do skilla.

Najgorzej jest zacząć, a później już z górki lub po prostej. Powodzenia na stołach dla Ciebie i każdego kto tutaj zagląda. :s_cool: :s_cool: