[PT4] Problem ze statystykami

• grubypop
      grubypop
      Brąz
      na forum od: 16.09.2013 Posty: 86
      Witam,
      mam taki problem, że jak odpalam huda, statystyki najeżdzają mi na stack czy bety przeciwników i przez to gra jest nieczytelna. Jak mogę ustawić je na stałe ? Wiem, że jak wezmę "unlock loyoaut" to mogę je poustawiać, ale wtedy jak odpalam nowy stół znowu są pomieszane a nie mam czasu za każdym razem ich przestawiać.

Pozdrawiam
  • 20 odpowiedzi
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 303
      skoro mozesz zrobic unlock to pewnie mozesz zrobic tez lock ;)
      ew. save layout
    • grubypop
      grubypop
      Brąz
      Ale wtedy następne stoły, które włączę będą już ustawione tak jak ten, który przed chwilą zapisałem ? Bo wczoraj zacząłem ustawiać je jak miałem już kilka stołów i nowe wskakiwały z tak ustawionymi statystykami jak stare ..
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 303
      tak powinno byc ale nie przekonasz sie jak nie sprawdzisz
    • grubypop
      grubypop
      Brąz
      Czyli nie jesteś pewien ? Czy może wiesz z doświadczenia ? :)
    • Jendroliusz
      Jendroliusz
      Brąz
      na forum od: 24.10.2010 Posty: 87
      robisz unlock layout ustawiasz jak chcesz robisz save and lock layout i kolejne stoły Ci sie odpalaja z tymi ustawieniami. Ja korzystam na ten moment z triala i nie wiem jak sie bozbyc tego super przypomnienia ze takowy trial posiadam na srodku stolu co go przesune to wraca niezaleznie od wyzej opisanej sytuacji :D
    • grubypop
      grubypop
      Brąz
      oN JEST STRASZNY, TRZEBA SIĘ CHYBA PRZYZWYCZAIĆ :p
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 539
      Hej,

Dzięki Panowie za pomoc.

Informacji o trialu nie da się przesunąć (tzn. da się ale i tak wróci). Da się go wyłączyć, wystarczy kupić licencje :f_wink:

Pozdrawiam.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 736
      Pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku... :P
      Tracker to nowość dla mnie, próbuję ustawić sobie statystyki w HUD.
      W PT4 dla statystyk można w oknie "Item Properties" zmieniać opcję "Position".
      W domyślnych profilach (np. Cash-Inspired by Harrington) statystyka "Fold to Steal" ma ustawione w "Position" pozycję "(BB)". Kiedy sam sobie tworzę własny profil huda i dodaję Fold to Steal to w Position jest domyślnie ustawiona jako "All Positions". Jak mam to ustawić żeby ta statystyka dobrze działała???
      Większości statystyk w "Position"są ustawione jako "All Positions", rozumiem że to prawidłowo jest i nic nie trzeba zmieniać?
    • dbrzoza86
      dbrzoza86
      Brąz
      na forum od: 22.06.2011 Posty: 177
      Kliknij na to All positions i powinna się pojawić lista rozwijana z pozycjami.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

Dziękuję dbrzoza86 za pomoc ( :sdrink ).

Jak mam to ustawić żeby ta statystyka dobrze działała???

Co to znaczy, że statystyka dobrze działa. Fold to Steal bez ustawionej pozycji i z ustawioną pozycją działa poprawnie, inne są wyniki.

Pozdrawiam.
    • dbrzoza86
      dbrzoza86
      Brąz
      na forum od: 22.06.2011 Posty: 177
      Aha zapomnialem dodac ze wiekszosc stat w hudzie tzw. standardowym masz podane all positions ponieważ dane podawane ogólnie , ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie porobił tak, ze będziesz miał pewna statystykę z podziałem na pozycje - to jest własnie wykorzystywane w budowie popupów tam masz wyszczególnione kto jak gra z jakiej pozycji.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Napisane przez Skibcio
      Hej,

Dziękuję dbrzoza86 za pomoc ( :sdrink ).

Jak mam to ustawić żeby ta statystyka dobrze działała???

Co to znaczy, że statystyka dobrze działa. Fold to Steal bez ustawionej pozycji i z ustawioną pozycją działa poprawnie, inne są wyniki.

Pozdrawiam.
      Właśnie chodzi mi o prawidłowe wyniki dla statystyki Fold to Steal - żeby statystyka była miarodajna, tzn. musi zliczać próby kradzieży z CU, BTN i SB (jeżeli SB vs BB), i nie może zliczać fold-ów ciemnych jeżeli ktoś podbije z np. EP.
      - więc jeśli tak ma być to:
      a)"Position" Fold to Steal mam ustawić na "All Positions", czy
      b) mam zrobić 3xFold to Steal(trzy osobne statystyki) i dla każdej ustawić odpowiednio w "Position" CU, BTN i SB ?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      A jaka jest definicja statystyki Fold to Steal?
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Wartość FTS pokazuje, jak często gracz nie chroni swoich blindów przed kradzieżą, a pasuje. Odpowiednio ta statystyka liczona jest tylko wtedy, gdy przeciwnik konfrontowany jest z podbiciem otwierającym z późnej pozycji. Jego reakcja na blindach, np. na podbicie z UTG, nie jest istotna dla wartości FTS.

Więc domyślam się, że mam w "Item Properties"-->"Position" dla FTS ustawić "All Positions" i mimo to będzie zliczała prawidłowo - czyli tylko z CU, BTN i SB, i nie będzie brała pod uwagę innych pozycji?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Mi bardziej chodziło o Twoją interpretację niż o cytat, który gdzieś znalazłeś. Tym bardziej, że statystyki w zależności od programu mogą mieć inne znaczenie. Bardzo dużo osób je myli, więc jeśli korzystasz z PokerTrackera to najlepiej sprawdzać definicje statystyk w PokerTrackerze.

Tak jak już wcześniej powiedziałem możesz ustawić All Positions a możesz także podzielić ją na pozycje, obie opcje są dobre. Musisz je tylko dobrze interpretować.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Napisane przez Skibcio
      Mi bardziej chodziło o Twoją interpretację niż o cytat, który gdzieś znalazłeś. Tym bardziej, że statystyki w zależności od programu mogą mieć inne znaczenie. Bardzo dużo osób je myli, więc jeśli korzystasz z PokerTrackera to najlepiej sprawdzać definicje statystyk w PokerTrackerze.

Tak jak już wcześniej powiedziałem możesz ustawić All Positions a możesz także podzielić ją na pozycje, obie opcje są dobre. Musisz je tylko dobrze interpretować.
      Ja dokładnie ją tak interpretuję (chce interpretować) jak wkleiłem - spokojnie.
      I chce, żeby w PT4 statystyka Fold to Steal mi zliczała próby kradzieży jak z definicji, czyli z CU, BTN i SB. Definicja tej statystyki z PT4 to:

Percentage of the time that a player folded when in a blind and facing an open raise from the cutoff, button, or small blind without any other players being involved.
      Formula: Number of Times Player Folded Blind to a Steal / Number of Times Player Could Fold Blind to a Steal

Czyli o ile rozumiem def. z PT4 zgadza się z tym co ja chcę osiągnąć, więc czy w tej sytuacji zaznaczenie "All Positions" będzie dobre i będzie zliczać tak jak ja chce? :fdrink
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tak będzie :s_smile: Jeśli zaznaczysz All position będą zliczane foldy vs steal ze sb oraz bb.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Napisane przez Skibcio
      Tak będzie :s_smile: Jeśli zaznaczysz All position będą zliczane foldy vs steal ze sb oraz bb.
      :]

A co by było gdybym w "Item Properties"-->"Position" dla FTS zaznaczył tylko BB ?
      Czy byłyby wtedy liczone kradzieże (z CU, BTN, SB) tylko dla pozycji BB, a dla SB już nie?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tak. Są osoby które bardzo dużo pasują na sb, ale bb bronią już częściej, dlatego czasem warto tą statystykę podzielić. Jednak w HUD'zie bym tego nie robił. Na wielu graczy nie będziesz po prostu posiadać wystarczającej próbki aby ta statystyka była miarodajna.
    • 1
    • 2