[inne] Duża ilość procesów postrges

• lastusermw
      lastusermw
      Brąz
      na forum od: 11.04.2011 Posty: 351
      Od dłuższego czasu jest ich ok. 30. Nic z tym wcześniej nie robiłem bo sądziłem, że jeśli wyczyszczę bazę w HM2 to część z nich zniknie :facepalm: . Ogólnie działanie mojego hm'a to porażka, baza ma rozmiar 27GB wyczyściłem wszystko z wyjątkiem własnych rąk, ale nie zmniejszyła się ani trochę dalej strasznie go muli (i w trakcie gry i podczas przeglądania rozdań). Czy mogę to jakoś naprawić bez zakładania nowej bazy?
      Jeżeli chodzi o pamięć RAM to posiadam 4GB.
  • 6 odpowiedzi
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      na forum od: 28.11.2012 Posty: 1 464
      Odpalałeś program pgAdmin?

Jeśli nie, włącz go.

Kliknij prawym na nazwie serwera i wybierz "zatrzymanie serwisu". Sprawdź w menedżerze zadań, czy wszystkie procesy postgres zostały wyłączone. Następnie zrób to samo i włącz ponownie serwis.

Być może masz dużo pofragmentowanych danych na twardym dysk i to go spowalnia.

Bazę usuwa się również poprzez program pgAdmin - należy najpierw zalogować się do serwera. Potem wybierasz, którą bazę chcesz usunąć, klikasz prawym i usuń :)

Wszystkie procesy porządkowe od dawna wykonuję poprzez narzędzia administracyjne postgreSQL, bo te Holdemowskie nie zawsze działają. Tobie polecam to samo.

Na stronie HoldemManager.com znalazłem informację, że zalecają wykonanie procesu vacuum co 10-20 000 rąk :)
    • lastusermw
      lastusermw
      Brąz
      Dzięki za odpowiedź, zrobiłem tak jak pisałeś- zatrzymałem i uruchomiłem ponownie, wszystkie procesy zostały wyłączone, a po ponownym uruchomieniu prawie wszystkie uruchomiły sie ponownie (z wyjątkiem 3).
      Jeśli czyszczenie przez holdema nie działa (o ile wszystko zrobiłem jak należy) to czy jest inny sposób na jej zmniejszenie? Np. poprzez usunięcie jakichś folderów czy coś?

Jeżeli nie to chciałbym przynajmniej zachować własne ręce/statystyki itp. tylko nie wiem który plik/folder je zawiera. Później usunął bym bazę przez pgAdmina, stworzył nową i zaimportował zagrane przeze mnie handy. Jednak jak już pisałem, wolałbym ją tylko zmniejszyć...
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      A więc po kolei :)

W folderze HMarchieve są zapisane twoje ręce. Możesz ten folder skopiować w bezpieczne miejsce lub zachować w obecnym - folder znajdziesz na partycji, na której zainstalowałeś HMa.

Jeżeli usuwałeś bazę przez Holdema i coś poszło nie tak, to musisz skasować folder:

D:\Documents and Settings\*NazwaUsera*\Dane aplikacji\HoldemManager\Database

Znajdziesz tam folder. Należy go usunąć.

Następnie znajdź program pgAdmin i go uruchom. Zaloguj się do serwera, wybierz bazę i usuń ją.

Bazy nie zmniejszysz. Miałem dokładnie ten sam problem, co ty. Musisz zainstalować starszą wersję postgreSQL.

Tutaj masz instrukcję z linkiem do najodpowiedniejszej wersji postgreSQL:

http://faq.holdemmanager.com/questions/70/Reinstall+PostgreSQL
    • lastusermw
      lastusermw
      Brąz
      Ok, ostatnie pytanie bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: czy jeśli usunę starą bazę i stworze nową to zmniejszy się ilość procesów postgres.exe, czy konieczne jest przeinstalowywanie postgreSQL na starszą wersję?
      No i dzięki za pomoc :fdrink, jutro powinienem to ogarnąć, jak coś pójdzie nie tak to napisze. :)
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      Przeinstaluj postgreSQL na starszą wersję tak jak jest opisane w poradniku, do którego link ci podałem. Zawsze to pewniejsze rozwiązanie i problem się już nie powtórzy.

Co do ilości procesów. PostgreSQL działa tak, że główny proces jest stale uruchomiony, a w razie potrzeby tworzone są nowe połączenia (procesy) między serwerem a klientem (być może masz kilka userów albo baz). Jeśli intensywnie używasz HM to ilość procesów wzrasta. Obecnie mam uruchomionych 7 procesów postgres.exe, ale pod koniec importowania pokaźnej bazy zawsze jest więcej.

Poza tym procesy te współdzielą przydzieloną pamięć, więc nie powinny w żaden sposób oddziaływać na pracę komputera.

Jednak myślę, że reinstalacja postgreSQL zmniejszy ilość procesów.
    • blahblah12
      blahblah12
      Brąz
      błąd