[HM] Zmiana komputera zmiana zamieszkania HM2

• kamilek69
      kamilek69
      Brąz
      na forum od: 09.12.2009 Posty: 111
      :s_love: Mam pytanie też odnośnie zmiany komputera jako,że mam HMka2 na komputerze stacjonarnym,ale niebawem wyjeżdzam i będe korzystał tylko z laptopa na którym chciałbym mieć hmka z takimi konfiguracjami jak na komputerze stacjonarnym czy to możliwe? albo czy ktoś wię czy dane z dysku z komputera stacjonarnego można wrzucić jakoś na laptopa?

zakładam temat,bo na innym wątku nikt nie odpisał :fuckyeah :challenge
  • 8 odpowiedzi
    • Fil1987
      Fil1987
      Brąz
      na forum od: 24.12.2008 Posty: 1 629
      Wejdź w HEM2:

Database > Backup > wskaż miejsce gdzie ma Ci zapisać dane, niech wszystkie checkboxy będą zaznaczone > plik który otrzymasz zgraj na lap topa.

Na lapku zainstalujesz HEM2 i odpalisz jako drugą licencję, następnie:

Database > Restore > i wybierz plik, który skopiowałeś ze stacjonarnego.

Dla pewności skopiuj też wszystkie hand histories, które masz w bazie. Nie może się nie udać;)
    • venatici
      venatici
      Brąz
      na forum od: 15.03.2010 Posty: 3 014
      Cześć,

jak najbardziej możliwe! :s_thumbsup:

Jeżeli korzystasz z HM Cloud (czyli synchronizujesz swoją bazę danych i zapisujesz jej backup na serwerach Holdem Managera) to bazę danych masz praktycznie załatwioną. Wystarczy, że po instalacji na laptopie zsynchronizujesz ją i Twoje rozdania będą tam dostępne :s_thumbsup:

Co do ustawień, notek itp to wystarczy, że klikniesz Database > Backup > Wybierz folder gdzie ma być zapisane > Wybierz opcje, które chcesz mieć zapisane (ustawienia Holdem Managera, notatki itp) > Jeżeli korzystasz z HM Cloud to zaznacz "Skip database" (oszczędzi Ci to czasu i miejsca), jeżeli nie korzystasz to tego nie zaznaczaj, a zapisze Ci się również baza danych > Kliknij "Start backup" > zapisz to co Ci wyjdzie gdzieś, żebyś mógł to potem wrzucić na laptopa (pendrive, dysk DVD, dysk przenośny, serwer)

Potem na laptopie gdy zainstalujesz Holdem Managera po prostu kliknij Database > Restore > znajdź i wybierz ten plik > Start restore

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało :)

Pozdrawiam

EDIT: widze, że Fil1987 mnie uprzedził. Dobra robota :s_thumbsup:
    • kamilek69
      kamilek69
      Brąz
      Dzięki wielkie za odpowiedź! :) mam jeszcze takie pytanko... Czy użycie drugiej licencji wiąże się z deinstalacją Hmka2 na komputerze stacjonarnym?
    • SirDavidis
      SirDavidis
      Brąz
      na forum od: 14.06.2012 Posty: 3 211
      Podbijam.

zamierzam zmienić kompa i czy po zainstalowaniu hm2 wpisuje ten sam kod czy coś trzeba dodatkowo robić z tą "drugą licencja"?
    • kamilek69
      kamilek69
      Brąz
      Napisane przez SirDavidis
      Podbijam.

zamierzam zmienić kompa i czy po zainstalowaniu hm2 wpisuje ten sam kod czy coś trzeba dodatkowo robić z tą "drugą licencja"?
      Podbijam też to pytanie :s_cool:
    • venatici
      venatici
      Brąz
      na forum od: 15.03.2010 Posty: 3 014
      Cześć,

kupując Holdem Manager dostajecie licencje na 2 komputery. To znaczy, że w jednym czasie możecie mieć zainstalowane Holdem Managera na 2 komputerach z tym samym kluczem licencyjnym (gdy podawaliście klucz za pierwszym razem to wybieraliście "Primary Computer 1" lub 2. Jeżeli zrobicie np format lub zepsuje Wam się komputer to nie znaczy, że licencja jaka tam użyliście Wam przepada!

Wystarczy, że zalogujecie się na stronie holdemmanager.com, wejdziecie w My Account i klikniecie "Reset All Profiles" i możecie użyć swojego kodu na nowo :)

Mam nadzieję, że już wszystko jasne, ale jeżeli nie to śmiało zapraszam do pytania!

Pozdrawiam
    • SirDavidis
      SirDavidis
      Brąz
      na forum od: 14.06.2012 Posty: 3 211
      THX :fdrink
    • Cyyri
      Cyyri
      Brąz
      na forum od: 29.01.2012 Posty: 445
      Wow Jak ja się cieszem ^^ że ten topic jest :) dużo mi ułatwił , ale i tak mam kilka pytań...
      Właśnie zmieniam maszyne na lapka... i o dziwo właśnie robię BACKUP bo zapisac rąk coś nie mogłem uruchomić aby się exportowało przycisk był nieaktywny, nawet po ustaleniu dat, folderu docelowego i innych takich, prosze o pomoc... chyba że backu załatwi sprawę..

Co do HM cloud.. czy jak teraz to włączę to wszystko co mam teraz na HM poleci mi tam daleko w przestworza oceanu :>

I pytanie z innej beczeki.. jak za jakis czas kupie sobie dysk ssd do lapka to wystarczy zresetować na stronce HM2 moja licencje?? bo gdzieś czytałem , że licencja jest przypisywana do HDD>>??

Proszę o pomoc z zapisem rąk bo nie mogę tego coś ogarnąć... lub o pewne info ze sam backup w którym widzę, że jest wszystko wystarczy ?

Pozdrawiam

ps. w końcu PS się na coś przydało ^^ :f_thumbsup: