[PT4] HM2 i PT4 postgres/visualC++ error

• Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      na forum od: 07.02.2013 Posty: 99
      Siema. Próbowałem zainstalować triala HM2 oraz PT4 ale w obydwu przypadkach nie mogę tego zrobić,ponieważ wyskakuje taki oto błąd:
      an error ocurrd executing the Microsoft Visual C++ ... po chwili okienko z Pokertracker The postgreSQL installer did not complete succesfully.

Podobnie jest z HM2 gdy chce mi zainstalować postgreSQL i Visual C++ na początku instalacji. Próbowałem i szukałem już wielu rozwiązań, ale nic .. ma ktoś radę na to? Pomocy trial trwa zostało 29 dni ... ;/ :facepalm: :ayfkm:
  • 26 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 527
      Witaj Vedevip,

Jeśli nie przepisujesz całego komunikatu błędu to zrób jego screena, te komunikaty mają pomóc rozwiązać problem :s_confused:

Jaki masz system (SP)? Czy masz zainstalowane wszystkie updety w Windows Update?

Pozdrawiam.
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      A więc utworzyłem folder PostgreSQL/9.4/data , chyba jestem krok dalej, ale teraz znowu wyskakuje takie coś przy kliknięciu create:

http://imageshack.us/photo/my-images/855/g8qr.png/

szlag mnie trafi w życiu chyba nie jest mi dane korzystać z huda
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Jak utworzyłeś folder PostgreSQL? Z wersja 9.4 są problemy. W przypadku systemów 32bitowych, a taki jest Twój XP zalecana jest wersja 8.4.

Prawdopodobnie usługa Postgresql jest wyłączona.
      Czy masz zainstalowane wszystkie updety w Windows Update?
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Po prostu ,ręcznie. Ta wersja instaluje mi się automatycznie przy instalacji pokertrackera.
      Jedna aktualizacja nie chce mi się zainstalować nie wiem czemu. Co radzicie sciagnac jakas starszą wersje postgresql i probowac ? Dodam że to nie wina firewalla bo takiego nie mam. Czytalem też cos żeby uzytkownika postgres uczynić wlascicielem folderu data ale nie kumam o co chodzi.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      PostgreSQL to nie jest folder... to jest program z którego korzysta PT4.

Dokładnie usuń tą wersję PostgreSQL (jeśli w ogóle ją zainstalowałeś) i zainstaluj wersję 8.4. Jeśli napotkasz jakiś błąd to zrób screena i go tu wstaw. Patrz punkt 6: FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale.

Jedna aktualizacja... Jaka aktualizacja? Masz zainstalowanego Serivice Packa? Jeśli tak to którego?
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 985
      Usuń ręcznie PostgreSQL według instrukcji :
      http://www.pokertracker.com/guides/PT4/databases

Następnie spróbuj jeszcze raz zainstalować PT4 - automatycznie zainstaluje Ci się PostgreSQL .

Wersja 9.4 nie jest wersją zalecaną. Jeżeli już to 9.0x na systemach 64-bit. Natomiast 32-bity to 8.3 lub 8.4
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Zainstalowałem postgresql 8.3.12 i pt4 od nowa,niby działa, ale przy imporcie rąk wyskoczył jakiś error i cała historia rąk mi się usunęła. Ja jebie..
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Teraz mam taki problem oto zbiera mi 2 ręce z jednego stolika i potem przestaje,a w popupach nie widnieją statsy które powinny po tych rękach..
      http://imageshack.us/photo/my-images/41/8ytr.png/

a na środku w oczy wali wielki czerwony napis TRIAL- PLEASE REGISTER. Co z tym zrobić?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Napisane przez Vedevip
      ale przy imporcie rąk wyskoczył jakiś error i cała historia rąk mi się usunęła. Ja jebie..
      Jaki error :s_confused: Tak to nigdzie nie dojdziemy...

Na tym screnie jest tylko stolik z wyświetlonym HUDem, a że masz tylko po jednej ręce to się inne statystyki nie wyświetlają.

Napis ten zniknie po zakupieniu licencji PT4.

W jaki sposób usunąłeś starego postgresa?
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Przez panel sterowania dodaj/usuń programy i ręcznie jakieś pozostałości po nim. Teraz wgl hand history nie zapisują mi się na dysku (znikają) po każdym uruchomieniu PT4, tak samo jak nie mam ich w historii PT4 View today's hands. Istnieje jakiś odrębny folder do którego przenosi historię rozdań? jak tak to gdzie? usunęło wszystkie rozdania wpizdu .. za kazdym razem mam od nowa zaczynać?
      Zauważyłem, że w site configuration mam napisane PokerStars is not configured to save hand histories to disk.
      Ale mam ustawione żeby mi zapisywało historię rozdań przez 306 dni na dysku wtf?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Przez panel sterowania dodaj/usuń programy i ręcznie jakieś pozostałości po nim.

Jakieś to znaczy jakie?

Trochę ciężko nam się dogadać. Nie jestem w sanie Ci pomóc, ponieważ nie odpowiedziałeś na żadne pytanie jakie Ci zadałem. Nie wiem tak naprawdę co do tej pory zrobiłeś, mogę jedynie zgadywać.

Teraz wgl hand history nie zapisują mi się na dysku (znikają) po każdym uruchomieniu PT4

PT4 przenosi rozdania do folderu Processed (file -> open user data folder). Jednak są to tylko pliki archiwalne ich usunięcie nie wpłynie na działanie bazy, ponieważ to w bazie danych przechowywane są rozdania na których operuje PT4.
      Jeśli nie podasz ścieżki do folderu w którym PokerStars przechowuje swoje rozdania to pt4 nie będzie wiedział skąd te rozdania pobrać:
      Zauważyłem, że w site configuration mam napisane PokerStars is not configured to save hand histories to disk.

Więc jedna informacja którą podałeś nie powinna mieć miejsca... PT4 przenosi rozdania ale nie jest w stanie ich znaleźć :s_ugly:

ak samo jak nie mam ich w historii PT4 View today's hands.

Tu jest wyjaśnienie: brak wglądu w ręce po sesji
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Po prostu usunąłem postgresa z panelu sterowania. Gdzie jest ten folder file -> open user data foler, szukałem go przez wyszukiwarke i nie znalazło go ;/

Więc jedna informacja którą podałeś nie powinna mieć miejsca... PT4 przenosi rozdania ale nie jest w stanie ich znaleźć

no właśnie i co mam z tą informacją poradzić? Tak, wyjaśnienie jest tam, a ja mam wyłączone tagi rąk, więc to wyjaśnienie wciąż mi nie pomaga.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Zacznijmy od początku.

1. Jaką wersję PostgreSQL posiadasz? PT4 -> Database -> Database managment:

Usunięcie postgresa z panelu sterowania nie wystarczy, podałem Ci link do instrukcji, a Ty sam napisałeś, że usuwałeś "coś" jeszcze. Więc w tym miejscu może coś być nie tak.

2. PT4 -> Play Poker -> PokerStars -> Screen z ustawieniami.

3. PokerStars -> Options -> Instant Hand History Options -> Screen z ustawieniami.

Podczas gry z włączonym autoimportem rozdań, PT4 -> Play Poker -> View Import Status -> Screen okna, błędy!!! jeśli jakieś będą.

PT4 -> File w lewym górnym rogu -> Open user data folder -> Processed tam powinny być stare rozdania.

no właśnie i co mam z tą informacją poradzić? Tak, wyjaśnienie jest tam, a ja mam wyłączone tagi rąk, więc to wyjaśnienie wciąż mi nie pomaga.

To jest odpowiedź:
      Napisane przez Skibcio
      O to mi chodziło. Napisałeś, że otwierasz zakładkę "view stats>sesion start" której nie ma :s_wink: Pierwsza część była dobra... View Stats -> Results.
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Spokojnie usunąłem wcześniejsze postgresql.

Wersja programu v8.3.13
      Screeny z ustawieniami PT4 -> Play Poker -> PokerStars -> http://imageshack.us/photo/my-images/708/3cwt.png/
      http://imageshack.us/photo/my-images/27/g97h.png/

Tak jakby wogóle nie wiedziało gdzie jest zainstalowane Pokerstars mimo że go wskazuje jak krowie na rowie.Poza tym gdy wybieram tam sobie prefered sit i daje ok to nie zapisuje tego i dalej jest ustawione na ,,none" :/

Screen z ustawieniami historii rozdań Pokerstars:

http://imageshack.us/photo/my-images/51/9awy.png/

Podczas gry z włączonym autoimportem rozdań, PT4 -> Play Poker -> View Import Status -> http://imageshack.us/photo/my-images/7/zmdi.png/

Da się jakoś zamienić rozdania które mam w PL na ENG?

Czy to wszystko może mieć jakiś związek z tym,że nie jest pokerstars.eu, tylko pokerstars?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Gdy wrzucasz rozdania na imageshack nie zaznaczaj zmiany rozdzielczości, na najważniejszym screenie nic nie widać.

Rozdania w wersji PL nie będą działać. Możesz zwrócić się do supportu o przesłania historii w języku ang.

W ustawieniach PokerStars masz ścieżkę: (...)/Pulpit/PokerStars/HandHistory
      W ustawieniach PT4 masz już ustawioną: (...)/Pulpit/PokerStars
      Jest drobna różnica... Do tego jeśli grasz czasem Sng/MTT warto dodać do PT4 link do folderu w którym przechowywana jest historia wyników SnG/MTT.
      Czasem może pojawiać się komunikat z informacją że PokerStars jest niezainstalowany, szczególnie jak nie jest zainstalowany w domyślnym miejscu, ale to w niczym nie przeszkadza. Trzymanie programów na pulpicie to nie najlepszy pomysł. Od tego jest domyślny folder Program Files.

HUD już się włącza? Nie działa tylko preferowane miejsce? Możesz zaznaczyć Auto Center w PT4 (http://imageshack.us/photo/my-images/708/3cwt.png/) oraz w ustawieniach PokerStars: Options -> Prefered Seat...

Po ustawieniu preferowanego miejsca (AutoCenter lub własne miejsce) musisz ręcznie ustawić HUDa, przesuwając panele z HUDem w odpowiednie miejsce, możesz to zrobić za pomocą ctrl+lewego_przycisku_myszy. Następnie kliknij ikonkę PT4 na stoliku na którym ustawisz HUDa i wybierz save layout.

Daj znać czy pomoże to z Twoim problemem.
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      Jutro wszystko obczaję ale jeszcze dopiszę co się dzieje zanim poustawiam wedle Twoich zaleceń.

HUD włącza się cały czas ale jest problem: gdy importuje ręce , pisze że zaimportowało duplikaty i nie mam ich wogóle wyświetlonych w play poker. I dlaczego na każdym stoliku z osobna mam staty tylko z danego stolika a nie zsumowane z całej historii, wszystkich stołów ? tak jakbym przy każdym otwarciu nowego stolika od nowa zbiera mi statsy . Przeciwników i moje. na jednym dobijam 250 rąk otwieram nowy stolik i mam 0. Gdy na stole pokerstars przez ikonke pt4 klikam opcje Set all to lifetime stats nic a nic sie nie zmienia ;/
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Twoje statystyki będą liczone zawsze od początku. Na PokerStars jest bardzo duża liczba graczy, możliwe że nie spotkałeś się 2 razy z tym samym graczem :s_rolleyes:

Napiszę po raz 3. Historię rozdań przeglądaj w oknie: PT4 -> View Stats -> Results.
    • Vedevip
      Vedevip
      Brąz
      HUD jest dalej porozrzucany w złych miejsach, mimo że ustawiłem preferowane miejsce tak jak napisałeś. Denerwuje mnie ze na kazde 18 stolow ktore gram musze recznie ustawiac HUDa to nie pomaga. To jedyny problem który został.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Napisane przez Skibcio
      Po ustawieniu preferowanego miejsca (AutoCenter lub własne miejsce) musisz ręcznie ustawić HUDa, przesuwając panele z HUDem w odpowiednie miejsce, możesz to zrobić za pomocą ctrl+lewego_przycisku_myszy. Następnie kliknij ikonkę PT4 na stoliku na którym ustawisz HUDa i wybierz save layout.
      :s_rolleyes:
    • 1
    • 2