[inne] drugi internet

• babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Witam

Mam w domu internet radiowy. Jednak raz na jakiś czas (kilka dni) zwyczajnie "pada". Chciałbym zaopatrzyć się w dodatkowe przyłącze internetowe, aby np. nie łapać dissconectów.

Biorąc pod uwagę, że pracuję na PC`cie, a internet idzie na kablu od routera, który ściąga sygnał z nadajnika, jaki będzie najlepszy sposób, aby podłączyć drugie, równoległe połączenie internetowe, które będzie tylko dla mojego PC`ta i będzie automatycznie załączać się, gdy pierwsze (radiówka) złapie laga?

Jak to najlepiej wykonać? Bo jestem zupełnie zielony w tym temacie ;)

Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!
      babel92
  • 46 odpowiedzi
    • Crimson
      Crimson
      Brąz
      na forum od: 08.05.2013 Posty: 3 769
      Siema

Przejrzyj te dwa tematy:

Drugi internet.
      Internet mobilny i transfer a poker?
    • disulfiran
      disulfiran
      Brąz
      na forum od: 09.05.2010 Posty: 200
      huawei e3131
      +
      http://allegro.pl/internet-orange-free-6-2-gb-rok-firma-faktura-i3456836146.html
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Pytanie: jak to skonfigurować ?(

Mam internet w telefonie (HTC Wildfire S), próbowałem odpalić neta w telefonie + podłączyć do komputera z ustawieniem "telefon jako modem", czyli że komputer wykorzystuje połączenie z internetem jakie ma telefon, jednak to nie działało. Komputer w ogóle nie widział tej sieci.

Jak to skonfigurować w ten sposób, aby defaultową siecią było połączenie na kablu idące od routera odbierającego sygnał radiowy a np. po 5 sekundowym lagu żeby połączenie przełączało się na drugi internet (optymalnie gdyby oba chodziły cały czas, ale w miarę możliwości komputer korzystał z połączenia radiowego)?

Wracam w niedzielę, liczę na Waszą pomoc! :s_thumbsup:

Pozdrawiam
      babel92
    • Crimson
      Crimson
      Brąz
      na forum od: 08.05.2013 Posty: 3 769
      Myślę, że lepszą opcją będzie zakup modemu + mobilnego Internetu na kartę. Wtedy da się to ustawić tak, że jak braknie ci neta to komp od razu łączy się z mobilnym Internetem.
    • actuspl
      actuspl
      Brąz
      na forum od: 18.07.2012 Posty: 122
      Napisane przez babel92
      Mam internet w telefonie (HTC Wildfire S), próbowałem odpalić neta w telefonie + podłączyć do komputera z ustawieniem "telefon jako modem", czyli że komputer wykorzystuje połączenie z internetem jakie ma telefon, jednak to nie działało. Komputer w ogóle nie widział tej sieci.
      Oczywiście, że samo z siebie nie będzie działało. Potrzebujesz sterowników do tego urządzenia. Najlepiej zainstaluj firmowe oprogramowanie http://www.htc.com/pl/support/software/htc-sync-manager.aspx
      Wszystko jest ustawiane z poziomu programu. (Mówię analogicznie, bo ja korzystam z urządzeń i oprogramowania Sony.)
      Kupowanie alternatywnych pakietów internetowych, skoro ma się pakiety internetowe w telefonie, a do tego jeszcze nowy router, jest irracjonalne.
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      na forum od: 15.05.2011 Posty: 2 474
      O widzę że koledzy już Ci doradzili.
      Babel masz wszystko co potrzebne natomiast nie da sie zrobic tak żeby przełaczenie z jednego łacza na drugie odbyło się płynnie.

P.S jesli ten Twoj HTC ma androida 4.0 lub wyzej to komputer powinien go widziec przez wifi bluetut lub na kablu bez dodatkowego oprogramowania lub sterownikow.
    • actuspl
      actuspl
      Brąz
      na forum od: 18.07.2012 Posty: 122
      Napisane przez RubinPlayer
      Babel masz wszystko co potrzebne natomiast nie da sie zrobic tak żeby przełaczenie z jednego łacza na drugie odbyło się płynnie..
      Oj, tam. Ustawić się da, zarówno sprzętowo jak i oprogramowaniem. Pytanie tylko brzmi, czy warte jest to uwagi, gdy dajesz na pulpit dwie ikonki i w przypadku disconnect klikasz na jednej z nich "wyłącz" a na drugiej "włącz".
    • babel92
      babel92
      Brąz
      warte - żeby nie sfoldowalo rozdania!
      chciałbym żeby po 3 sek laga przelaczalo sieć tak, żeby nie mieć neta max 8-9 sekund
      wykonalne?
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      na forum od: 15.05.2011 Posty: 2 474
      Bąbel właśnie problem jest z tym żeby przełączenie nastąpiło tak szybko i płynnie żeby nie nastąpiło foldowanie rozdania.
      Najprostszym rozwiązaniem jest posiadanie stałego łącza z kablówki lub linii telefonicznej.
      Radiówki niestety nie słyną ze swojej stabilności.
      Ja np. mam od dobrych kilku lat internet w neti i szczerze problem z netem mam raz do roku albo nawet rzadziej.
      Prędzej zdarza się awaria prądu niż internetu.
      Z tego co wiem to turniejowcy posiadający stabilne łącza bardziej zabezpieczają się przed awarią prądu właśnie w postaci zawsze naładowanego laptopa z zapasową baterią i mobilnym internetem bądź to w formie modemu do laptopa lub smartfona z netem w pakiecie.
      Na twoim miejscu pomyślałbym nad zmianą dostawcy neta.
      Jest to wariant tańszy i mniej kłopotliwy.
      Nie martwisz się wtedy stale o konfigurację sprzętu w razie reinstalki systemu na kompie.
      Pozdrawiam :fdrink
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Podbijam temat: ogarnąłem już nowy telefon, lepszy pakiet etc. Zainstalowałem aplikację PDA Net, niestety jej limit to 50mb/day czy coś w ten deseń i ostatnio powiedziała mi "dziękuję, na dziś to już koniec" i poszły sit outy :rolleyes:

I tu dwa pytania:
      1. Jaki dobry program do komunikacji telefonu z Androidem polecacie (ofc służący do korzystania jako router)?
      2. Jak ustawić "priorytet" sieci? Tzn, jak podłącze telefon to w Centrum sieci i udostępniania mam 2 sieci - domową i z telefonu. Problem jest taki, że pobiera transfer z obu :D Chciałbym, aby jako priorytet była sieć domowa, a jeśli ona odmawia dostępu to komputer korzysta z drugiej (która jest JUŻ PODŁĄCZONA - nie mam czasu na klikanie disconnect w domowej i connect z telefonem, bo już dawno mam sit-outy). Dodam, że używam Win7.

Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam! :s_thumbsup:
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 841
      Android od bodaj 2.3 ma wbudowany systemowy tethering wifi, po co się męczyć z pda net ;p
    • maklakiewicz
      maklakiewicz
      Platyna
      na forum od: 20.03.2008 Posty: 1 425
      U mnie w starym HTC ta funkcja nazywa się po prostu HotSpot. Automatycznego sposobu przełączenia nie znam, jak ktoś zna to chętnie przetestuję (tym bardziej, że brak internetu nie oznacza braku dostępu do sieci WIFI, także mimo wszystko ręczne chyba będzie szybciej).
    • vindir
      vindir
      Brąz
      na forum od: 08.01.2009 Posty: 783
      Automatyzacja jest trochę cięższa, natomiast najprostszym rozwiązaniem jest po prostu karta wifi w komputerze i w momencie gdy pada net włączenie data transfer w telefonie i uruchomienie hot spota - wtedy po prostu przełączasz połączenie z kabla na wifi i sprawa załatwiona.
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Dzięki za odzew :s_thumbsup:

Kilka spraw:

1. Zależy mi na programie, który zmienia to automatycznie / nadaje priorytet sieci, bo przełączanie w momencie gdy dostaję DC jest niewykonalne (nie zdąże tego zrobić tak by nie dostać sit-out`a, a sfoldowanie pota >200$ jest niezwykle bolesne).

2. Nie ma potrzeby kupowania żadnej karty, routera etc, bo mam pakiet w telefonie.

3. Gdy podłączyłem telefon przez PDA Net było wszystko super, bo miałem podłączone dwie sieci na razi (domowa + telefon) i nie było mowy o DC, ale problem był z tym, że po pierwsze każda czynność pobierała transfer zarówno z sieci domowej jak i pakietu w telefonie (chciałbym aby w pierwszej kolejności korzystało z sieci domowej a ewentualnie z internetu w telefonie), a po drugie przez to bardzo szybko wykorzystałem limit transferu (50mb/day or sth) PDA, więc poszukuję programu bez limitu transferu.

4. Dopiero co kupiłem Nexusa4 z najnowszym Adroidem (bodaj 4.3) i szczerze mówiąc nie mogę nigdzie znaleźć jak postawić HotSpota / zapewnić internet w komputerze via kabel USB korzystąc z standardowego oprogramowania :D

Z góry dzięki za rady :s_thumbsup:

PS. Za pomoc w rozwiazaniu problemu w sposób mnie satysfakcjonujący (tj spełniający wszystkie wymienione wymagania) daję 1h private coachingu kompletnie za darmo! - może kogoś to zmotywuje do przejrzenia jakiś for internetowych etc, bo ja czasem nic nie rozumiem z tego co tam piszą :P
    • babel92
      babel92
      Brąz
      OK, ogarnąłem już opcje tetheringu z mojego LG Nexusa, teraz pozostaje opcja ustalenia priorytetów - jakiś program, który w przypadku podłączenia komputera do 2 sieci na raz (via Ethernet i druga via USB) wybiera tą, z której korzysta jako podstawowej, a z której jako "awaryjną".

Opcja treningu za znalezienie dla pierwszej osoby aktualna :s_thumbsup:
    • elmin1337
      elmin1337
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 595
      http://windows7forum.pl/przelaczanie-lan-wifi-i-dostep-do-internetu-34375-t

http://www.tomshardware.co.uk/forum/29729-42-windows-dual-load-balancing-teaming

W drugim linku masz kod całego skryptu, warto spróbować moim zdaniem bo wygląda sensownie.

Pozdrawiam
    • babel92
      babel92
      Brąz
      Elmin dzięki za pomoc - obecnie nie mam dostępu do komputera, także sprawdzę wszystko dopiero jutro ;)

Nie mniej zachęcam do podsyłania kolejnych pomysłów, bo być może linki podesłane przez Elmina nie pomogą, więc cały czas jest szansa na darmowy trening za pomoc w rozwiązaniu problemu opisanego wyżej - z góry dzięki :s_thumbsup:
    • Qsypal
      Qsypal
      Black
      na forum od: 24.04.2008 Posty: 3 326
      Napisane przez babel92
      a sfoldowanie pota >200$ jest niezwykle bolesne
      Za 200$ masz na rok opłacony porządny internet, który będzie działał bez zarzutu, polecam tą opcje... Ja po 2 dniach problemów z radiówką zmieniałem neta ( gdybym to zrobił przed problemami miałbym opłaconego neta na 10 lat )

Zresztą czy to aż taki duży problem dla ciebie, jak ci jakieś damy spasuje? ;)
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      1. kup zapasowy net na podlaczany pod usb modem huawei
      z jakiejkolwiek sieci komorkowej
      2. on nigdy nie pada, graj na nim sesje
      3. easy as fuck
      4. ...
      5. profit !