[inne] Postgre

• rumbacz
      rumbacz
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 378
      Witam mam pytanie
      Czy ten program Postgre SQL, jest potrzebny na komputerze czy też jest on związany tylko z bazami danych z pokera.
      Zajmuje on u mnie 108 gb i przyznam szczerze że chciałbym to miejsce przeznaczyc na co innego.
      Albo przynajmnie czy jest jakis sposób aby go zmniejszyć?
  • 10 odpowiedzi
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      na forum od: 31.08.2011 Posty: 1 755
      O ile pamiętam bardzo dużo miejsca zajmuje folder pg_log, jest to jedyny folder, którego zawartość można usuwać, więc bardzo możliwe, że oszczędzi Ci to sporo miejsca. Pozostałe rzeczy muszą zostać nieruszone (a przynajmniej tak czytałem, także poprawcie mnie jak nie mam racji. :P )
    • rumbacz
      rumbacz
      Brąz
      nie to niestety nie ten folder, ale te 108 gb to coś musi zajmować.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć rumbacz,

Co prawda teoretycznie jest możliwość, że jakiś inny program korzysta z jakiejś bazy danych, ale chyba byś o tym wiedział. Prawdopodobnie to są wyłącznie bazy danych z Holdem Managera czy PokerTrackera

Jeżeli nie używasz tych programów, to PostgreSQL możesz odinstalować i ten folder skasować.

Ale jeżeli korzystasz z wyżej wymienionych programów i chcesz mieć wyświetlany HUD, to tego folderu nie możesz skasować.

Możliwe też, że masz więcej niż jedną bazę danych, wtedy jedną z nich można by usunąć i zwolnić trochę miejsca.

Pozdrawiam
    • rumbacz
      rumbacz
      Brąz
      czyli ten postgre sql ma związek tylko z hm i pt3, i nie jest on potrzebny do normalnego funkcjonowania kompa?
      Jestem life timerem nl2 i nie używam huda, takze mówisz że mogę śmiało usuwac?
    • rumbacz
      rumbacz
      Brąz
      nie da sie tego odinstalować,
      ale tu coś znalazłem
      Ogromna baza PostgreSQL
      tylko nie moge znaleźć opcji folderów w panelu sterowania korzystam z windowsa7
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      To Ci nic nie da. Po co Ci to optymalizować, skoro w ogóle z tego nie korzystasz.

Jeżeli nie korzystasz z HUD-a, możesz odinstalować postgreSQL z Panelu Sterowania, a potem ten folder usunąć. Nie jest on potrzebny do normalnego funkcjonowania komputera.

Jeżeli wyskakuje Ci jakiś błąd, wpisz go w google i poszukaj rozwiązania :)
      Może nie masz uprawnień do jego usunięcia etc.

Pozdrawiam
    • rumbacz
      rumbacz
      Brąz
      niestety nic się nie da zrobić
      próbowałem tym sposobem wyżej co tam trzeba w notatniku zmienic z tego on na off, ale nie moge zapisać
      bo nie mam uprawnień.
      Jak chcaiłem to dziadostwo usunąć to niby pisało że program odinstalowany, komp się zrestartowałem ale i tak nic tak naprawde nie zrobiło bo program jak był tak jest.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Odinstalowanie nie usunie całego tego folderu. Musisz skasować ten folder ręcznie.
      Jeżeli wyskakuje błąd dostępu, musisz zrobić to jako Administrator lub przejąć folder na własność (instrukcja np. tu).

Pozdrawiam
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      na forum od: 31.08.2011 Posty: 1 755
      Są też programy do usuwania folderów i plików, które nie chcą się usunąć. Np. Unlocker.
    • rumbacz
      rumbacz
      Brąz
      ok dzieki chłopaki zaraz będe z tym walczył.