[HM2] HM2+OM2 problem z instalacja

• hazelasty
      hazelasty
      Brąz
      na forum od: 20.05.2009 Posty: 4 140
      system: win7 x64
      antywir: kaspersky z P*

W trakcie instalacji wyskakuje mi okienko 'Sorry, could not install PostgreSQL'. Jak zyc, strategio, jak zyc? Gdzie szukac problemu i jak go rozwiazac?
  • 5 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć hazelasty,

Przede wszystkich Holdem Manager 2 nie za bardzo lubi się z firewallami więc warto go wyłączyć/odinstalować na czas instalacji.

Poza tym często instalacja postgreSQL w domyślnym folderze nie chce pójść w systemie Windows 7, więc najlepiej ściągnąć odpowiednią wersję z tej strony i zainstalować w innej lokalizacji np. w C:/postgresql

Wiele pomocnych informacji o przyczynach ewentualnych problemów znajdziesz w tym poście z forum Holdem Managera.

Pozdrawiam i powodzenia w walce :)
    • hazelasty
      hazelasty
      Brąz
      na forum od: 20.05.2009 Posty: 4 140
      W trakcie instalacji wciaz wyskakuje mi problem
      Error reading file c:/postgresql/data/postgresql.conf"
      Dunno wat to do.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Tutaj jest jeszcze jedna instrukcja instalacji postgreSQL. Może ta zadziała. Dla informacji: "Secondary Login" w polskiej wersji to "Logowanie pomocnicze".

Powodów problemów może być wiele. Możesz też szukać w logu z nieudanej instalacji, co poszło nie tak. Może wtedy łatwiej będzie znaleźć przyczynę.
    • panpe
      panpe
      Brąz
      na forum od: 08.11.2009 Posty: 115
      Ten sam system Windows 7 64x i ten sam problem ;( Error reading file c:/postgresql/data/postgresql.conf w czasie instalacji. Próbowałem rożne wersje, instrukcje z linku powyżej, instalacje bez antivira, firewalla, z rożnymi uprawnieniami, zmiane folderów, wersje x32/x64, nawet reinstalacje czystego Windowsa i nadal nic. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bo moje są na wyczerpaniu :facepalm:

Edit.
      Nie wiem co pomoglo ale chyba wyrzucenie antywirusa i instalacja całkowice bez, więc jak ktoś miałby podobny problem to popróbujcie.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej panpe,

Dobrze, że się udało :)
      Z instalacją postgreSQL dość często występują kłopoty. Niestety są na tyle różne, że nie zawsze łatwo zdiagnozować przyczynę problemu.

Rzeczywiście postgreSQL lubi się gryźć z programami antywirusowymi czy firewallami.

Pozdrawiam