[HM2] HM2 baza danych a format laptopa

• czajkowski99
      czajkowski99
      Brąz
      na forum od: 07.09.2011 Posty: 325
      Witam, czy mógłby mnie ktoś pokierować w jaki sposób zapisać moją obecną bazę danych w hm2 ? Chodzi oto, że muszę wykonać format laptopa a nie chciałbym stracić swojej bazy danych którą do tej pory zebrałem grając. Po wykonaniu formatu chciałbym dalej mieć baze danych. W jaki sposób to zrobić ? z góry dzięki za odpowiedzi
  • 2 odpowiedzi
    • ZielonyWafel
      ZielonyWafel
      Brąz
      na forum od: 14.08.2010 Posty: 220
      Wydaje mi sie ze wystarczy skopiowac gdzies foldery z hands history pokerromow, albo folder HM2Archive i pozniej po prostu je podmienic na nowym systemie.

Moze ktos potwierdzic? Tez czeka mnie niedlugo format.
    • md1988
      md1988
      Brąz
      na forum od: 04.07.2011 Posty: 379
      1) Możesz użyć programu pgAdmin(instalowany wraz z postgresql), logujesz się na serwer lokalny(haslo domyślne to bodaj postgrespass a użytkownik to postgres), klikasz prawym myszki na twojej bazie, backup i sobie robisz backupa w jakimś bezpiecznym miejscu. Po instalacji systemu włazisz ponownie w pgAdmina(po instalacji HMa), tworzysz nową bazę i z opcji wybierasz przywróć

2) (wersja dla tych z sporą ilościa baz lub leniwych). Zastopuj postgresqla, skopiuj gdzieś folder data(domyślnie C:\postgresql\data), zreinstaluj winde, zaintaluj hm2, zastopuj postgresql i podmień folder data.

Kopiowanie historii rąk też jest spoko, ale kopiując bezpośrednio bazę można oszczędzić masę czasu który jest potrzebny by hm przemielił te dane.