[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 28.01

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam!!

Zgodnie z tradycja kilka najciekawszych rak z ostatniego treningu:

**********ZAGRANIE I**********

Gramy pasywnie bez mocnej reki!!

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)       
      Position:
      Stack
      SB:
      $4.91
      Hero:
      $2.01

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with A:heart: , 2:spade:
      7 folds, SB calls $0.05, Hero checks.

Typowa sytuacja dla SSS. Dostaje reke nie opisana w shc jako ze siedze na BB dostaje sie do darmowej gry!!

Flop: ($0.20) J:club: , 7:diamond: , J:spade: (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Na flopie nic nie trafiam nie pozostaje mi nic innego jak nacisnac check.fold

Turn: ($0.20) A:club: (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Na turnie moja sytuacja ulega delikatnej poprawie dostaje top pair ale mam slabego kickera wole tutaj grac check skoro moge za darmo dostac sie na river.

River: ($0.20) 2:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.20, SB folds.

Na river dosstaje druga pare moja reke moge opisac jako made hand zagrywam wiec w wwysokosci puli. Pamietajcie im mniej kombinujemy na niskich limitach tym szybciej je przejdziemy!!

Final Pot: $0.40

**********ZAGRANIE II**********

Kiedy all in na pf??

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with J:diamond: , J:heart:
      2 folds, UTG+2 calls $0.10, MP1 raises to $0.50, 5 folds, Hero raises to $1.85 (All-In), UTG+2 folds, MP1 raises to $1.70 (All-In).

Otrzymuje pare JJ jako ze zawodnik przedemna podbija a JJ jest opisany w shc jako raise/reraise nie zostaje mi nic innego jak zastosowac podbicie 3*podbicie przeciwnika jako ze mam wplacic do puli zdecydowanie wiecej niz 2/3 mojego stacku zagrywam all in!!

Flop: ($3.70) 2:heart: , T:heart: , T:club:
      Turn: ($3.70) 7:heart:
      River: ($3.70) A:heart:

Final Pot: $3.70

**********ZAGRANIE III**********

TP na flopie

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)       
      Position:
      Stack
      BB:
      $11.20
      Hero:
      $1.70

Preflop: Hero is BU with Q:club: , A:spade:
      6 folds, Hero raises to $0.40, SB folds, BB calls $0.30.

Rozgrywam AsQ zgodnie z tym jak nakazuje sss tzn podbijam 4*BB zostaje sprawdzony przez jednego przeciwnika.

Flop: ($0.85) A:club: , 5:diamond: , 7:diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.60, BB calls $0.60.

Na flopie trafiam mojego Asa jako ze moj przeciwnik daje check a ja klasyfikuje moja reke jako made hand zagrywam podbiciem w wysokosci (2/3 puli poniewaz moj stack byl wiekszy od 150%puli)

Turn: ($2.05) 7:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.70 (All-In), BB calls $0.70.

Przeciwnik zawolal mnie na river moja sytuacja nie zmienia sie a mi nie pozostaje po jego checku nic innego jak zagrac all in!!

River: ($3.45) 5:heart:

Final Pot: $3.45

**********ZAGRANIE IV**********

ALL IN na FLOPIE

Position:
      Stack
      Hero:
      $2.09
      CO:
      $9.90

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is SB with A:club: , Q:club: . MP1 posts a blind of $0.10.
      MP1 checks, 2 folds, CO calls $0.10, BU folds, Hero raises to $0.60, 2 folds, CO calls $0.50.

Podobna sytuacja do wczesniejszej z innym rozegraniem flopa. tutaj znowu mam AsQ podbijam 4*BB+BB za callera wchodze na flopa z jednym przeciwnikem.

Flop: ($1.40) 7:diamond: , K:club: , A:spade: (2 players)
      Hero bets $1.49 (All-In), CO folds.

Trafiam top pair moj uklad to oczywiscie made hand ale jako ze moj stack jest mniejszy od 150%puli nie zostaje mi nic innego jak zagrac odrazu all in!!

Final Pot: $2.89

**********ZAGRANIE V**********

OVERPAIR na FLOPIE

Position:
      Stack
      Hero:
      $1.85
      BU:
      $4.90

Preflop: Hero is MP1 with Q:diamond: , Q:heart:
      2 folds, Hero raises to $0.40, 3 folds, BU calls $0.40, 2 folds.

Gram z QQ podbiciem i na flopa dostaje sie z jednym przeciwnikiem.

Flop: ($0.95) T:heart: , 4:heart: , 5:club: (2 players)
      Hero bets $0.60, BU folds.

Na flopie oceniam swoja sytuacje, trzymam over pair czyli made hand jestem pierwszy do podbicia nie zostaje mi nic innego jak zagrac podbiciem w wysokosci 2/3 puli!!

Final Pot: $1.55

***********PODSUMOWANIE**********

ABC pokera na tym limicie wystarcza na to aby powoli i systematycznie przesuwac sie do przodu, najtrudniejsze do opanowanie pozostaje jednak to aby przesuwac sie do przodu systematycznie, rwane sesje brak koncetracji sprawiaja ze nasze wyniki nie sa takie jak bysmy sie spodziewali. Zachecam do systematycznej pracy bo to podstawa odnoszenia sukcesow w pokerze tak NL10 jak i na wyzszych limitach.

Jesli macie jakies pytania smialo pytajcie!!

Pzdr magic83!!
  • 6 odpowiedzi
    • skajlacz
      skajlacz
      Złoto
      na forum od: 06.11.2007 Posty: 413
      w pierwszym przykladzie gdzie na BB masz A2 na river dostajesz druga pare ale i tak to nic nie wnosi do gry poniewaz na flopie jest para JJ wiec nie jestem pewien czy miales w tym momencie made hand :)

taka drobna uwaga ;)
    • magic83
      magic83
      Brąz
      lol to nie jest "drobna uwaga" to jest bardzo wazna uwaga fatalnie zagralem!! Nie gramy tak jak zagranie I pomylilem sie dzieki za zwrocenie uwagi jasne ze zle tu zagralem!!
    • darek75
      darek75
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 235
      Original od skajlacz
      w pierwszym przykladzie gdzie na BB masz A2 na river dostajesz druga pare ale i tak to nic nie wnosi do gry poniewaz na flopie jest para JJ wiec nie jestem pewien czy miales w tym momencie made hand :)

taka drobna uwaga ;)
      Witam

Nie do konca sie z tym zgadzam jesli chodzi o zagranie 1 bo trener mial 2 pary AA i 22 czyli made hand. Jezeli sie myle prosze mnie poprawic.

Pozdrawaim
    • Oleyy1
      Oleyy1
      Brąz
      na forum od: 23.09.2007 Posty: 624
      Jezeli sie myle prosze mnie poprawic.

ano juz spiesze ;)

co ci po 22 jesli na stole jest JJ??? w tym momencie magic przegrywa kickerem z kazdym asem wyzszym niz A7 (czyli A8, A9, etc) albo z jakims zblakanym J.

inna sprawa, ze SB nic nie mial...
    • darek75
      darek75
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 235
      Original od Oleyy1
      Jezeli sie myle prosze mnie poprawic.

ano juz spiesze ;)

co ci po 22 jesli na stole jest JJ??? w tym momencie magic przegrywa kickerem z kazdym asem wyzszym niz A7 (czyli A8, A9, etc) albo z jakims zblakanym J.

inna sprawa, ze SB nic nie mial...
      Witam

Masz racje. Pozniej sie powazniej zastanowilem, bo nawet Magic przyznal racje :) , i zgadza sie...tak sie zapatrzylem na te 2 pary ze zapomnialem o zasadach wylaniania zwyciezkiego ukladu :)

Ale zagranie nie bylo tragiczne bo oboje byli pasywni i oponent nie pokazywal sily wiec mozna bylo zalozyc ze nie ma nic.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Ta zagranie nie bylo tragiczne, ale jeszcze raz dla jasnosci, NIE TRZYMALEM w zagraniu I made hand moje 22 nie mialo zadnego znaczenia oczywiscie w tym rozdaniu, jeszcze raz potwierdzam pomylilem sie!!