[PT4] Baza PostgreSQL 8.3

• 4 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Witaj MrWorms,

Do obsługi bazy danych użytkownicy kupują szybkie dyski twarde (ssd) żeby czas dostępu do plików był jak najmniejszy.

SSD - poniżej 0,1 ms
      HDD - kilka ms
      internet - kilkadziesiąt milisekund.

Nawet jeśli dałby się podpiąć taki serwer to czy uważasz, że działałby to wydajnie? W jakim celu chcesz przyjąć takie rozwiązanie?

Pozdrawiam.
    • MrWorms
      MrWorms
      Brąz
      na forum od: 16.03.2009 Posty: 87
      Dzięki, Twoje uzasadnienie w sporej części przekonało mnie by tego nie robić aczkolwiek pingując serwer średni czas odpowiedzi mam imponujący ~14-16ms. Nie wiem czy baza odpowiadałaby równie szybko, pewnie nie.

Zastanawiałem się nad tym ponieważ przeprowadziłem się i pomieszkuję w dwóch lokalizacjach na zmianę, a gram na PC i dzięki temu miałbym dostęp do swoich statystyk na obu maszynach.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Skorzystaj z dropboxa, lub podobnej usługi.

Wszystkie rozdania powinny być przenoszone w niezmienionej formie do folderu Processed. Nie musi to być domyślny folder, można go zmienić, np. na folder online, jak poznasz dropboxa to będziesz wiedział o co mi chodzi.

Jeśli będziesz grać na komputerze A to rozdania będą kopiowane do dropboxa, później grając na komputerze B będziesz miał do nich dostęp via dropbox, wystarczy je zaimportować. Po ponownej przesiadce na komputer A wykonasz tą samą czynność.
    • MrWorms
      MrWorms
      Brąz
      na forum od: 16.03.2009 Posty: 87
      Fajna sprawa, muszę to rozeznać. Dzięki za pomoc.