Road to NL10!

• Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      na forum od: 31.08.2011 Posty: 1 755
      Okej!
      Pomny sukcesu i głodny dalszych wyzwań, postanowiłem rozpocząć ten miesiąc kolejnym czelendżem. Po tytule, nie trudno się domyślić, że celem będzie zadomowienie się na stawkach NLHE 5c/10c. Ważny jest też czas, a mianowicie daję go sobie do końca wakacji tj. 30.09.2013.. Poprzez "zadomowienie się" mam na myśli zbudowanie solidnego rolla (tj. jakieś 35-40 BI) na NL10, a nie shotowanie z nadzieją, że jeżeli wariancja dopisze to się uda, a jak nie to najwyżej odbuduję sobie rolla na frerollach. :P Aktualnie gram NL2 i NL4 FR na platformie TitanPoker, na stołach beginners (lepszy winrate + ładna sumka do zgarnięcia w wyścigu $3000 beginners races ), gram od 6 do 12 stołów w zależności od koncentracji i trafficu.

Tyle tytułem wstępu, dla większej przejrzystości poniżej zamieszczam podstawowe informacje (jeszcze zobaczę czy stan bankrolla będę aktualizował w pierwszym poście, czy w kolejnych):

Czas trwania challenge'u: 01.08.2013-30.09.2013

Bankroll: $146.14

Cel główny: Zadomowienie się na NLHE 5c/10c

Cele pośrednie:
      - Zdobycie w sierpniu złotego statusu na pokerstrategy.com (chyba może być ciężko, ale po co stawiać sobie wyzwania jeżeli z góry wiadomo, że się im podoła?)
      - Kupienie PT4 (w sumie mógłbym to zrobić już teraz, ale poczekam trochę. W niedzielę powinno wpaść trochę $ za wspomnianą wcześniej promocję + ogólny winrate, powinny wystarczyć na kupienie PT4 i zostawienie bankrolla na NL4)
      - Wrzucanie po 10 handów dziennie do oceny rozdań (no chyba, że danego dnia nie grałem albo na prawdę wszystkie spoty były oczywiste, ale to się zdarza rzadko), ocenianie rozdań innych i praca z equilabem CODZIENNIE!
      - Czytanie artykułów, oglądanie filmików i uczęszczanie, w miarę możliwości, na treningi (właśnie mi się przypomniało, że miałem być na treningu lechrumskiego :f_cry: Mam nadzieję, że został nagrany jak pozostałe.)
      - rozgeranie 40k rąk w sierpniu (akurat to myślę, że będzie drobnostką)

Dodam, że pieniądze z wszelakich promocji, tudzież wygranych frerolli ( taaa jasne nawet do ITM nie mogę dojść :ayfkm: ) także się liczą, aczkolwiek nie do końca, bo jeżeli shipnę jakiegoś turka to nie mam zamiaru wpadać na siłę na ten limit i stracić połowę rolla, zanim się ogarnę, dlatego mimo wszystko będę stopniowo wchodził do góry. Koniec końców nawet na NL4 nie zawitałem jeszcze na dobre, a po drodze jeszcze kupno i poznanie zasad działania PT4, który później będzie niezbędnym narzędziem... no cóż sidekick jest przydatny, muszę przyznać, ale kilka opcji więcej by się tam przydało. ;)

Nooo to chyba tyle tytułem wstępu, w najbliższym czasie będę informował o przebiegu gry i stanie bankrolla, także wish me luck!

A na koniec nie może zabraknąć jakiejś "inspirational" nuty, także coś od mojego ulubionego zespołu, o akceptowaniu biegu wydarzeń, więc coś co każdy pokerzysta powinien posiąść :pokerface:
  • 7 odpowiedzi
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Rozumiem, że jeśli uda Ci się wcześniej zgromadzić około 350 $ (bo np. otrzymałeś nagrodę w promocji na Titan Poker), to kończysz challenge, czy może jakoś modyfikujesz jego warunki dostosowując do wyższych stawek?

Życzę powodzenia i będę wpadał :)
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      A to się zobaczy. ;)
      Z jednej strony jak wbiję już na NL10 to mam plan trochę tam posiedzieć i się na tym limicie doskonalić, ale z drugiej strony zawsze warto szukać wyzwań, więc może o coś rozszerzę, albo zacznę jakiś nowy czelendż.

Jeżeli chodzi o realizację celów:

1. Wydaje mi się, że status złoty jednak powinno dać radę wyrobić do końca miesiąca, chociaż koniec pod sierpnia pewnie będę grał mniej.
      2. Jest szansa, że trochę ładnej kasy wpadnie jutro za promocję, więc PT4 chyba od przyszłego tygodnia kupuję. Nawet jeżeli mi to trochę zmniejszy BR (bo wczoraj karta nie dopisywała, a sam grałem strasznie, czego dalej mi wstyd ;<) to i tak z trackerem pewnie szybko odrobię. Denerwuje mnie gra z samymi unkami, a grając dużo stołów nie mam czasu na notatki, więc HUD + możliwość robienia notek offline (bo chyba PT4 ma taką opcję, jeżeli się nie mylę?) dadzą mi potężny edge nad przeciwnikami, no i wielką możliwość analizowania swojej gry itd itp.

To chyba tyle na tę chwilę, jutro może wrzucę stan bankrolla, po tym jak dostanę kasę z promocji. Dzisiaj mam zamiar ostro przygrindować na stołach beginners, żeby znaleźć się w pierwszej 10tce, ale od wieczora do poniedziałku co najmniej mam wolne, bo jest zlot żaglowców, trzeba zapomnieć o pokerze i trochę się pobawić, więc nie gwarantuje, że będę miał sposobność, czy ochotę pisać tutaj. ;p
    • tatartom
      tatartom
      Brąz
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 880
      dobra nuta więc będę zaglądał:)
      Nie mam teraz czasu wszystkiego przeczytać ale nie podoba mi sie to:
      Z jednej strony jak wbiję już na NL10 to mam plan trochę tam posiedzieć i się na tym limicie doskonalić

Mikro to limity które trzeba przejść jak najszybciej i zapomnieć. Powinno się tam grać praktycznie tylko abc a jak tym przesiąkniesz to później ciężko Ci się będzie przestawić na inny sposób myślenia. GL
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      Wiem, wiem, jak najbardziej planuję iść cały czas do przodu, mam w głowie jakiś dalszy rozwój, aczkolwiek NL10 to już stawki, na których grając, będąc studentem na utrzymaniu rodziców, można wykręcać winrate zbliżony do godzinnych zarobków w jakichś mniej atrakcyjnych zawodach, które często wykonują studenci w trakcie wakacji itd. Więc po prostu mam ochotę trochę skorzystać z tego faktu, wypłacić odrobinę i móc nacieszyć się przez chwilę pieniędzmi z pokera. ;D
      Druga sprawa jest taka, że mój laptop jest sporym ograniczeniem w rozwoju, nie spełnia nawet minimalnych wymagań dla PT4, aczkolwiek czytałem, że pomimo tego da radę z niego korzystać nawet na gorszych sprzętach, a 17 cali to wiele poniżej moich potrzeb do grania wielu stolików (chociaż przyzwyczajam się do gry kaskadowo i nawet mi się podoba), także prędzej czy później przyjdzie czas, że będzie trzeba zbierać na grind machine, więc do tego warto zaprzęgnąć też grindowanie na NL10, chociaż na pewno będę szukał normalnej pracy, żeby przyspieszyć kupno komputera.

edit:
      Okej, okazało się, że nie było z kim wyjść i w sumie nie było też specjalnie po co, więc zostałem i pogrindowałem trochę, udało się wskoczyć miejsce wyżej niż przewidywałem, dlatego po południu dostanę pewnie miłą informacje podczas logowania, ponieważ tak wygląda moja końcowa pozycja w tym tygodniu: (fajna ilość rozdań: 1337 :P )

I bardzo dobrze, bo stan kasjera w dalszym ciągu mnie przytłacza:

Praktycznie cały mój zysk to promocje i rakeback, dlatego przyda mi się przerwa, a potem z PT4 będę miał przyzwoite narzędzenie do szukania leaków swoich i przeciwników.

Na koniec coś z ostatniej sesji. Byłem strasznie result oriented, bo odpaliłem parę stolików, tylko po to żeby wskoczyć na 8 miejsce, bo brakowało mi kilkunastu rozdań, więc grałem do 1:00, kiedy kończy się dzień czasu serwera i wyścig tego tygodnia dobiegnie końca. W międzyczasie na stolikach NL4 dwa razy się podwoiłem, więc chciałem już tylko skończyć tę sesję z ładnym wynikiem i mieć to z głowy, niestety bad beat sprawił, że z 200bb zjechałem do mniej niż 100bb, normalnie bym się nie wkurzył, ale jak już tylko czekałem do pierwszej żeby zejść ze stołów, to "smutłę" że nie udało się utrzymać całej wygranej.

Tutaj jedno z tych ładnych rozdań, w których się podwoiłem:
      Known Players:
      UTG3: $3,46 - 87 bb
      MP1: $2,84 - 71 bb
      MP2: $3,92 - 98 bb
      MP3: $5,00 - 125 bb
      CO: $2,39 - 60 bb
      BU: $1,39 - 35 bb
      SB: $4,71 - 118 bb
      BB: $6,75 - 169 bb

0,02/0,04 No Limit Hold'em (8 Handed)
      Hand recorder for this hand:PokerStrategy.com SideKick 1.1.715.1

Preflop: Hero is SB with 6:heart: , 6:spade:
      Hero posts small blind ($0,02), BB posts big blind ($0,04), UTG3 raises for $0,12, MP1 calls, 3 folds, BU calls, Hero calls, BB folds

Flop: ($0,52 - 13 bb) A:heart: , 6:diamond: , 4:club: (4 Players)
      Hero checks, UTG3 bets $0,26, 2 folds, Hero calls

Turn: ($1,04 - 26 bb) 9:heart: (2 Players)
      Hero bets $0,56, UTG3 calls

River: ($2,16 - 54 bb) 5:diamond: (2 Players)
      Hero bets $1,56, UTG3 calls, Hero calls

To było bez pomysłu zagrane, na tego gościa jest ship albo fold, ale wiedziałem, że mam lepszą rękę od niego, bo był donkiem i jeżeli trafię to mam easy stackoff, ale na jego stack, call był bez sensu, nie mniej jednak trafiłem, od flopa to już sam sobie był winien, niżej nie mógł betować. ;D Musiał ostro przytiltować, bo drugi raz go wyczyściłem ze stacka, a teraz miał pecha, więc pewnie teraz gdzieś na jakimś forum pisze o rigged sofcie, trafił tripsa na flopie i już pewnie był pewien, że wygrał.
      Known Players:
      UTG3: $2,14 - 54 bb
      MP1: $1,04 - 26 bb
      MP2: $1,51 - 38 bb
      MP3: $4,94 - 124 bb
      CO: $7,02 - 176 bb
      BU: $5,33 - 133 bb
      SB: $5,04 - 126 bb
      BB: $2,84 - 71 bb

Preflop: Hero is CO with K:diamond: , Q:diamond:
      SB posts small blind ($0,02), BB posts big blind ($0,04), UTG3 folds, MP1 raises for $0,24, 2 folds, Hero calls, 3 folds

Flop: ($0,54 - 13.50 bb) T:spade: , T:diamond: , 4:diamond: (2 Players)
      MP1 bets $0,20, Hero calls

Turn: ($0,94 - 23.50 bb) 9:diamond: (2 Players)
      MP1 bets $0,60, Hero calls

River: ($2,14 - 53.50 bb) 8:spade: (2 Players)

A tutaj ten nieszczęsny bad beat, który zepsuł mi ostatnie minuty sesji, a miało być tak pięknie... na szczęście udało mi się jeszcze na tym stoliku troszkę odrobić, więc wyszedłem na nim na 0.

Known Players:
      MP2: $1,88 - 47 bb
      MP3: $1,51 - 38 bb
      CO: $5,19 - 130 bb
      BU: $8,19 - 205 bb
      SB: $5,13 - 128 bb
      BB: $5,02 - 126 bb

0,02/0,04 No Limit Hold'em (6 Handed)

Preflop: Hero is BU with 5:spade: , 5:club:
      SB posts small blind ($0,02), BB posts big blind ($0,04), 2 folds, CO raises for $0,12, Hero calls, SB calls, BB folds

Flop: ($0,40 - 10 bb) 8:heart: , 5:heart: , 4:spade: (3 Players)
      SB bets $0,40, CO folds, Hero raises for $1,40, SB 3-bets $4,61, Hero calls

Turn: ($10,42 - 260.50 bb) Q:heart: (2 Players)

River: ($10,42 - 260.50 bb) 9:heart: (2 Players)

To tyle w tym tygodniu, jutro wolne, w poniedziałek może też, myślę, że następne rozdania będą już grane z poker trackerem! :f_thumbsup:
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      Po dwóch dniach wolnego, trzeba wrócić do gry, trochę na początku się nie chciało, ale po paru rozdaniach wpadłem w rytm. Teraz gram już tylko NL4, trzeba się rozwijać, a nie grać na stołach beginners ;p

Niestety, PT4 jeszcze nie mam, wesoło planowałem sobie go kupić, a tutaj patrzę, że nie ma opcji kupna przez Skrilla ( :ayfkm: ), więc muszę czekać, aż pieniądze wpłyną mi na konto bankowe, a z konta bankowego przeleję na Paypala, jakby nie mogli dać opcji płacenia Skrillem...

Sesja całkiem przyjemna, pograłem z 3h, coraz bardziej brakuje mi HUD'a, mimo że go nigdy nie używałem, to jak już pisałem, granie na Unków mnie męczy. Wrzucam poniżej dwa ciekawsze rozdania, stanu konta jeszcze nie wrzucam, może za parę dni, nie lubię codziennie patrzeć w kasjera.

Lifetime pot, przy okazji nie wiedziałem co mam robić, po dostaniu tylu calli, takie akcje widziałem tylko w grze na play money. ;p

Known Players:
      UTG3: $4,00 - 100 bb
      MP1: $6,37 - 159 bb
      MP2: $5,62 - 141 bb
      MP3: $3,45 - 86 bb
      CO: $12,70 - 318 bb
      BU: $1,48 - 37 bb
      SB: $4,00 - 100 bb
      BB: $2,56 - 64 bb

Preflop: Hero is UTG3 with Q:heart: , Q:spade:
      SB posts small blind ($0,02), BB posts big blind ($0,04), Hero raises for $0,16, MP1 calls, MP2 calls, MP3 calls, CO calls, BU folds, SB calls, BB folds

Flop: ($1,00 - 25 bb) T:spade: , 6:spade: , 2:diamond: (6 Players)
      SB checks, Hero bets $1, 2 folds, MP3 calls, CO calls, SB folds

Turn: ($4,00 - 100 bb) 7:heart: (3 Players)
      Hero bets $2,84, MP3 calls, CO calls

River: ($11,97 - 299.25 bb) 9:heart: (3 Players)

A tutaj zagranie fisha, takie jak kocham, pokazał A4, gratulację za wyciągnie value ;D

Known Players:
      UTG3: $2,25 - 56 bb
      MP1: $1,46 - 37 bb
      MP2: $4,00 - 100 bb
      MP3: $1,06 - 27 bb
      CO: $4,58 - 115 bb
      BU: $4,92 - 123 bb
      SB: $3,83 - 96 bb
      BB: $1,60 - 40 bb

Preflop: Hero is MP2 with Q:diamond: , J:diamond:
      SB posts small blind ($0,02), BB posts big blind ($0,04), 2 folds, Hero raises for $0,12, 3 folds, SB calls, BB folds

Flop: ($0,28 - 7 bb) 4:spade: , 4:club: , 2:heart: (2 Players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($0,28 - 7 bb) J:heart: (2 Players)
      SB bets $0,14, Hero calls

River: ($0,56 - 14 bb) 4:heart: (2 Players)
      SB bets $0,04, Hero calls
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      A masz kartę Skrilla? Jeśli tak, to możesz zarejestrować ją w PayPalu i w ten sposób płacić. Sprawdzone i działa.
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      Właśnie nie. Muszę sobie wyrobić, ale zanim to zrobię to już znajdę lepszy sposób. ;d

Dzisiaj z resztą chciałem już wpłacić, ale niepokoi mnie to, że w nazwie beneficjenta poprawia mi ":" na "_", nie chcę żeby później się okazało, że przez to przelew nie trafi tam gdzie ma trafić, albo mi go cofnie, a piszą że nawet 40 dni może trwać, zanim pieniądze wtedy wrócą na konto.
      Zobaczę, może sobie założę Nettellera, w końcu co mi szkodzi, albo poszukam w internecie, czy ta zmiena może spowodować jakieś problemy.

Wracając do czelendżu: Muszę chyba zmienić tryb snu, przesypiam czas najlepszego trafficu ;<
      Ponadto, jak się budzę po wieczornej drzemce, to mam poczucie, że zmarnowałem kawał dnia, a tu wywołuje we mnie lekki tilt. Dzisiaj grałem strasznie. Ładnie zacząłem, a potem trochę pecha i zacząłem robić błędy, w konsekwencji z 2-3BI do tyłu jestem, od ostatniej sesji. Strasznie mi się odechciewa przez to grać, chyba znowu zrobię sobie przerwę, nie wiem... ciągle wydaje mi się, że mam na koncie więcej, a po zajrzeniu jest tam duużo mniej, co mnie dziwi, bo wcześniej było dokładnie na odwrót. Mam wrażenie, jakby mnie te stawki niszczyły, a to przecież NL4.