[PT4] Wolny HUD

• TOMKX
      TOMKX
      Brąz
      na forum od: 06.12.2010 Posty: 1 393
      Wolno odpala mi się HUD i popupy na stołach, zwłaszcza na graczy na których mam kilka tysiecy rozdań.

Wgrałem nie dawno ok 750tys rozdań i pojawiły się problemy.

Poza tym bardzo wolno ustaje import rozdan po sesji - czasami wygląda to tak jakby PT4 sie zawiesił. Jak odpali sie na stołach to długo HUD wchodzi na swoje miejsce, jeśli przy stole zmieni się gracz ponownie dłuższą chwile trwa zanim pojawią się staty

Robiłem już:

- rebuild cache
      - housekeeping (cluster i Vacum and analyse)

w tej kolejności.

Laptop to Fujitsu Lifebook AH531 z 6GB ram
  • 6 odpowiedzi
    • Edziorrr
      Edziorrr
      Brąz
      na forum od: 30.07.2011 Posty: 3 479
      Jaki dysk?
    • TOMKX
      TOMKX
      Brąz
      Napisane przez Edziorrr
      Jaki dysk?
      jakbym wiedział to bym podał.
    • TOMKX
      TOMKX
      Brąz

jak odznaczyłem wszystko to co zakreśliłem w czerwonym kółku i liczbę rąk z opcji "stats from the last hand" ustawiłem na zero, zaczęło działać normalnie.

Pytanie co te zaznaczone opcje w czerwonym kółku oznaczają ????
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj TOMKX,

Bardzo dobrze, że zrobiłeś screena :sdrink

Minimum Hands Required -> ilość rąk po których pojawi się HUD.
      Stats From Current Cash Stake Only -> podział na stawki, będziesz miał oddzielne statystyki dla nl2,nl4 itd. Pamiętaj, że np. nl10 i nl10 zoom to dwa inne limity.

Stats From Current Bet Type Only -> podział na gry nl,plo,fx itp.

Retrieve Session Stats for Tooltips -> po najechaniu na statystykę wyświetli się taki mikro-popup z informacjami dotyczącymi danej sesji oraz próbki na daną statystykę.

Stats from the last: -> to była przyczyna wolnego działania HUDa, jeśli ustawisz 0 to nie będziesz filtrować rozdań. Jeśli ustawisz 1000 to statstyki będą obliczane na podstawie ostatnich 1000 rozdań, jednak jest to wolny proces, dużo obliczeń. Jeśli nie masz szybkiego dysku (ssd) to będzie bardzo wolno działać.

Napisane przez TOMKX
      Napisane przez Edziorrr
      Jaki dysk?
      jakbym wiedział to bym podał.
      Nie wiesz co kupowałeś? Do laptopów prawie zawsze są umieszczane wolne, energooszczędne dyski. Start -> ppm Komputer -> Właściwości -> Menadżer urządzeń -> Stacje dysków -> google.pl

Pozdrawiam.
    • TOMKX
      TOMKX
      Brąz
      Napisane przez Skibcio
      Nie wiesz co kupowałeś? Do laptopów prawie zawsze są umieszczane wolne, energooszczędne dyski. Start -> ppm Komputer -> Właściwości -> Menadżer urządzeń -> Stacje dysków -> google.pl

Pozdrawiam.
      nie wiedziałem bo kupowałem z drugiej ręki.

dzieki Sikbcio, czasami człowiek zapomni o najprostszej rzeczy.
      Tak jak napisałeś dysk jest wolny 5400rpm
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Jestem w takiej samej sytuacji, używany laptop + wolny dysk. Dobrze, że PT4 nie ma dużych wymagań.