[PT4] Sumowanie statystyk??

• 69CuZo69
      69CuZo69
      Brąz
      na forum od: 09.03.2010 Posty: 695
      Witam, mam następujący problem:

Odpalam turniej i mam graczy z którymi nigdy nie grałem (wiem to bo turniej wcześniej resetowałem statystyki) a we wcześniejszym turnieju nie mogłem z nimi grać bo był on tylko dla polaków a potem grałem z obcokrajowcami i miałem na nich ~20 rąk, powiązałem ftp ze starsami ale cala historia była usunięta na obydwóch roomach... siedzenie ustawione jest poprawnie, odpaliłem jednocześnie też drugi turniej na starsach i co? okazuje się że tam też się wzieły statystyki nie wiem skąd... zmieniłem stolik kilkukrotnie i cały czas mam kontynuację statów...
  • 10 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Witaj 69CuZo69,

PokerStars oraz FTP to dwa oddzielne poker roomy. Mają różne pule graczy, inne oprogramowanie, inną ofertę. To że możesz połączyć je niczego nie zmienia.

Do swojego HUDa na początku dodaj nick gracza, zawsze sprawdzaj czy przypadkiem nie doszło do jego przesunięcia. Po pewnym czasie gdy już poznasz lepiej program będziesz mógł wyrzucić nick gracza z HUDa.

W jaki sposób resetowałeś statystyki?

Pozdrawiam.
    • 69CuZo69
      69CuZo69
      Brąz
      Witaj Skibcio,

usuwałem metodą "purge hands"

jak dodać nick gracza? siebie mam wpisanego, chodzi o to ze mnie liczy dobrze, od jednego a reszte jak bym z nimi grał mimo ze nie grałem, zmieniam stolik to dalej są naliczane statystyki, tak jakby były przypisane pozycji a nie graczom, potem było niby dobrze ale jednak źle... i co dziwne nagle tak się stało, nic nie zmieniałem w opcjach...
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Nie usuwaj rozdań. Taka jest idea trackerów, że chcesz mieć jak najwięcej rozdań na przeciwników. Są osoby które kupują historie rozdań żeby była jeszcze większa, przez co statystyki są dokładniejsze.

Z niektórych statystyk możesz korzystać nawet po 50h np. vpip, pfr, ale np. dla W$SD potrzeba już znacznie większej ilości.

Ciebie liczy dobrze, bo to jest wyjątek. Nie musisz mieć dużej liczby rozdań na siebie bo wiesz jak grasz... więc liczy się dla Ciebie informacja jak postrzegają Ciebie przeciwnicy którzy dopiero przed chwilą usiedli do stołu.

Z danym graczem mogłeś grać np. miesiąc przed instalacją trackera. Twój poker room zapisał historię. PT4 pobrał tą "starą" (cudzysłów celowo postawiony) historię i na jej podstawie obliczył statystyki. Tak być powinno.

Dlaczego chcesz liczyć statystyki zawsze od początku? To tak jakbyś miał miesiąc na podanie średniego dochodu na osobę w Polsce, ale co dziennie zaczynałbyś od początku... czy wynik z ostatniego dnia byłby średnią dla całego kraju? Czy statystyka oparta na próbce kilku rozdań będzie dokładnie określała danego gracz?

Jeśli chodzi o samo usuwanie tak jak napisałem, nie usuwaj tych rozdań. Jeśli będą stare 3-9 miesięcy to możesz je usunąć, żeby miejsca nie zajmowały. Uważam, że nie usunąłeś rozdań, po wybraniu purge trzeba jeszcze określić które rozdania/sesje chcesz usunąć.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy (ppm) wybierz Show Sesion Stats wtedy będziesz miał statystyki gracza z danej sesji (HUD powinien przybrać czerwony kolor). Jednak tak jak napisałem im więcej rozdań tym lepiej.

Pozdrawiam.
    • 69CuZo69
      69CuZo69
      Brąz
      Ja rozumiem że większa próbka to dokładniejsza próbka i usunąłem aby zacząć od nowa wykresy i wszystko, po prostu odświeżyłem sobie... i właśnie o to mi chodzi skąd te statystyki skoro usunąłem wszystko co było w "purge hands" po prostu nie wiem skad nagle się wzieły skoro nie powinno ich być w ogóle w bazie a przez to widzę że źle się nalicza, historia przed wgraniem trackera również była usuwana... więc problem dalej istnieje. Po drugie wiem że one pokazują idiotycznie bo ciągle się sumują ilości rozdań, gram z graczem A potem zmieniam stolik i gracz C który siedział na miejscu gracza A ma takie same statystyki... tak jest i w PS i FTP i nie chodzi tutaj o jedno miejsce ale o większość.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Datababase -> Databse Managment -> New, następnie w tym smym oknie nową bazę ustaw jako aktywną oraz domyślną.

Zakładka Play Poker -> View Import Status, przydałby się screen z gry, możliwe, że są jakieś błędy.

Dodałeś nicka do HUDa?
    • 69CuZo69
      69CuZo69
      Brąz
      Nicka do huda? Mam tam swój nick ale nie wiem czy o to chodzi.

edit@ - oczywiście dwa, jeden do starsów drugi FTP.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin

Do HUDa (czerwona strzałka), żebyś wiedział, że dany panel należy do danego gracza.
    • 69CuZo69
      69CuZo69
      Brąz
      Aaa ten nick, usunalem bo nie wiedzialem po co mi on hehe, jak wroce do domu to wrzuce go ponownie :) dzieki za pomoc, jak cos bedzie nie tak to sie odezwe :)

Pozdrawiam! :fdrink
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      jak zal ci miejsca to na stronie poker trackera jest skrócony nick do trzech liter
      (a moze juz jest ) jak nie znajdziesz to sie odezwij i ci wysle
    • 69CuZo69
      69CuZo69
      Brąz
      Ok, dzięki Skibcio za pomoc, wydaje się być już ok :fdrink

boxer82 również dzięki za pomoc :fdrink tak jak napisałeś jest ale na 5 liter.

Pozdrawiam.