Początek SnG czas zacząć!

• Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      na forum od: 18.07.2010 Posty: 51
      Witam to mój pierwszy challenge i jeden z pierwszych postów na tym forum. Jako, że zaczynam przygodę z SnG będe grał SnG 45 osobowe za 0,50$ w trybie turbo. Stan początkowy rolla 24$ z groszami.

Co planuje osiągnąć?
      - przeczytać wszystkie artykuły dotyczące SnG
      - rozegrać 230 SnG do dnia 18 lipca czyli w 6 dni licząc dzisiejszy
      - osiągnąć ROI na poziomie co najmniej 20%
      - zapoznać się z equilab oraz ICM trainer

Dotychczas przeczytałem artykuły dla statusu brąz oraz ściągnąłem ICM trainer i equilab. Rozegrałem 30 turków. Rezultat umieściłem poniżej.

Po co ten challenge?
      Ten challenge tworze głównie ze względu na to, iż brak mi motywacji do gry gdy nie widać znacznych zmian w bankrollu oraz, dlatego, że zawsze chciałem grać SnG, ale nie chciało mi się uczyć od podstaw. Mam nadzieję, że dzięki temu szybkiemu wyzwaniu przeczytam wszystkie artykuły i zapoznam się z podstawami gry SnG, jak również nabędę trochę doświadczenia przez te 230 turków.

Tutaj będę aktualizował obecny stan bankrolla, ROI oraz aktualizował wykres:

Stan na 15 lipca:

Bankroll: 69.51$
      ROI: 40,04%
      Liczba rozegranych turków: 230/230

Wykres:
  • 20 odpowiedzi
    • avallach
      avallach
      Brąz
      na forum od: 01.09.2009 Posty: 530
      powodzenia! bede zagladal
    • funfel91
      funfel91
      Brąz
      na forum od: 13.04.2011 Posty: 734
      ja również gram te sity, twój nick z p*?

POZDRAWIAM :D
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Witam pierwszych odwiedzających!

Widzę avallach, że prowadzisz bloga. Na pewno będę zaglądał!

Nick na P* taki sam jak tu na forum: Iglitz

Pozdrawiam i dzięki za wpisy!
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Ciekawy start na forum nam zafundowałeś. Od razu organizujesz sobie challenge. Podejście mi się podoba.

A co do motywacji, to jej nabierzesz, jak zaczniemy tutaj na Ciebie krzyczeć, jeśli nie będzie aktualizacji wyników challenga w jakimś dniu :D
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Czas na podsumowanie dnia.

Co udało mi się dzisiaj zrobić:
      - przeczytałem 3 artykuły ze statusu srebrnego (wieczorem może jeszcze coś doczytam)
      - rozegrałem 41 SnG
      - 1.5h poświęciłem ICM trainer oraz equilab

Ze względu na brak czasu więcej dzisiaj już raczej nie zrobię.

Jak wyglądała dzisiejsza sesja?
      Od rana zacząłem przygodę z ICM trainer oraz equilabem. Pomogło mi to poprawić grę szczególnie na small blindzie i butonie. Z podejmowanych dzisiaj decyzji jestem zadowolony, miałem kilka ciekawych spotów, które postaram się znaleźć i wstawić jutro do oceny. Masa przegranych AK<AQ, połamane kilka AA nie wspominając już o flipach :ayfkm: . Ludzie na tych limitach naprawdę wrzucają bardzo szeroki range nawet na samym początku turnieju :nh
      Przez większość turków spotykałem gościa, który ma rozegranych 13k tych SnG za 0.5$ i głownie tylko to gra :D ROI miał 20% na sharkscope i ładny winrate kręci :D (ma gość cierpliwość :f_thumbsup: )
      Sesja na plus, założenia, które sobie postawiłem na dzień dzisiejszy spełnione więc wszystko jest OK.

Podsumowanie dnia: (Ogólne podsumowanie edytuje w pierwszym poście)
      Bankroll: +13.36$
      ROI: 65.2%
      Zagrane turki: 41

Wykres:
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Dzień 3:

Z początku żarło, żarło, ale końcowe turnieje już grałem na siłę, aż chciałem żeby się skończyły. Dzisiaj jakoś nie mam ochoty nic więcej robić więc z pokerem na dziś już koniec.

Co dziś zrobiłem?
      - przeczytałem wszystkie artykuły SnG dla srebra
      - zagrałem 40 SnG
      - obejrzałem serię filmów "45 turbo bez tajemnic"

Podsumowanie:
      Bankroll: +15.42$
      ROI: 78,9%
      Zagrane turki: 40

Wykres:
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Wie ktoś może jak wygląda sprawa z Battle of the planets na P* ? Da się tam załapać w tej dywizji z najmniejszymi wpisowymi na te 5$ za 100 miejsce? Na papierze wygląda to dość ciekawie, a jak jest w praktyce?
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Kolejny dzień za mną:

Dzisiaj różne cuda się działy. Masa przegranych sytuacji 70/30, magiczne rivery zawsze się pojawiały:) , ale cóż tak musi być nie ma sensu dzisiaj dalej tego ciągnąć skoro soft nie daje:D HM2 wciągnął mi jeden turniej. Nie wiem dlaczego, ale nie uwzględnił 3 miejsca z 15 turnieju rozegranego dzisiaj więc ROI muszę teraz obliczać ręcznie.. :facepalm:

Podsumowanie:
      Bankroll: -0.44$
      ROI: -2.1%
      Zagrane turki: 42

Wykres:
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Jak masz problemy z Hold'em Manager i gubi ręce/turnieje, to może zgłoś to na naszym forum technicznym. Być może chłopaki znają rozwiązanie.
    • WiktorPL
      WiktorPL
      Brąz
      na forum od: 15.09.2012 Posty: 117
      siema, w ktorym miejscu hm2 wylicza roi turkow? gdzies w raportach z danego dnia? nie moge tego znalezc
    • Vergs
      Vergs
      Brąz
      na forum od: 04.08.2012 Posty: 114
      Report -> Tournament Results, ale można w innych zakładkach też to znaleźć.
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Hej.

U mnie to jest w reports-->Tournament--> Tournament resoults i tu w podstawowych statystykach juz miałem automatycznie dodane zaraz obok $EV mam ROI%, a następne jest ITM%.

Rzeczywiście jak próbowałem dodać je ręcznie to nie moge ich znaleźć. Dziwne, może poprostu daj stats i default przywróć.

Jak nie zadziała to zawsze możesz jak Dophaz napisał zapytać na forum technicznym.

Co do mojego przypadku zrobiłem mały test i okazało się, że jak bezpośrednio po zakończeniu turnieju wyłączę całkowicie oprogramowanie P* to HM2 nie zanotuje rezultatu. Widocznie u mnie potrzebuje chwile po zakończonym turnieju by to przetrawić:) Może da się to teraz jakoś jeszcze skorygować, ale z tym już sobie nie poradziłem.
    • roza90
      roza90
      Brąz
      na forum od: 24.10.2010 Posty: 265
      Napisane przez Iglitz
      Wie ktoś może jak wygląda sprawa z Battle of the planets na P* ? Da się tam załapać w tej dywizji z najmniejszymi wpisowymi na te 5$ za 100 miejsce? Na papierze wygląda to dość ciekawie, a jak jest w praktyce?
      Z tego co wiem i co widzę na stronie P* ta promocja jest dla graczy SnG co grają turnieje z ilością graczy od 6 do 27 więc twoje 45tki się nie złapią. Pozdrawiam i powodzenia :) :D
    • WiktorPL
      WiktorPL
      Brąz
      na forum od: 15.09.2012 Posty: 117
      dzieki, juz namierzylem to roi , wieczorami grywam troche sng 45 i 90 za 0.5$ wiec pewnie sie spotkamy , moj login na starsach : GatsbyPL
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Dzisiaj przedostatni dzień.

Cudów ciąg dalszy. Przegrane bubble:
      1. AQ<AT
      2. KK<K9 :ayfkm:
      3. QQ< vs AQ i AJ flop na stół wyszło AJJ
      4. AK< J6

Ostatni turniej:
      QQ < T8

No to panie jak żyć :D
      Wszystkie decyzje praktycznie były do przodu, ale wyszło jak wyszło. Jutro ostatni dzień mam nadzieję, że te 20% ROI będzie i będę mógł powiedzieć, że challenge zakończył się sukcesem :)

Udało mi się skorygować zgubione turnieje przez HM2 więc teraz już wszystkie wykresy są ok. Forum techniczne pomogło :D

Podsumowanie:

Bankroll: -1.77$
      ROI: -8.63%
      Zagrane turki: 41

Wykres:
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      WiktorPL dzisiaj chyba się nie spotkaliśmy, ale niebawem pewnie wymienimy parę rozdań :)
      Powodzenia :D

roza90 rzeczywiście nie zauważyłem, że są tylko do 27 graczy, ale te bloki po 20 turków w sumie są okej. 20 turków w tym trybie tygodnio można walnąć, a jak jest możliwość zarobienia na tym dodatkowej kasy to czemu nie. Na razie i tak musze rolla nabić jeszcze dość troche, żeby wejść wyżej więc czas do zastanowienia jest :)
    • Strider444
      Strider444
      Brąz
      na forum od: 21.06.2011 Posty: 1 766
      Też gram te turnieje.
    • Janosikgdy
      Janosikgdy
      Brąz
      na forum od: 06.05.2007 Posty: 4 480
      Nie traktuj tych starych artów z PS zbyt poważnie, mogą przynieść więcej strat niż pożytku.
      GL
    • Iglitz
      Iglitz
      Brąz
      Czas podsumować ostatni dzień.

Na pewno było lepiej niż przez ostatnie dwa dni. 3 razy 2 miejsce troche pechowo, bo w wszystkich sytuacjach mieliśmy praktycznie równe stacki, a przegrane sytuacje:

1.AK<QT
      2.88<A7
      3.QQ<AJ

Tyle dobrze, że było to już w heads up, a nie tak jak wczoraj na bubblach :)

2 razy udało się dzisiaj zająć 1 miejsce więc nie ma co narzekać.

Najważniejsze!

Challenge zakończył się sukcesem, wszystkie założenia zostały spełnione, profit jakiś tam jest więc w przyszłości pewnie założę jeszcze jeden challenge, co by się lepiej grało :) Przez kilka najbliższych dni mnie nie będzie, ale po powrocie mam nadzieję, że kogoś z was spotkam jeszcze na 45-tkach za 0.50$ :)

Podsumowanie dnia ostatniego:
      Bankroll: +10.37$
      ROI: 58,2%
      Zagrane turki: 36

Wykres:

PS.
      Janosikgdy wiem, że te artykuły miały mi tylko naświetlić obraz gry w SnG i na jakich sytuacjach powinna się opierać moja analiza. Tego co dzieje się przy stołach i z jakimi graczami mamy do czynienia, czy też z jaką swobodą będziemy mogli grać posiadając dużo żetonów nie uwzględni żaden program :)

Dzięki wszystkim, którzy się tutaj wpisali, również tym, którzy tylko śledzili bloga. Każdy z was przyczynił się do ostatecznego wyniku :)

Podsumowując:

SUCCESS !
    • 1
    • 2