Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Systematycznie do przodu - Bali

• hairysnake
      hairysnake
      Brąz
      na forum od: 24.03.2010 Posty: 1 486

Zakładam nowy wątek w celu budowania własnych marzeń i śledzenia postępów w ich realizacji. Otóż od dawien dawna marzyła mi się wycieczka na Bali. Będę tutaj załączał zdjęcia, mapy, miejsca, które chciałbym odwiedzić, ale przede wszystkim postęp w dążeniu do celu. Obiecuję również zdjęcia z wycieczki jeśli takie będą. 

Otóż aby moje marzenie stało się prawdą potrzebuję ok 7000 $ i chciałbym to uzyskać jedynie z samego rakeback'u zakładając, że wyrobię SuperNova. Cel chciałbym osiągnąć w maksymalnie 730 dni od wczoraj, czyli od 10.07.2013. 

7000 $ ~ 437.500 FPP 

W pierwszy poście tego wątku będzie widoczny obecny poziom realizacji. 

413,2 $ ~ 25.825 FPP - 49 dni (aktualizacja 28.08.2013 15:52) 

------------------------------------------ 
  • 17 odpowiedzi
    • dzienisz
      dzienisz
      Brąz
      na forum od: 10.11.2010 Posty: 17
      Witam :) Od dawna czytam twojego bloga, ale byłem tylko cichym wielbicielem :P

Bardzo Ciekawe wyzwanie i czekam na relacje z postępów i na ciekawe wpisy.

Pozdrawiam Seba :)
    • venatici
      venatici
      Brąz
      na forum od: 15.03.2010 Posty: 3 028
      Cześć!

Świetny pomysł z czymś takim, a nie sądzisz, że można by to wrzucić w dział challenge?

Pozdrawiam
    • psychoreaper
      psychoreaper
      Brąz
      na forum od: 25.03.2009 Posty: 3 075
      Dobry motywator. Też by mi się coś takiego przydało tylko nie wiem na co miałbym zbierać. Osiągnąłem stan, w którym żadne materialne przyjemności, ani dalekie podróże nie są warte zachodu. Patrząc na ogół społeczeństwa goniącego za karierą może wydać się to dziwne, ale osiągnąłem pewien poziom (stan) i nigdzie się stąd nie wybieram bo nigdzie nie będzie mi lepiej. Coś jak w:

Sorry za ten osobisty offtop. Nawet nie zamierzałem się tu tak zwierzać, ale skoro już napisałem...

Anyway, powodzenia w spełnianiu marzeń. Trzymam kciuki. :fdrink
    • hairysnake
      hairysnake
      Brąz
      venatici

Może być dział "czelendż", ja nie mam z tym problemu. Nawet nie wiedziałem, że taki istnieje. Co do samego pomysłu to zrodził się tak zupełnie przypadkowo w trakcie rozmyślań nad moimi planami życiowyi i tym co chcę w życiu jeszcze zrobić .. a jest tego trochę :)

dzienisz

Cze .. nie wiedzłem, że mam wielbicieli .. hihi ;) Nie żebym narzekał, ale przydałyby się jeszcze wielbicielki, które zupełnie w gratisie wysyłały by swoje fotki bez górnej lub dolnej części garderoby ..
      Zapraszam .. teraz tekstów będzie więcej. Ten rok jest dla mnie przełomowy. Postanowione zostało (w mojej mózgownicy), że cel min na ten rok to 2/4. Jeżeli to się uda to i ten "czelendż" pójdzie szybciej niż zakładam.
      Uzewnętrzniłem go, aby później ciosać sobie kołki na głowie i mieć motywację popartą paroma czytającymi moje wypociny forumowiczami, którzy skutecznie będą mogli mnie wyśmiać jak mi się nie uda :)
      Urzędniczym sloganem podsumowując .. niezapisane nie istnieje.

psychoreaper

Skoro ty szczerze ... to i ja szczerze ;) To co napisałeś bardzo mocno trąci mi marazmem i brakiem chęci do dalszego rozwoju. Bo życie to nie tylko pieniądze i dobra sytuacja materialna. To, że mój cel jest z nimi związany wynika tylko z tego, że te marzenia kosztują (a podejrzewam, że i tu można by było pójść "po kosztach";) . Mam jeszcze wiele, które mogę realizować "bezkosztowo", a które powodują, że moje życie jest/będzie ciekawsze, pełniejsze, lepsze. Do takich należą między innymi : - nauczyć się grać na pianinie, - nauczyć się śpiewać, - nauczyć się 6 języków obcych, ... to wyrywek. Wiem, że nie wszystko się uda .. ale to część tego co powoduje, że każdego dnia jest coś do zrobienia, coś do nauczenia.

Nie wyobrażam sobie dnia w którym siądę na kanapie i stwierdzę .. ok teraz już mam wszystko co chciałem i nic więcej nie muszę robić. Owszem .. w chwili obecnej jestem zadowolony ze swojej pracy i nie zamierzam jej zmianiać, ale robię to z pełną premedytacją wiedząc, że daje mi ona możliwość rozwijania innych moich zainteresowań.

Na koniec jeszcze .. pamiętaj sytuacja może zmienić się jednego dnia .. w jednej chwili. Dla przykładu .. miałem znajomych, którzy nie narzekali na sytuację materialną dopóki nie okazało się, że ich dziecko jest chore. Rok później byli obarczeni długami w wysokości 100.000 pln. Warto się cieszyć "grubymi" latami i mieć najdzieję, że one nie przeminą ..
    • psychoreaper
      psychoreaper
      Brąz
      Wiem, że moja postawa wielu wyda się dziwna. Jeszcze kilka lat temu sam nie byłbym do niej przekonany. Marazm jednak raczej to nie jest. Może mylę definicje, ale marazm to chyba: "eeee nie robię tego, to i tak nie ma sensu :( ". U mnie natomiast jest "Hej! Nie muszę tego robić. I bez tego jest zajebiście :D "

Dobra, bez odbioru bo to Twój blog a nie mój. Jak mi się zachce to sam skrobnę coś w odpowiedniejszym dziale.

Pozdrawiam
    • hairysnake
      hairysnake
      Brąz
      Ci, którzy myślą, że Bali to raj na ziemi ten post powinien lekko otworzyć oczy. Trzeba pamiętać, że na naszej wspólnej planecie istniają jednostki i żywioły, które nie cenią ludzkiego życia (obiecuję, że następne posty będą już tylko pogodne).
       Dla osoób, które chciałyby zobaczyć jak wyglądało tsumai z oczami turystów polecam film "Niemożliwe".
    • trustonka
      trustonka
      Brąz
      na forum od: 05.08.2009 Posty: 281
      Trzymam kciuki hairysnake, żeby plan się udał, częsty update będzie oczywiście mile widziany :)
    • Rantrave
      Rantrave
      Brąz
      na forum od: 18.04.2009 Posty: 8 956
      Trzymam kciuki, bo jakby inaczej! :fdrink
    • hairysnake
      hairysnake
      Brąz
      Dzięki chłopaki. Prawda jest taka, że jak będę grał w pokera to i tak plan się powiedzie i to jest duża zaleta tego "czelendżu". Liczy się oczywiście też czas.

Na chwilę obecną dużo pracuję nad grą i nad tym aby w najbliższym czasie znaleźć się wyżej :) Aż mnie korci żeby pograć na 2/4, ale się jeszcze powstrzymuję do momentu uzbierania odpowiedniego brankrolla i umiejętności ... bo ostatnio filmy zwei is the loniest number strasznie mieszają w moim dotychczasowym myśleniu o pokerze.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Trochę mnie weekend oderwał od kompa, więc dopiero teraz przenoszę ten wątek do działu challenge i sukcesy! :s_thumbsup:

Może też zgapię coś takiego od Ciebie ... hmm ...
    • hairysnake
      hairysnake
      Brąz
      venatici .. czekam na Twój challenge.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Coś dawno aktualizacji nie było
    • psychoreaper
      psychoreaper
      Brąz
      Hairysnake już pewnie jest na Bani...yy.. tzn. Bali. :s_ugly:
    • hairysnake
      hairysnake
      Brąz
      Wakacje były to i aktualizacji brak ... dzisiaj wrzucę kolejne info. Obecnie ogarniam się z robotą ;)
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Spokojnie, najważniejsze, że nie zapomniałeś o tym wątku i będziesz kontynuował pisanie w nim.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      I znowu musze o aktualizacje prosic :p
    • Artur8902
      Artur8902
      Brąz
      na forum od: 19.12.2010 Posty: 670
      Napisane przez venatici
      I znowu musze o aktualizacje prosic :p
      :sdrink