[HM2] +[PostgreSQL] Problem z rozmiarem bazy

• AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      na forum od: 15.01.2009 Posty: 394
      Witam,

Mój problem dotyczy rozmiaru bazy z HM2, nagle z rozmiarów około 20-30gb zwiększyła się do rozmiaru 175gb.

http://scr.hu/0nc5/ebihx

Co ciekawe komputer włączyłem dzisiaj około 11:00 a data modyfikacji plików które zajmują najwięcej to 9:12.
      Tym razem wolałbym żebyście mi coś poradzili bo problem już się kiedyś pojawił gdy korzystałem z PT4 (po moich próbach naprawienia skończyło się na formacie dysku).
      Korzystam z Postgresql w wersji 8.4.
  • 3 odpowiedzi
    • jeneral86
      jeneral86
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.11.2009 Posty: 4 666
      Witaj AGrochowski,

Bardzo możliwe, że Twój problem jest bardzo prosty do rozwiązania. W wielu przypadkach pomagało wyłączenie opcji zapisywania logów serwera PostgreSQL. Instrukcję jak to uczynić znajdziesz w poniższym poście (nieco na dole - punkt 10. Moja baza danych zajmuje bardzo dużo miejsca - wyłącz opcję zapisywnia logów serwera PostgreSQL:

- FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale

Daj znać czy pomogło. Jeśli nie - spróbujemy czegoś innego.

Pozdrawiam,
      jeneral86
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      na forum od: 15.01.2009 Posty: 394
      W linku który zamieściłem jest pokazane że folder pg_log zajmuje około 182mb - więc problem nie leży w tym miejscu. (postgresql nie mam zainstalowanego na C:/(system) ale to chyba bez różnicy).

Wczoraj zauważyłem że po włączeniu HM2 z każdą sekunda po moim refreshu dysku jest na nim co raz to mniej miejsca! aż doszło do momentu gdzie mam cały dysk zajęty + HM2 nie chce się włączyć, wyskakuje mi problem z postgresql który nie chce się włączyć.

EDIT

Napisałem do supportu HMa i dostałem odpowiedź która mi pomogła, poniżej podaję link może wam się kiedyś przyda :)

http://forums.holdemmanager.com/general-support/406131-too-fast-growing-database.html
    • jeneral86
      jeneral86
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.11.2009 Posty: 4 666
      Witaj AGrochowski,

Dzięki za informację - dobrze, że poradziłeś sobie z problemem.

Przykro mi, że sami nie wpadliśmy na to rozwiązanie.

Powodzenia przy stołach!

Pozdrawiam,
      jeneral86