Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Ergonomiczny fotel dla ludzi wysokich

• tatartom
      tatartom
      Brąz
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 880
      Siema,

Osobiście nie jestem gigantem, mam zaledwie 190cm a mimo to jest mi bardzo trudno znaleźć ergonomiczne krzesło. W sieci nie znalazłem żadnego topicu traktującego o krzesłach dla ludzi wysokich, więc może tutaj wymienimy się doświadczeniami.

Miałem coś takiego: Ergomax Flexi PLUS
      http://www.ergofotel.pl/42-fotel-ergomax-flexi-plus.html
      Fotel byłby w miarę ok, gdyby nie to że podpórka lędźwiowa ma za mały zakres regulacji i po kilku godzinach bolą od niej plecy, w dodatku zagłówkiem można się co najwyrzej po plecach podrapać. Fotel miał solidne, przyjemne siedzisko ale wydawał się mało stabilny tak jak by był nie podokręcany (a złożyłem go prawidłow).
      Ogólnie nie polecam strony http://www.ergofotel.pl to kontak z nimi jest sprawny do momentu wysłania pieniędzy, a jak pisze się w sprawie reklamacji to trzeba długo czekać na odp.

Następny wybór padł na produkt tej samej firmy: Ergohuman Plus
      http://www.centrumkrzesel.pl/przedmiot.php?item=./Obrazy/gabinet/Ergohuman_Plus_BS_KMD31_d.jpg&itemno=0&type=no
      Tutaj już widać było, że produkt jest stabilny, wykonany z porządnych materiałów. Najbardziej podobały mi się podłokietniki, 4 stopnie swobody są po prostu zajebiste:)
      O dziwo nawet zagłówek był na przyzwoitej wysokości, jednak i w tym modelu podpórka lędźwiowa jest za nisko i nie da się na nim siedzieć.

Teraz siedzę na tanim krześle z makro, dałem za nie jakieś 300zł i jest zaskakująco dobre jak za tę cenę.

Uploaded with ImageShack.us

Jednak niedosyt pozostaje i chciałbym przesiąść się na coś porządnego. Może mi coś podpowiecie.

Dodam jeszcze kilka rad od siebie odnośnie zwrotów.
      Jak składamy krzesło to siłownik się zakleszcza i strasznie ciężko jest to zdemontować nic nie uszkadzając. Warto uzgodnić ze sprzedawcą możliwość zwrotu krzesła z zakleszczonym siłownikiem.
      Ergohuman ważył jakieś 36kg a kurierzy bez palety przyjmują przesyłki do 32kg więc trzeba się liczyć z podziałem paczki na dwie, znalezieniem dodatkowego kartonu itp. itd.
  • 37 odpowiedzi
    • Conrad20
      Conrad20
      Brąz
      na forum od: 12.08.2011 Posty: 25
      kupiłeś coś fajnego :) ?
    • tatartom
      tatartom
      Brąz
      Kilka nieudanych strzałów ostudziło mój zapał. Dopóki ktoś nie poleci mi czegoś "dla wysokich" będę bardzo ostrożny przy następnych zakupach.
    • krzyziu1
      krzyziu1
      Brąz
      na forum od: 05.01.2008 Posty: 4 379
      Hey

też mam 190cm i będę się decydował na ioo:

http://www.grospol.com.pl/web/krzesla-fotele/41/ioo-wt-kmd30

Miałeś może z tym fotelem coś do czynienia? Jutro będę się kontaktował ze sklepem i pytał o różne sprawy więc gdybyś miał jakieś dodatkowe sugestie o jakie mam popytać to wal.

pzdr
    • tatartom
      tatartom
      Brąz
      Wygląda fajnie, ale to ten sam producent więc spodziewam się że oparcie będzie podobne jak w ergohumanie.

Najważniejszą rzeczą o jaką możesz spytać to jak jest u nich ze zwrotami złożonych krzeseł;)

Powodzenia i daj koniecznie znać jak Ci się na nim siedzi. Pzdr
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 755
      Hej,

Jak składamy krzesło to siłownik się zakleszcza i strasznie ciężko jest to zdemontować nic nie uszkadzając.

Wymieniałem kilka razy siłowniki w różnych modelach i polecam WD40, kilkanaście sekund i można praktycznie wyjąć bez problemu :)

Ja korzystam z tego i generalnie bym polecał: http://www.grospol.com.pl/web/krzesla-fotele/16/futura-4-tm01 jednak jestem niższy (183) no i niestety chyba zależy od tego jak się trafi, jeden ze znajomych musiał odsyłać i wymieniać części, u mnie jednak wszystko śmigało.

Siedzisko, siatka, podparcie odcinka lędźwiowego z całkiem solidną regulacją daje spory komfort. Waga ~25kg.

Pozdro!
    • socosoco
      socosoco
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 943
      tez mam futura 4 i polecam, jak szukalem/przegladalem to Ioo jest lepszy od ergohuman bo ma ruchomy zaglowek a poza tym to to samo chyba

krzyziu jak jestes zdecydowany wydac tyle kasy na Ioo to ok a jak nie to pomysl nad futura 4, za ta cene ma wszystkie regulacje co fotele 2 razy drozsze
    • Erandiel
      Erandiel
      Brąz
      na forum od: 06.10.2011 Posty: 563
      Krzyziu jakbys kupil ten model Ioo to koniecznie zdaj relacje jak sie sprawuje. Sam mam 187 wzrostu i jestem bardzo ciekawy jaki bedzie komfort siedzenia. Od dluzszego czasu sie zastanawiam nad roznymi modelami, jednak w ciemno nie chcialem kupowac.

Tak wiec czekam na relacje :fdrink
    • krzyziu1
      krzyziu1
      Brąz
      OK zamówiłem Ioo, pani w sklepie powiedziała że ten fotel jest do 190cm wzrostu jednak powiedziała że może to się różnie kształtować przez budowę ciała (niektórzy mają dłuższe nogi a niektórzy tułów) więc nie ma innej opcji jak sprawdzić na sobie.

Wziąłem też siedzisko z siatką mesh bo jest mniej profilowane niż te drugie a to oznacza większe bezpieczeństwo że moje dupsko się w tym zmieści.

Pani powiedziała również, że nie ma problemu w odesłaniu im z powrotem krzesła nawet złożonego (poleciła nawet nie rozkładać po złożeniu bo dużo ludzi przez to uszkadza krzesło a takiego nie mogą już przyjąć).

tez mam futura 4 i polecam, jak szukalem/przegladalem to Ioo jest lepszy od ergohuman bo ma ruchomy zaglowek a poza tym to to samo chyba

Czytałem nie pochlebne opinie co do jakości wykonania elemntów (skrzpynie, luzy itd) jako że obok kompa i monitora fotel jest kolejnym moim narzędziem pracy wolę dołożyć i nie mieć (oby) takich problemów.

Jak tylko go złożę, posadzę dupę to coś napiszę, mogę zrobić też zdjęcia rzeczywiste bo jednak mało w necie jest opinii o tym fotelu.

pzdr
    • krzyziu1
      krzyziu1
      Brąz
      No dobra mam już Ioo.

Pierwsze odczucia jak najbardziej pozytywne.

Regulacja wysokości oparcia na najwyższym poziomie (3 poziomy) myślę że dobrze podpiera odcinek lędźwiowy (mam 190cm ale to różnie może wyglądać u innych jak już pisałem wcześniej).

Regulacja podlokietników też spoko, do tej pory musiałem obnizać całe krzesło aby mieć na odpowiedniej wysokości ręce przy biurku na czym oczywiście cierpiały nogi (podkurczone tak że wiązadło boczne w lewym kolanie zaczęło mnie boleć) teraz sądzę że tego problemu nie będzie.

Zagłówek tak jak myślałem do dupy, żeby się na nim oprzeć trzeba mocno wychylić głowę do tyłu przez co ofc nie widzę monitora.

Jakość też spoko, plastiki solidne, masywne.

Trzy fotki:

http://scr.hu/0ih9/ux9xq
      http://scr.hu/0ih9/8qol3
      http://scr.hu/0ih9/eo632

Zobaczymy po czasie czy dalej będę tak zadowolony.

pzdr
    • Jatzek3
      Jatzek3
      Brąz
      na forum od: 30.10.2009 Posty: 1 361
      Ja mam Ergomax flexi Plus i mam mieszane uczucia. Sprzęt wolę mieć najwyższej jakości, a tymczasem mam fotel zadowalający.

Generalnie to co się przesuwa pod kręgosłup, ma za ktrótką regulację, a zagłówek z tyłu lata. Fotel w pozycji siędzocej sprawdzas się dosyć słabo, ale ja na nim pracuje w pozycji półleżącej najczęściej i do tego jest ospowiedni. Generalnie nie poleciłbym fotela, chociaż cena jest niska i da się siedzieć.

Po0dłokietniki, również jakieś nie do końca odpowiednie. Mi fotel odpowiada i nie zamierzam go wymieniać na coś co znowu bym wymienił. Zadowolony w miarę jestem z przwyczajenia :/, ale nie poleciłbym.

Mam 188 wzrostu.
    • IceWhoo
      IceWhoo
      Brąz
      na forum od: 16.01.2010 Posty: 1 467
      Ja też nie polecam Ergomax flexi Plus. Użytkuję go ponad rok i następnym razem kupię coś lepszego.
      Siłownik siedziska zepsuł się po tygodniu. Z reklamacją były duże problemy także teraz użytkuję go w najniższej pozycji. Teoretycznie to dobra wysokość jak dla mnie ale to świadczy o kiepskim wykonaniu.
      Lepiej dopłacić i mięć coś porządnego. Chociaż cena i tak nie jest rewelacyjna.
    • socosoco
      socosoco
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 943
      Napisane przez krzyziu1
      Zagłówek tak jak myślałem do dupy, żeby się na nim oprzeć trzeba mocno wychylić głowę do tyłu przez co ofc nie widzę monitora.

ten sam producent co moj fotel futura 4, cena 2x wieksza a problem ten sam
      nikt na tych fotelach nie siada przed masowa produkcja?
      ja swoj zaglowek musze pomyslec i jakos wygiac
    • jeneral86
      jeneral86
      Brąz
      na forum od: 27.11.2009 Posty: 4 666
      Napisane przez krzyziu1

To samo w Futura 4.

Coś mi mówi, że na chwilę obecną moje wymagania spełniłby jedynie...

- ten fotel

No ale cena :facepalm:
    • IceWhoo
      IceWhoo
      Brąz
      na forum od: 16.01.2010 Posty: 1 467
      Napisane przez jeneral86
      Napisane przez krzyziu1
      To samo w Futura 4.

Coś mi mówi, że na chwilę obecną moje wymagania spełniłby jedynie...

- ten fotel

No ale cena :facepalm:
      Lepiej wygląda ale podparcie lędźwiowe to takie samo badziewie.
    • Przemkooo
      Przemkooo
      Złoto
      na forum od: 18.09.2010 Posty: 306
      Podsumowując lepiej kupić Future4, czy dołożyć jeszcze raz tyle i wsiąść Ergomax Ioo??
      Czy komfort siedzenia jest , aż tak odczuwalny na Ergomaxie żeby płacić 2 razy tyle ??
    • pelbonek
      pelbonek
      Brąz
      na forum od: 16.02.2011 Posty: 241
      podbijam temat

Mial ktos okazje korzystac z ergomax ergohuman elite? Ponoc najwyzszy z ergomaxow
    • GarikSC2pro
      GarikSC2pro
      Brąz
      na forum od: 03.08.2013 Posty: 320
      ja mam 194cm i szczerze, bez krzty drwiny chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fotele w ikei, oczywiście te siatkowe z wysokim oparciem
    • UnknownJoseph
      UnknownJoseph
      Brąz
      na forum od: 22.04.2010 Posty: 5 754
      Napisane przez pelbonek
      podbijam temat

Mial ktos okazje korzystac z ergomax ergohuman elite? Ponoc najwyzszy z ergomaxow
      kupuj nawet sie nie zastanawiaj
      mam ergomax enjoy
    • tatartom
      tatartom
      Brąz
      Napisane przez pelbonek
      podbijam temat

Jak się coś dowiesz wiecej to daj proszę znać. Bo nie chce mi się znowu zamawaić i bawic ze zwrotem.

ja mam 194cm i szczerze, bez krzty drwiny chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fotele w ikei, oczywiście te siatkowe z wysokim oparciem

Swego czasu rozważałem fotel z Ikei, mógłbyś napisać który dokładnie masz?
    • 1
    • 2