Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Challenge. 6maxy HT. @Aktualizacja 20.06. 7k turniejów w 9 dni?

• evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      @Aktualizacja 20.06

Click!

-----------------------------------------------------------

Hej

O co chodzi z challengem? Może od początku.

Na 6maxy HT przerzuciłem się w styczniu tego roku i od początku bardzo polubiłem te gierki. Niestety najwidoczniej one nie polubiły mnie.

Zagrałem 40k 7$ przechodząc okres napieprzania 25 stołów na ROI 1%, który znudził mi się jak w jedną sesje (700 turniejów) przegrałem prawie 100BI... Postanowiłem więc zmniejszyć ilość stołów do 15, wrócić do codziennych analiz przed każdą sesją i grać bardziej pod ROI. Setki godzin w ICMIZERze, przebudowa całej gry, poprawa każdego aspektu i oto zacząłem robić sick(!) 1,5% ROI... ale tylko przez chwilę, bo po zjeździe, o którym przeczytacie za chwile, już daleko mi do tego wyniku.

A, jak ktoś się nie orientuje to przyzwoite ROI na 6maxach HT wynosi 2,5%, a jeden reg robi nawet trochę powyżej 4%...
      ...limit wyżej.

Miesiąc temu zacząłem swoją przygodę z shotowaniem 15$. Podchodziłem do nich kilka razy. Na początku jak roll przekroczył 1,5k, potem jak 2k, a ostatnio jak 2,5k i na ironie losu ten ostatni raz doprowadził mnie do niniejszej sytuacji...

Btw. Taka gra sprawiała, że co zarabiałem na 7$ oddawałem na 15$ i w sumie nie zarobiłem nic pre RB od początku roku...

Nie żebym grał for living... Nie, nie. Ja tylko za kasę z pokera jem i płace rachunki. Oj.

Poniżej widać screeny z tego jak ładnie szło mi na 15$. Następny screen pokazuje jak ładnie po powrocie przywitały mnie 7$.

Miałem już takie swingi na 7$, ale tym razem pozwoliłem sobie za dużo przegrać na 15$ i wyszło na to, że zostało mi 100BI...
      ...na 6maxy za 3,5$.

Przy okazji life time winnings pre RB spadł mi do nędznych kilku k$, które Charlie Sheen nosi w kieszeni mówiąc, że to na zestaw „dwie dziwki + kebab”, choć na Sharku widnieje u mnie ilość gier, po której inni kupują sobie Yamahe R1 i robią zasłużone 2 miesiące wakacji.

Przesympatycznie!

Spędziłem ostatnio 10h w ICMIZERze i napisałem swoją grę od nowa. Zrezygnowałem z modelu ICM Bena Robertsa na rzecz default'owego zmieniając tym samym każdy pojedynczy grany przeze mnie range, spiąłem dupę, aby w końcu popracować nad kilkoma aspektami, które od zawsze u mnie kulały i... jestem tutaj. No pyknąłem jeszcze 2 mini sesje, aby zmiany weszły mi w krew. -14% ROI napawa optymizmem...

Planem jest zrobienie ze 100BI na 3,5$, 200BI, abym mógł shotować 7$, na których planuję powtórzyć sukces z limitu niżej. Przy okazji mimo, że będę grał na 3,5$ chciałbym wbić Dajmonda i dobić ostatnie 10k VPP, które brakuje mi do SN, jeszcze w tym miesiącu. Niestety złożyło się tak, że niniejszy zjazd musiał mi się przydarzyć w miesiąc, w którym mam egzaminy, przez które ciężko będzie mi robić takie volume jakie chciałbym robić.

Opcji przejebania 100BI na 3,5$ nie biorę pod uwagę.

Jak się to wszystko potoczy? We’ll see.

Tak mnie naszło jeszcze. NIE grajcie w te gierki, serio. To nie jest poker, a pieprzone push or fold z niedorzecznie odległym long runem. Nie są to łatwe gry, wprost przeciwnie - czas jaki trzeba poświęci na analizy jest niedorzeczny. Problemem jest to, że skill w tej grze nic nie gwarantuje...

Chcecie pograć w prawdziwego pokera to pograjcie w:
      - HU Cash
      - SH Cash
      - MTT na 888 i innych mniejszych roomach
      - HU SNG <-- W przeciwieństwie do 6maxów HT, wariant HU SNG HT to dalej poker
      - SNG MTT
      *Uszeregowane od czegoś najbardziej zbliżonego do pokera do tego czegoś, czemu bliżej do push or foldowego shitu. Jak na to spojrzeć to pod względem trudności uszeregowane podobnie. Jedynie HU SNG zmieniłoby miejsce, ale nie jestem pewny na które.

Tyle ode mnie. Wish me luck!
  • 111 odpowiedzi
    • MateuszPaker
      MateuszPaker
      Brąz
      na forum od: 30.06.2010 Posty: 1 865
      Kropka. Nadmienię, że jak ktoś chciałby stacknąć tego donka wyżej to polecam, mimo, że ma chujowe wykresy to skill jakiś tam jest, chociaż mały :D .
    • ivan123456
      ivan123456
      Brąz
      na forum od: 04.12.2007 Posty: 16
      Powodzenia w chellangu. Skill u niego jest ,ale w tych gierkach trzeba jeszcze troche farcic -jak Ty MATI :D Podziwiam za wytrwalosc ja po dwóch miesiącach gry tych "magicznych gierek " zrezygnowalem-psycha siadła (nie tylko mi :D )- Ty widze sie nie poddajesz. Mam nadzieje ze odbudujesz rola i wbijesz w koncu na Highstakesy-z FARTEM! !
    • SoulFrox
      SoulFrox
      Brąz
      na forum od: 21.04.2011 Posty: 268
      powodzenia, tez kiedys grałem, ale to jak to ladnie ująłeś to nie jest poker :rage:
    • grisza1989
      grisza1989
      Brąz
      na forum od: 19.01.2009 Posty: 1 629
      Podziwiam za wytrwałość, mnie te gierki pokonały i rzuciłem to w cholerę ale ciekawy jestem jak Ci pójdzie.
    • Escraku
      Escraku
      Brąz
      na forum od: 30.06.2011 Posty: 447
      Jak wyzej, podziwiam tych co cisna tam volume, pewnie utrzymuja sie tylko z rake. Ja tez sie poddalem po tym jak w 2 dni zrobilem 100$ na 9max 1,5$, a na drugi dzien wrocilem do punktu wyjscia. Zbyt duzo przypadkow, przez co traci sie kase, a jesli ktos robi sredni volume to jedynie szarpie sobie nerwy. Ale bede wpadac obczajac co i jak tam idzie ; p
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      gl mlody
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Życzę powodzenia, szczęścia i mocnego mindsetu w przypadku obsuwającego się wykresu.
    • panpankracy
      panpankracy
      Platyna
      na forum od: 13.01.2010 Posty: 4 752
      Wspolczuje samozaparcia.
    • gaaish
      gaaish
      Brąz
      na forum od: 23.02.2010 Posty: 1 258
      Z fartem młody, imponujesz mi konsekwencją, podejściem i pracowitością od samego początku, mogę tylko marzyć o takim stosunku do pokera jak Twój. Pamiętaj, że w razie niepowodzenia od ręki masz u mnie staking, w jakichś rozsądnych granicach rzecz jasna.

GL!
    • Celebes87
      Celebes87
      Brąz
      na forum od: 23.04.2010 Posty: 48
      w razie niepowodzenia od ręki masz u mnie staking

No to chyba EV+ będzie teraz zbustować i wbijać na 15/30$ :D
      powodzenia, gierki mindfuckowe...
    • herekPL
      herekPL
      Brąz
      na forum od: 13.05.2007 Posty: 6 181
      od razu atakuj na stejku 15$ imo, twoje 350, gaiszowe reszta i jazda
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Wiedziałem, że napisanie tego tematu to dobry pomysł. Dzięki wszystkim! Od razu przybyło mi motywacji :fdrink

gaaish
      :f_love:
      Świadomość, że jakby co ktoś spokojnie mnie staknie jest błogosławiąca dla mindsetu. Chociaż ostatnie zdanie w Twoim poście mnie rozwaliło :D

Przydałaby się jakaś mała aktualizacja.

No więc wczoraj znalazłem aż godzinę na grę i pyknąłem 100 turków :facepalm: Wyszła rozgrzewka na 15 stołach, aby przypomnieć sobie jak wygląda na tych stawkach. Tak jak zapamiętałem poziomu TOTALNIE BRAK. Nie powiem... Całkiem przyjemna jest taka gra. 20pare stołów, brak HUD'a... czillout :f_thumbsup:

Dzisiaj zagrałem dłużej, ale nie udało mi się wyrobić zakładanego volume... Zbrakło 20 turków :(

Poniżej to, co wszyscy lubią najbardziej, czyli wykres:

Wczoraj:

Dzisiaj:

Zastanawiam się czy już shotować 7$ czy jeszcze poczekać. Naszła mnie też myśl, aby może sposobem 100BI spróbować wbić na 15$ i zrobić te 3k rolla. Hmm...

Pozdro!
    • Celebes87
      Celebes87
      Brąz
      na forum od: 23.04.2010 Posty: 48
      W pierwszym poście napisałeś, że daleko Ci do tego 1,5% ROI na 7$ co ostatnio osiągnąłeś w miesiącu. Także teraz prosta matematyka (mimo, że właśnie jestem mocno najebany gdy to piszę, ale na grupie i tak mnie zlejesz :P a tu może ktoś podejmie temat)...

Uploaded with ImageShack.us

10k turków (dla porównania), dla 3,50$ 3% ROI - mimo, że twierdzisz iż można utrzymać wyższe vs 1% na 7$ (co zapewne w tym momencie nie masz po mega sporej próbce - może nie na hyperki, ale dla mnie 40k to olbrzymi volume). Platyna bez stellarów. Wychodzi mniej więcej to samo, ale jak widzisz zakładamy mniejsze roi na 3,50 i większe na 7$, dodatkowo 3,50 grasz massive volume, a 7$ grasz na oko 25% mniej conajmniej (z tego co pamiętam, albo i jeszcze mniej). Także wytłumacz mi co Ciebie tak ciągnie na shotowanie 7$ z tak słabym BM? :P nie lepiej zrollować się na 3,50 skoro je tak miażdżysz?
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      celebes
      Chodzi o rozwój, a nie o kasę. Grając na 3,5$ nie poprawię skilla, a mogę go pogorszyć. Tam zapomina się, że podczas gry trzeba myśleć. Masz w głowie 3 calling range i one wystarczają... Nie patrzysz na statystyki, nie robisz notek. Zero adjustowania się. Nie oznaczasz regów, bo... tam nie ma regów.

A to, że limit wyżej wychodzi mi mniej kasy oznacza tyle że robię coś źle. Wracając na niższy limit nie dowiem się co robię źle ;)

Dzisiaj maksymalnie zagram 400 turków, ale bardziej prawdopodobne, że znajdę czas na 100 :facepalm: Spróbuję shotować 7$, ale trochę boję się, że mogę tam polecieć, a potem przyjdzie korekta na 3,5$, bo 10% to jednak o te ~4% za dużo :f_biggrin:

Btw.

Przeglądając rega mającego najwyższe ROI na 15$ (pisałem o nim w pierwszym poście) zauważyłem jak małe volume on robi. 4k miesięcznie! Porównałem z regiem, który miał największe ROI na 7$... również robił on 4k/miech. Oba konta od razu po powstaniu służyły tylko i wyłącznie do 6maxy HT, jeden limit, taką samą ilość gier miesięcznie... która nie wzbudzi podejrzeń. Wiem, że HT są to gierki stricte matematyczne, ale smutne jest jeśli okaże się, że najwyższe ROI robi bot, a człowiekowi nie udaje się nawet do niego zbliżyć :f_cry: Nikt inny z Top Sharka nie robi nawet tych 3%, kiedy on robi 4,5%.
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Tak przy okazji pochwalę się innym dokonaniem:

Rekord! 50 dobrych odp. nadchodzę!

Polecam Color Game przed każdą sesją!
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Ciekawe ćwiczenie z tymi kolorami. Link dodałem do zakładek, na średnim poziomie zrobiłem 66 odpowiedzi, wszystkie poprawne.
    • 8dyb8
      8dyb8
      Brąz
      na forum od: 17.12.2012 Posty: 913
      ale pierdzielisz, robia po 4k miesiecznie bo graja gdy maja na to ochote i nie multitabluja bezmyslnie dzien w dzien. 4k miesiecnzie starczy na utrzymanie/robienie supernovy.

4.5% roi na 15 wyglada na mega osiagalne dla kazdego dobrego rega, wez pod uwage ze wiekszosc takowych robi move upy i cisnie 3% na 30$ no i jeszcze wyzej, a to ze koles nie robi move upa tylko sobie drukuje kase bezswingowo to jak kto tam woli. Przeciez prawie kazdy reg grajacy 60-100-200-300-500 wyciagnalby te 4.5% na 15, czyli maaaasa ludzi... moze koles ma podobnego skilla tylko luki w mindsecie lub duzo wyplaca
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Bzdury pieprzysz ^^

3% na 30$? Kto? A regowie grających 60-100-200-300-500 wcale nie są jacyś wybitni. Większość z nich w sumie o ICM'ie pojęcia prawie nie ma. Aggro BRM i holdneło, roll z innych gierek czy coś i teraz robią te swoje b/e lub gorzej pod SNE. Jak tam już wbijesz to wcale nie jest tak trudno zostać.

No i oczywiście nie jest podejrzane to, że powstaje konto, które od początku istnienia do końca gra tylko jedne te same gierki na tym samym limicie.
    • IAMPOKER11
      IAMPOKER11
      Brąz
      na forum od: 16.06.2010 Posty: 733
      Oczywiście, że mają ROI 3% i wyższy. Sam mam ROI 6,6% na 15s i 8% na 30s, choć próbka na 30s mała, ale 3% ROI nie jest niczym szczególnym.