[HM2] HM2 a netbook

• czarnyy
      czarnyy
      Brąz
      na forum od: 30.10.2010 Posty: 164
      Hej, ostatnio za radą trenerów w filmach i w forum oceny rąk zacząłem grac z HUDem. Problem jest taki, że używam netbooka z podpiętym monitorem (Acer Aspire One 725) i w momencie kiedy odpalę 9 stołów + HM nie da się po prostu grać. Zanim druga karta mi się pojawi mogę spokojnie kilka sekund popatrzeć się na tą pierwszą. Każde kliknięcie, każdy dźwięk, wszystko idzie z masakrycznym opóźnieniem. Co prawda zagrałem tak kilka sesji i z HUDem gra mi się wygodniej, ale po jakichś 30 minutach zawsze zaczyna mnie to już za bardzo męczyć i go wyłączam.

Pytanie jest takie. Gra ktoś z was z HM2 na netbooku? Może są jakieś programy, które mi pomogą? (pamietam, że kiedyś używałem takiego jak próbowałem odpalić lola, game boost czy jakoś tak, ale szczerze powiedziawszy za dużo mi dał. Może pokertracker albo holdem manager jedynka będzie mniej obciążający? Jest jakaś rada oprócz zakupu lepszego sprzętu?
  • 4 odpowiedzi
    • md1988
      md1988
      Brąz
      na forum od: 04.07.2011 Posty: 379
      O HM2 na netbooku zapomnij. Generalnie HM1 jako najstarszy powinien najpłynniej chodzić, ale nie spodziewałbym się przy takim sprzęcie cudów(czytaj absolutnie płynnej gry).
    • plushack
      plushack
      Brąz
      na forum od: 10.02.2009 Posty: 894
      Witaj czarnyy,

Netbooki niestety nie są tak wydajne ze względu na zastosowanie podzespołów, które zużywają dużo mniej prądu, co przekłada się na dłuższą żywotność baterii i słabszą wydajność.

Jest kilka metod, które mogą przyspieszyć działanie.

1. W panelu sterowania ustaw profil zasilania na wysoką wydajność.
      2. Wyłącz wszelkie nie potrzebne aplikacje.
      3. Po odpaleniu HM i clienta pokerowego ustaw im wyższe priorytety w menedżerze zadań.

Poza tym przetestowalbym na twoim miejscu Poker Trackera 4. Z moich własnych obserwacji wynika że PT4 jest dużo "lżejszy" niż HM.

Pozdrawiam,
      plushack
    • czarnyy
      czarnyy
      Brąz
      Dzięki wielkie za odpowiedzi :) W październiku kupuje i tak normalniejszego, póki co spróbuje pt4.
    • czarnyy
      czarnyy
      Brąz
      Napisane przez plushack
      Witaj czarnyy,

Netbooki niestety nie są tak wydajne ze względu na zastosowanie podzespołów, które zużywają dużo mniej prądu, co przekłada się na dłuższą żywotność baterii i słabszą wydajność.

Jest kilka metod, które mogą przyspieszyć działanie.

1. W panelu sterowania ustaw profil zasilania na wysoką wydajność.
      2. Wyłącz wszelkie nie potrzebne aplikacje.
      3. Po odpaleniu HM i clienta pokerowego ustaw im wyższe priorytety w menedżerze zadań.

Poza tym przetestowalbym na twoim miejscu Poker Trackera 4. Z moich własnych obserwacji wynika że PT4 jest dużo "lżejszy" niż HM.

Pozdrawiam,
      plushack

Dopiero teraz się zebrałem. Ściągnąłem HM1 i działał sprawnie ale nie działał mi hud (aczkolwiek sam program włączał się płynnie i nie zamulał całego kompa), więc ściągnąłem PT3, jakby ktoś miał podobny problem i tu trafił to informuję, że śmiga HUD śmiga płynnie i nic się nie tnie :) Także jeszcze raz dzięki za odpowiedzi!