[PT4] zbyt duża baza?

• cin3q
      cin3q
      Brąz
      na forum od: 25.12.2010 Posty: 271
      Witam , mój problem wygląda następująco: zassałem większą ilość rąk , może nie aż taką dużą ok 500k rozdań. od tego czasu komp strasznie zaczął się mulić , Pt4 muli okrutnie, a HUD nie aktualizuje się na bierząco. Moja baza waży ok 10G także nie za dużo . Nie wiem w czym może być problem . Wygląda to tak jakby RAMu brakowało. Czy może być w tym problem ? Przy takiej bazie? Może ktoś ma jakąś cenną informację ?
  • 9 odpowiedzi
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      Start --> All Programs --> PostgreSQL 8.4 --> pgAdmin III

Potem jedziesz po kolei to, co na zaznaczonym screenie poniżej. 10GB to mała baza i jeśli nie muliło wcześniej do dalej nie powinno. Chyba, że masz <4GB ramu to faktycznie może być problem.

• cin3q
      cin3q
      Brąz
      dzięki , ale nie pomogło
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      To nie wiem. Ja zawsze jak zaczyna mi mulić PT4 to wykonuje powyższe czynności i przechodzi.

Musisz mieć naprawdę słabego kompa, ew. zawalony system. Dysk SSD masz?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Witaj cin3q,

Przebuduj cache bazy danych.

Database -> Database Managment -> Rebuild Cache

Ile masz Ramu? Poniżej 2GB niestety PT4 będzie wolno działać. Dużo ważniejszy jest szybki dysk twardy.

Pozdrawiam.
    • cin3q
      cin3q
      Brąz
      Ramu mam 3GB, robię właśnie reinstalkę systemu , zainstaluje od nowa PT4 , zrobię cache rebuild i jak nie pomoże to dorzucę RAMu. Dzięki
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      3GB powinny spokojnie wystarczyć. Ja mam 2GB i przy uruchomieniu PT4 dostaję komunikat o niewystarczających zasobach. Jednak HUD działa bez opóźnień, trochę gorzej jest z popupami :s_frown:
    • cin3q
      cin3q
      Brąz
      Zrobiłem wszystko , przeinstalowałem system, zrobiłem restore starej bazy , nastepnie cache rebuild (trwało to 8h) . No i teraz pt4 bardzo wolno importuje mi ręce rozgrywane na bieżąco, a na slolach hud odswierza się raz na parę minut. Czy jest ryzyko , że skopalem sobie bazę poprzez wstrzymanie vacum przed zakończeniem? tylko nie wiem czy to w jakikolwiek sposób ma się do prędkości importu rąk że stołów . Pozostaje jedynie stworzenie nowej bazy? jakieś tipsy jak odpowiednio zassac większą ilość rąk do nowej bazy żeby nie stało się to co z poprzednia .

Ps.sorka za pisownię , z tel pisze
    • moonson13
      moonson13
      Brąz
      na forum od: 15.01.2011 Posty: 264
      Nie wiem czy to, co napiszę coś Ci pomoże, ale ostatnio sprawdził się u mnie taki sposób importu po stworzeniu nowej bazy:
      - importuję małymi partiami (u mnie optymalnie ok. 35 tys handów)
      - po każdym takim imporcie porządkowanie bazy (komplet, jak masz opisane kilka postów wyżej, tylko robię z poziomu Trackera). Oczywiście przebudowa cache też.

W ten sposób zaimportowałem już naprawdę sporą bazę i wszystko działa płynnie. Dodam, że mój sprzęt to już przeżytek (2gb ram, winxp, zwykły dysk, PT3). Przy imporcie jednorazowo całej bazy nie dawał rady, a takim sposobem całkiem, całkiem. Tyle, że trzeba się trochę pobawić.
    • cin3q
      cin3q
      Brąz
      Problem rozwiązany, stworzyłem nową bazę , ze starej eksportowałem ręce, zassałem tak jak radzi moonson i śmiga elegancko.

Dzięki wszystkim za rady