[inne] Windows 8 rozdzielczość

• Bielanek
      Bielanek
      Black
      na forum od: 27.03.2007 Posty: 2 490
      Witam.

Mam problem z rozdzielczością. Mianowicie na nowym kompie nie mogę ustawić większej rozdzielczości niż 1920:1080. Już trzy stoliki nie są rozciągnięte na cały monitor. Wygląda to tak:

Jak zmienić ustawienia rozdzielczości, by wykorzystać max przestrzeń monitora? Mam LG M2394D 23". Niedługo dorzucę drugi podobny, ale najpierw muszę poradzić sobie z jednym ;) Z góry dzięki za pomoc.
  • 13 odpowiedzi
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      Monitor ma max rozdzielczość właśnie 1920:1080, ale na starym kompie miałem wyższą. Z tego co pamiętam, to musiałem zaznaczyć, żeby nie ograniczało się do maksymalnej rozdzielczości monitora. W W8 screen resolution ---> monitor ---> hide modes that this monitor cannot display odznaczyłem tick'a i niestety dalej nie mogę większej rozdzielczości zaznaczyć.

Karta graficzna zintegrowana Z77A-G43. We wcześniejszym kompie również miałem zintegrowaną i było możliwe ustawienie takiej rozdzielczości, żeby ustawiając 4 stoliki zakrywały one cały ekran(i były większe). Co kombinować?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 535
      Witaj Bielanek,

Tylko jeśli Twój monitor nie pozwala na ustawienie większej rozdzielczości to jej nie ustawisz... nawet gdybyś to zrobił to osiągnąłbyś efekt "lupy", część ekranu ukryta.

Stoliki raczej nie były większe tylko pracowałeś na monitorze z innymi proporcjami i dlatego 4 stoły zakrywały cały monitor. Stoliki na PokerStars mają chyba proporcje 4:3 a Twój monitor 16:9 przy 4 stołach albo będą na siebie nachodzić albo będziesz miał wolne paski po bokach.

Tak jest u każdej osoby... Możesz ustawić niższą rozdzielczość (w innych proporcjach), ale stracisz wtedy na jakości obrazu.

Pozdrawiam.
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      Używam teraz tego samego monitora. Przed chwilką sprawdziłem i na starym komputerze jest rozdzielczość 1600x1200 i 4 stoliki zajmują ekran w 100%(zgadza się z proporcjami które podałeś) i są dużo większe. Zapewne są większe dokładnie o 120 pikseli wysokości i 4/3 * 120 = 160 pikseli szerokości.

Jak zatem na mojej karcie graficznej ustawić rozdzielczość 1600x1200?

EDIT: Jest możliwa jedynie 1600x900, a na starej mam możliwośc nastawienia 1600x1200 co daje większe stoliki niż przy max rozdzielczości na nowej karcie - 1920x1080(co zostało wyliczone do góry).

Dzięki za poprzednią próbę pomocy ;)

EDIT 2: Udało mi się ustawić rozdzielczość 1600:1200 jako niestandardową, ale po bokach ekranu miałem czarne paski. Mogę również na monitorze zmienić na 4:3 proporcje, ale również to dużo nie dało. Jak już mam 1600:1200, to jak rozciągnąć ekran tak, żeby nie było tych czarnych obszarów po bokach? Kombinowałem w menu monitora, ale wyniki marne. Na starym komputerze obraz jest właśnie rozciągnięty trochę nienaturalnie, ale stoliki wpasowują się idealnie i duży HUD mieści się bez problemu. Tylko tam po nastawieniu rozdzielczości 1600x1200 samo się rozciągnęło, a teraz nie. Z góry dzięki za pomoc
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 175
      Witaj,

Czy monitor na obu komputerach podłączony jest w ten sam sposób? Czy może na jednym korzystasz z HDMI, a na drugim ze złącza DVI?

Generalnie maksymalna rozdzielczość Twojego monitora to 1920 x 1080.

Poniższy obrazek powinien wyjaśnić, dlaczego ustawienie wyższej rozdzielczości nie będzie do końca możliwe (i poprawnie wyświetlane): http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Vector_Video_Standards2.svg

Pozdrawiam.
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      Dzięki za odpowiedź. Wpadłem wczoraj na ten obrazek. Oba podłączam tym samym kablem. Na drugim komputerze nie jest wyższa rozdzielczość(pomyliłem się w drugim post'cie). Po prostu proporcje pasują do stolików na P*, bo jest 1600x1200. Mieszczą się idealnie 4 stoliki i wtedy jeden stolik ma 480 000 pikseli. Teraz mam 1920x1080 i przez to stoliki w pionie mogą mieć max 540 pikseli, czyli w poziomie będą mieć 720 i razem składają się z 388 800.

Słyszałem, że można zmienić wielkość stolików na Starsach i to będzie najlepsza dla mnie opcja. Tylko jeszcze nie wiem jak. Podsumowując:

Na starym komputerze z rozdzielczością 1600x1200 stoliki w proporcjach 4:3 mają 480 000 pikseli.

Teraz na nowym kompie z rozdzielczością 1920x1080 stoliki w proporcjach 4:3 mają 388 800 pikseli.

Chcę doprowadzić do sytuacji, w której będę miał rozdzielczośc 1920x1080 i stoliki na starsach w proporcjach 1:1,77 (takich jak rozdzielczość, wtedy zakryją cały ekran) i jeden stolik będzie składał się z 518 400 pikseli i to będzie najbardziej optymalna opcja.

Wiecie jak pozmieniać proporcje stolików na starsach? Zaraz będę szukał, ale jeżeli ktoś zna odpowiedź, to będę wdzięczny za wpis, to może zajmie mi wszystko mniej czasu. Z góry dzięki za odpowiedź i mam nadzieję, że wytłumaczyłem w miarę klarownie. Pozdrawiam ;)
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      Donkresizer niestety się nie sprawdza. Po pierwsze stoliki nie zachowują innych proporcji, po drugie trzeba by ustawiać każdy od początku. Także szukam dalej. Jakieś pomysły?
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 175
      Wydaje mi się, że zmienić wielkość okna na niestandardową możesz używając skryptów AutoHotKey. Nie jestem niestety na tyle dobry w tym temacie, aby podać Ci gotowe rozwiązanie, sugeruję poszukać w internecie, np. zaczynając od forum AutoHotKey: http://www.autohotkey.com/board/forum/60-gaming/

Powodzenia!
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 893
      Cześć Bielanek,

Używając AutoHotkey'a zaproponowanego przez imgoingtomirage'a też pewnie da się to osiągnąć, ale jeśli chcesz łatwiej sobie wyklikać rozmiary stołów, zainteresuj się np. Actual Window Managerem. Co prawda jest płatny, ale jest 60 dni triala na przetestowanie.

Możesz sobie tam zrobić takie ustawienie, żeby przy uruchomieniu każdy stolik miał taki rozmiar jaki chcesz.

Tylko po wprowadzeniu własnego ustawienia ze zmienionymi rozmiarami stolików i ustawieniu odpowiednio na ekranie zapisz sobie layout w sofcie PokerStars, bo normalnie ma tendencje do przywracania domyślnej wielkości stolików.

Pozdrawiam
    • JediAreEvil
      JediAreEvil
      Brąz
      na forum od: 05.01.2013 Posty: 352
      Jak ci się uda, to daj znać, bo też się zastanawiałem, czy da się 4 stoliki na 16:9 ładnie wsadzić i sądzę, że sporo innych osób też ;)
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      Dzięki panowie za odpowiedzi! Zaraz będę próbował i dam znać jak wszystko poustawiałem.
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      Nie mogę znaleźć funkcji by program zmienił proporcje Starsów z 4:3. Jak zrobić by program zmienił te proporcje? Jest super funkcja, że okno ma zajmować np. 50% pulpitu na wysokość i szerokość, ale po ustawieniu tej opcji ustawia jedynie wysokość, a szerokość się dostosowuje w proporcjach 4:3(czyli dokładnie to samo, jakby się przeciągnęło ręcznie). Będę wdzięczny za pomoc, coraz bardziej już mnie to irytuje. Straciłem przez z pozoru błahe ustawienia już 2 dni grindu i dużo EV $...
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 893
      Hej Bielanek,

Przepraszam, ale najwyraźniej wprowadziłem Cię w błąd. Wczoraj tylko pobieżnie sprawdziłem działanie tego programu i nie zwróciłem uwagi na to, że ciągle zachowuje te same proporcje.

Stoliki na PokerStars mają na sztywno ustawione proporcje i wygląda na to, że niestety nie da się tego zmienić :( Przynajmniej ja nie znam takiej możliwości ani nie udało mi się nic na ten temat znaleźć.

Pozdrawiam
    • plushack
      plushack
      Brąz
      na forum od: 10.02.2009 Posty: 894
      Witaj Bielanek,

Jest sposób na dosyć przyjemne zarządzanie oknami praktycznie wszystkich pokerroomów. Ja używam do tego zewnętrznego programu, o ile się nie mylę to jest on w całości napisany właśnie w AHK.

Programik nazywa się UPTO - Universal Poker Table Organizer. Posiada 30 dni triala, a wersja na rok kosztuję 30$ jak dobrze pamiętam. Program pozwala Ci predefiniować wielkość stolików ich segregowanie itd.

Pozdrawiam,
      plushack.